Преса: США краще розуміють українців, ніж ЄС

Прапори США і України Копирайт изображения AP
Image caption США підтримують Київ у відновленні активних дій на Донбасі, пише Gazeta Wyborcza

У четвер іноземна преса пише про неминучість воєнних дій на Донбасі, критикує міграційну політику Польщі, аналізує суперечливу політику Путіна та пише про різницю між ЄС і США у ставленні до української кризи.

Необхідне рішення

Не дивлячись на відкрите незадоволення Європи, український президент Петро Порошенко не міг не відновити антитерористичну операцію, вважає польська Gazeta Wyborcza.

Видання відзначає, що перемир‘я фактично було фікцією для бойовиків, адже вони і надалі атакували українських військових та продовжували отримувати зброю та техніку з Росії. Однак навіть після "мінімальних" вимог до Росії припинити постачання зброї та відновити контроль над кордоном ситуація не змінилася.

Видання вважає, що у Кремлі добре знають, що роблять, та можуть "вдавати дурня" скільки завгодно, адже розуміють, що Німеччина і далі відкладатиме санкції проти Росії.

Зі свого боку, США підтримали Київ у відновленні активних дій, пише газета.

За словами видання, американці набагато краще за європейців відчули настрої в українському суспільстві, де більшість жадала, щоб президент відновив антитерористичну операцію.

З поступовим перекриттям кордону з Росією полум'я сепаратизму в Україні згасатиме, а мешканці Донбасу, які раніше вороже ставилися до київської влади, тепер дивляться на армію як на визволителя, стверджує видання.

Але Німеччина цього не бачить і далі трактує Росію як головного гравця, додає газета.

Непереможні українці

Майбутнє України - в руках її громадян, пише International New York Times.

За словами видання, доля українців турбує світ не менше, ніж доля мешканців Сирії чи Іраку.

До того ж, не треба докладати зусиль, аби знайти поміркованих людей в Україні, адже мільйони з них боролися та голосували за те, аби їхня країна приєдналася до сім‘ї демократичних європейських народів, пише газета. А погрози Росії щодо "важких наслідків" для України через підписання угоди з ЄС видання розглядає як бажання Росії тримати сусідів у бідності та на енергетичному ланцюгу.

Копирайт изображения AFP
Image caption Путін поводиться одночасно нерозумно і розумно, пише New York times

Заважаючи українцям вибирати своє політичне та економічне майбутнє, Путін поводиться і нерозумно, і розумно одночасно, пише видання.

Нерозумно вважати, що він збереже "сферу впливу" в країні, де люди відчули себе носіями влади. Ніколи раніше царі на зіштовхувалися з народом, який власноруч розробляє безпілотники для своєї армії, збираючи на це пожертви серед населення, пише видання.

Розумний бік стратегії Путіна в тому, що він значно збільшив свою популярність вдома та цілковито змінив російську національну риторику.

Нова кров для Польщі

Автор Бартош Марчук на сторінках газети Rzeczpospolita критикує суспільну політику Польщі.

За його словами, Польща не тільки втрачає своїх найперспективніших громадян, які виїжджають за кордон, але й не замислюється над веденням ефективної імміграційної політики.

За словами автора, за останні 12 років Польща надала громадянство 31 тис. осіб. На його думку, це вкрай мало. Для порівняння, тільки в 2012 році Великобританія натуралізувала 178 тис. людей.

Ціль імміграційної політики багатьох західних країн - привабити освічених та талановитих людей. Польща ж у цьому плані робить величезну помилку, вважає автор.

Як приклад він каже, що нині в Польщі працює майже 200 тис. українців, але замість того, щоб заохочувати їх оселитися в країні, Польща чинить їм усілякі перепони в цьому.

Однак автор виловлює оптимізм з приводу нових законів, які дозволяють швидко легалізувати певні групи іноземців.

"Залишмо політкоректність збоку. Краще, щоб над Віслою селилися культурно близькі нам українці, ніж мешканці Близького Сходу чи північної Африки. Так само краще приймати в себе молодих, здорових та освічених", - пише автор.

Шантаж чи вмовляння?

Сінгапурське видання Straits Times пише, що Путін звинуватив ЄС в шантажі довкола збройного конфлікту в Україні.

На думку видання, йдеться про проект "Південний потік", реалізацію якого нещодавно заблокувала Європа. Цим ЄС очевидно хотів показати, що його залежність від постачання енергоносіїв з Росії не означає, що та може робити що їй заманеться. А отже проект не відновлюватимуть доти, доки Росія не надасть гарантій, що Україна безперебійно отримуватиме газ, каже видання.

Також ЄС от-от розпочне розслідування діяльності "Газпрому", який нібито порушував європейське антимонопольне законодавство.

А ЄС та США ведуть перемовини щодо заборони постачання Росії новітніх технологій глибинного буріння, які вона планувала використати для розробки нових газових родовищ в Арктиці та Тихому океані.

Та що б не робила Європа, ситуація в Україні не покращується, пише видання. І додає: при цьому Путіну не варто недооцінювати тверду позицію ЄС.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС