Преса про Росію: гра м'язами чи підготовка до війни?

Копирайт изображения AFP

Російська військові присутність поблизу українського кордону та роль церкви в АТО - в огляді української преси від 6 серпня.

Гра м’язами

Українські військові експерти схильні вважати масштабні навчання російських військ поблизу кордону спробою чинити психологічний тиск на Київ та Захід.

"В першу чергу, мета навчань - підвищення боєготовності військ, у другу - психологічний тиск на Україну, гра м'язами, але в даному випадку і перед Заходом теж", - цитує військового експерта Володимира Горбача "Сегодня".

На його думку, Росії треба продемонструвати готовність до повномасштабної війни з Україною, аби Захід змусив нас піти на поступки, але в можливість вводу російських військ він не вірить.

Військовий експерт Вадим Гречанінов вважає навпаки, що слід очікувати наступ.

"А нам потрібно бути пильними, причому дивитися в усі сторони: і на кордон з Придністров'ям, і з Кримом. Про Донецьку і Луганську область зрозуміло. Думаю, що зараз вони можуть наступити в Харківському напрямку. Щоб дійти до Харкова, військам РФ потрібна всього година. А там - і наука, і техніка, і танковий завод, вони можуть поставити блокпости швидко ...", - зазначив він.

На думку політолога Володимира Фесенка, ще одна мета Росії - "показати сепаратистам, що допомога близько".

Увага на Луганщину

Військовий експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій погоджується з думкою начальника Генштабу України Віктора Муженка, що активна фаза АТО може закінчитися "менше ніж за місяць".

В коментарі для газети "День" він зазначив, що це відбудеться, "якщо Росія не буде чинити дуже серйозного спротиву".

На думку експерта, найгірша ситуація залишається не на Донеччині, а на Луганщині, оскільки вон має довшу з двох областей протяжність кордону з Росією.

За його прогнозами, ситуація розвиватиметься наступним чином: "Скоріш за все, після повного оточення терористів і деблокування наших бригад уздовж кордону, звільнені сили пустять на подальше розбиття луганських угруповань. Думаю, після оточення донецького угруповання, українські військові намагатимуться розчленити луганське. Далі проводитиметься зачистка місцевості".

Церква й АТО

Прихисток, який надала церквам студентам під час розгону Майдану, та робота священників на сході України довели, що "в цій війні Церква буде разом зі своїм народом", пише "Україна молода".

"В умовах іноземної військової агресії українські церкви, як і все суспільство, набувають нового для себе досвіду. Стосунки Церкви й держави, Церкви й суспільства, а також міжцерковні взаємини випробовуються самим життям. І формуються ці зв’язки зараз не теоретиками за "круглими столами", а священнослужителями й вірянами під кулями, у шпиталях та військових молитовних наметах", - стверджує видання.

Хоча загальної міжконфесійної співпраці, пов’язаної з допомогою військовослужбовцям ще немає, за словами черкаського митрополита УПЦ КП Іоана, його церква поєднує зусилля з баптистами та адвентистами сьомого дня для доставки допомоги до сил АТО.

Без пільг

Указ президента Петра Порошенка про скасування пільг генералам, звільненим за вислугою років, а також пільг численним колишнім та діючим чиновникам, які проживають на державних дачах в елітних селищах Конча-Заспа та Пуща-Водиця біля Києва, за очікуваннями керівника Державного управління справами Сергія Березенка, може принести сотні мільйонів гривень до бюджету у вигляді справедливо сплаченої оренди та інших платежів, пишуть "Факты и комментарии".

"Збережені гроші - це крапля в морі. Менше з тим, рішення Петра Порошенка правильне, оскільки націлене на просування в суспільстві тієї позиції, що бідна держава не може дозволити собі утримувати таку кількість пільговиків", - вважає замдиректора Агентства з моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС