Іноземна преса: "налякана та непередбачувана" Росія

Копирайт изображения Getty
Image caption Захід боїться Путіна, а Путін боїться Захід?

Причини російської агресії, розсекречені архіви КДБ, вбрання ісламістського лідера та банківські проекти для дітей – в огляді британської преси від 7 липня.

Через страх?

Захід може кардинально помилятися в оцінці причин нещодавньої агресивної політики Володимира Путіна, припускає журналіста Мері Деєвськи у Guardian.

На її думку, дії Москви з моменту втечі Віктора Януковича з України продиктовані не бажанням скористатися моментом і відновити пострадянську імперію з ностальгічно-експансивних міркувань, а страхом, який є набагато дієвішим мотиватором.

""Колюча" реакція Росія часто пояснюється багатовіковим страхом оточення. Протягом Холодної війни та після неї цей страх проектувався на НАТО, яке Москва все ще бачить могутнім, зловісним та жахливо ефективним. Якщо при загарбанні Криму Путін керувався страхом, а не можливістю скористатися моментом або силою, жодні санкції або войовничі розмови на Заході не покращать ситуацію. Є ризик, що вони лише зроблять Росію ще більш невпевненою в собі, а тому ще більш непередбачуваною", - пише вона.

"Шпигун з кооперації"

Секретні радянські архіви, які наразі відкриті для публіки у Лондоні, свідчать про те, що КДБ надавало набагато більшої значущості не відомим подвійним агентам, таким як Гай Берджес та Дональд Маклін, а простим клеркам, які свого часу передавали йому конфіденційну інформацію, пише Independent.

На думку КДБ, Берджес був пияком, який ледь притримував язика і одного разу навіть згубив секретні матеріали на порозі пабу.

З документів випливає, що справжньою зіркою для КДБ була проста помічниця голови Британської асоціації дослідження кольорових металів Меліта Норвуд, яку прозвали "шпигункою, яка прийшла з кооперації".

Із 1937 р. до 1971 р. вона передавала СРСР інформацію про ядерні розробки, за що отримувала 20 фунтів на місяць.

Архіви були передані Британії перебіжчиком з СРСР, офіцером КДБ Василем Мітрохіним після розвалу Союзу.

"Зніміть це негайно"

Копирайт изображения
Image caption Абу Бакр аль-Багдаді - лідер ІДІЛу.

Лідер радикального угрупування "Ісламська держави Іраку та Леванту" збентежив своїх шанувальників вибором вбрання та аксесуарів для першого публічного виступу, відео якого було розміщене на YouTube, пише Telegraph.

Абу Бакр аль-Багдаді, який досі не вирізнявся публічністю, був вдягнений в довгу чорну робу, на голові мав тюрбан, що "викликало згадки про часи останніх багдадських халіфів", а на руці виблискував хромований спортивний годинник з темним циферблатом, який "погано пасував" до вбрання, зазначає видання.

Як пише газета, годинник, який на вигляд нагадує деякі з відомих дорогих моделей, контрастував зі змістом його "неоднозначної" промови, в якій він пообіцяв, що під проводом Ісламської держави мусульманському світу будуть повернуті "гідність, міць, права та лідерство".

Відео промови аль-Багдаді, достовірність якого ставить під сумнів іракська влада, викликало шал збентежених коментарів у соціальних мережах, зазначає видання.

Діти і гроші

Відтепер, починаючи з восьмирічного віку, юні британці мають можливість користуватися іменними банківськими картками MasterCard, пише Daily Mail.

Раніше банки випускали картки для дітей, яким вже виповнилося 11 років.

Батьки можуть поповнювати картки, переказуючи на них певну суму грошей, які діти можуть витрачати на свій розсуд. Функція "перевищення ліміту" відсутня, а батьки можуть відслідковувати всі витрати дитини.

Компанія, яка придумала цей проект, вважає, що користування картками в такому юному віці навчить дітей, як розпоряджатися власними фінансами. Критики, зі свого боку, закидають компанії, що вона "просто допомагає дітям перетворитися на "міні-споживачів"".

Спільною рисою цього та інших карткових проектів для дітей є заборона на придбання "дорослих" товарів.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів