ЗМІ: Німеччина підтримає галузеві санкції проти Росії

Копирайт изображения AP Reuters AFP

Готовність Німеччини та Британії підтримати галузеві санкції проти Росії, розкол в оточенні Путіна та заяви стосовно чемпіонату світу з футболу в Росії – в іноземних ЗМІ 28 липня.

Німеччина підтримає галузеві санкції

Financial Times передбачає, що Німеччина на зустрічі представників 28 країн ЄС у вівторок підтримає введення нових економічних санкцій проти Росії, які будуть спрямовані вже не проти окремих осіб, а проти цілих секторів економіки.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив у неділю в інтерв'ю німецькому радіо, що його країна підтримає широкі економічні санкції, якщо їх тягар буде чесно розподілений серед країн ЄС, пише видання.

ЄС "створили умови" для "збільшення тиску" на Росію через запропоновані санкцій в галузі фінансів, оборони та енергетичного обладнання, сказав він.

"Звичайно, поки Росія дозволяє постачання зброї та перехід бойовиків через російсько-український кордон до східної України, треба посилювати тиск", - цитує видання пана Штайнмаєра.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель в останні тижні зайняла більш жорстку позицію стосовно Росії через невиконання останньою своїх обіцянок, пише видання.

Згідно з проектом законодавчого акту ЄС, який надіслали до Європейських столиць минулої п'ятниці, нові фінансові санкції заборонятимуть Європейцям проводити прямі або непрямі транзакції із новими довготерміновими борговими зобов'язаннями або цінними паперами російських державних банків, надавати фінансові або інвестиційні послуги, пов'язані з цим стосовно або якимось іншим чином мати справи із цими паперами.

Санкції також передбачають заборону експорту "ключового обладнання і технологій для нафтової галузі". ЄС вирішив не включати до списку обладнання для газової галузі через побоювання санкцій проти країн, залежних від російського газу, пише Financial Times.

Проект також передбачає заборону експорту до Росії зброї та продукції подвійного призначення. Однак вона не стосуватиметься вже дійсних контрактів, тому французи зможуть продати Росії як мінімум один корабель класу "Містраль".

Продаж другого корабля буде залежати від поведінки Росії, заявив Франсуа Олланд минулого тижня.

Британія також підтримує санкції

Фінансовому сектору Британії доведеться отримати збитки від запровадження нових галузевих санкцій ЄС проти Росії, цитує Independent британського міністра торгівлі Лорда Лівінгстона.

"Великобританія є абсолютно готовою взяти на себе свою частку збитків і зробити правильні речі", - каже міністр.

Цю заяву можна вважати сигналом уряду, що угода про санкції ЄС проти Росії більш важлива для Британії ніж зв'язки банків із Сіті з російським капіталом, вважає видання.

Пан Лівінгстон висловив сподівання, що заходи будуть зваженими, аби обмежити побічні наслідки для тих, хто торгує із Росією.

Розкол в оточенні Путіна

Розвідка Німеччини повідомила Ангелу Меркель про розкол у Кремлі з приводу реакції на міжнародні економічні санкції, пише німецький журнал Spiegel у неділю 27 липня.

Шеф німецької розвідки Герхард Шиндлер повідомив парламентському комітету, а потім і персонально Ангелі Меркель, що російські олігархи та "силовики" змагаються за вплив на Путіна. "Німецька розвідка вважає цілком можливим, що деякі з олігархів, які стурбовані санкціями Європейського Союзу, незабаром почнуть ставити економічні інтереси вище політичних і спробують загальмувати Путіна", - пише видання.

Європа вже розробляє технічні деталі економічних санкцій, спрямованих персонально проти московських олігархів, на яких базується путінський режим, зазначає Spiegel. "Як кажуть дипломати, посли 28 держав Євросоюзу вже попросили Єврокомісію розробити деталі. Концепція залишається, але впродовж вихідних повинні були деталізовані юридичні моменти. Новий проект буде подано до розгляду у вівторок", - пише видання.

У ніч на суботу ЄС опублікував новий список осіб, проти яких застосовуються санкції – заборона в'їзду до Євросоюзу та блокування рахунків. Він включає президента Чечні Рамзана Кадирова, а також голів внутрішньої та зовнішньої розвідки Росії, Олександра Бортнікова та Михайла Фрадкова.

Кемерон проти бойкоту ЧС у Росії

Британський прем'єр-міністр Девід Кемерон дистанціювався від закликів до бойкоту чемпіонату світу з футболу у 2018 році в Росії, хоча на Даунінг-стріт не здивовані тим, що це питання піднімається, пише Guardian.

"Прем'єр-міністр не вважає, що ми повинні відразу ж застосувати бойкот, але не дивно, враховуючи поведінку Росії, що люди починають піднімати це питання", - цитує видання заяву секретаріату прем'єр-міністра.

Заява Девіда Кемерона була реакцією на слова його заступника, Ніка Клегга, який назвав "немислимим" проведений Чемпіонату світу в Росії, яка поводиться так войовничо.

Пан Клегг сказав в інтерв'ю Sunday Times у неділю, що "позбавлення Росії спортивних змагань було б дуже потужною політичною та символічною санкцією". "Не можна заплямовувати прекрасну гру потворною агресією Росії на кордоні з Україною. Мало того, що Володимир Путін використає Чемпіонат на свою користь, але це ще створить вигляд, що весь інший світ такий слабкий і такий нещирий у своїх протестах проти поведінки Володимира Путіна, якщо ми не будемо готові зупинити чемпіонат", - заявив пан Клегг. Він також висловився проти проведення етапу перегонів Формули 1 у Сочі в жовтні.

ФІФА також відкидає ідею бойкоту Чемпіонату в Росії, вважаючи, що він може змінити ситуацію на краще.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС