Українська преса: а де Тимошенко?

Копирайт изображения AFP
Image caption Юлію Тимошенко давненько вже не бачили в ефірі українських каналів

В середу, 30 липня, українська преса пише про дострокові вибори та зникнення деяких політиків з інформаційного поля.

Ключ до виборів - законодавство

Газета "Сегодня" вирішила дослідити підготовку до дострокових виборів до Верховної Ради, які стають дедалі більш вірогідними.

Ключове питання майбутніх виборів - законодавство, за яким вони відбудуться. Багато експертів вже не перший рік закликають ввести пропорційну систему з відкритими списками.

При такій системі виборці голосують за партію і конкретних кандидатів партійного списку. Але політики прагнуть формувати списки самі з потрібних людей, тому відмовлятися від мажоритарки не поспішають, каже видання.

"В парламенті зареєстровані більше півдюжини законопроектів про вибори, але голосів, схоже, немає ні за один", - зазначає глава Комітету виборців України Олександр Черненко.

Вибори перетворяться на "війну всіх проти всіх", прогнозує експерт Євген Магда: "Батьківщині", "Свободі", УДАРу та пропрезидентському проекту доведеться конкурувати за одних і тих самих виборців. Тому ближче до виборів вчорашні союзники почнуть витягувати дедалі більше скелетів з шаф один одного, і протистояння стане відкритим".

Куди поділись кандидати

Відтоді, як на Донбасі почалися бойові дії, а вибори президента завершилися оновленням владної верхівки, троє відомих претендентів на найвищу посаду в державі дещо випали з інформаційного поля, пише "Україна молода".

Йдеться, зокрема, про Юлію Тимошенко, Олега Тягнибока та Дмитра Яроша. Видання вирішило дослідити, чим саме зараз займаються названі політики.

Представник прес-служби Дмитра Яроша Артем Скоропадський заявив, що лідера "Правого сектора" перебуває на сході України.

За його словами, пан Ярош не просто відвідує батальйони Національної гвардії, а й сам бере участь у бойових діях, оскільки має відповідну військову підготовку.

Очільник ВО "Свобода" Олег Тягнибок зараз у Києві і працює над декількома законопроектами, які стосуються, зокрема, заборони КПУ і ПР та притягнення до відповідальності осіб, причетних до сепаратизму, розповідає видання. Натомість добровольчі загони "Свободи" активно воюють на Донбасі.

Що ж стосується Юлії Тимошенко, то одна з останніх її публічних заяв пролунала 17 липня, пише видання. Подейкують, що пані Тимошенко планує займатися бізнесом, але наближені до неї однопартійці говорять, що вона надто віддана політиці, щоб так просто її покинути.

Причаїлася...

Зникненням пані Тимошенко з інформаційного поля цікавиться і газета "День".

Після програшу на президентських перегонах Юлія Тимошенко практично не з'являється на людях, каже газета.

На думку політолога Олександра Палія, пані Тимошенко, відчуваючи атмосферу в суспільстві, зрозуміла, що зараз не її час, і, відповідно, пристосовується до ситуації.

"Вона сидить в засідці і чекає. Вона може з неї вийти, коли щось залежатиме від неї. Свого часу Тігіпко 5 років чекав. Її стратегія – розраховувати на помилки опонентів", - каже пан Палій.

Експерти вважають, що Юлія Тимошенко залишилася в минулому.

"Вона працювала в звичному для себе форматі "віртуалполітика", хоча був запит на формат "реалполітика", - зазначає політолог Андрій Золотарьов. – Якщо брати до уваги присутність в інформаційному полі, піар-стратегії, то вона цілком правильно взяла паузу".

"У період війни не час запитувати, чому саме вдвічі піднімають комунальні послуги, чому паски затягують прості українці, а не "жирні коти". Усі ці питання виникнуть восени. Десь тоді вона і з'явиться", - вважає пан Золотарьов.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.