Українські ЗМІ: конфлікт в Україні - як тест для Європи

Прапор ЄС Копирайт изображения AFP

Політика Європи щодо України та песимістичний прогноз для комуністів - в огляді української преси від 16 липня.

"Санкцій не буде"

Засідання Європейської Ради 16 липня не призведе до застосування чергового етапу санкцій проти Росії, припустив у коментарі для газети "Комсомольская правда в Украине" політолог Вадим Карасьов.

"Все, що можуть зробити європейці на засіданні, - ще раз засудити Росію, закликати повернутися до мирних перемовин і вчергове сказати про якусь фінансову допомогу Україні. Санкцій третього рівня не буде", - вважає він.

За його словами, це питання для Європи є "вразливим", оскільки введення санкцій може мати зворотню реакцію і позначитися на щорічному торговельному обороті, який сягає 300 млрд. доларів.

Тест для Європи

Український конфлікт, як військовий, так і енергетичний, це серйозне випробування для ЄС на життєздатність, цитує газета "День" експерта з питань енергетики та геополітики Михайла Гончара.

"Стане так, як говорив Генрі Кіссінджер: велике питання, кому в Європі подзвонити? Усі ці тисячі бюрократів у Брюсселі перетворяться миттєво на "нуль", — вважає експерт.

Він додає, що це відбувається на тлі того, як Росія через проекти газопостачання хоче взяти Європу у газові "кліщі", цим самим забезпечуючи собі монопольний статус-кво.

Без сосисок і БТР

Лідер Комуністичної партії Петро Симоненко лишився на бобах - "без ключових персон у своїй фракції, без фінансових донорів, без Криму і з розтерзаним терористами сходом, котрий може стати згодом будь-яким, але навряд чи вже прокомуністичним" - оцінює "Україна молода" становище комуністів напередодні розгляду позову про заборону їхньої партії.

Як вважає видання, Симоненко зробив все, аби КПУ втратила будь-яку підтримку серед населення у ключових для партії регіонах Криму та Сходу.

"Річ у тім, що Петро Миколайович Симоненко не побував у жодній "гарячій точці" Сходу, не підтримав місцеве населення полум’яною промовою з даху БТР, не привіз i не роздав бодай ті ж таки сосиски з буханцями хліба, котрі доставила у звільнений Слов’янськ Нацгвардія. Для нещасних, розорених війною донеччан та луганчан проросійськи налаштований Симоненко більше не є моральним авторитетом", - пише видання.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.