ЗМІ: переговори у Мінську під загрозою

Порошенко і Путін Копирайт изображения Getty
Image caption Рух конвою може може значно ускладнити переговори у Мінську, в ході яких очікували зустрічі Порошенка і Путіна

23 серпня британська преса пише про долю мирних переговорів у Мінську на тлі "вторгнення" в Україну вантажівок із російським гуманітарним конвоєм, цікавиться думками про армію від українських переселенців з Донбасу та висвітлює "кризу ожиріння" у Великій Британії.

Доля переговорів у небезпеці

Самовільний в'їзд на територію України російського "гуманітарного конвою" може значно ускладнити мирні переговори, заплановані у Мінську на 26 серпня, вважає британська Guardian.

"Західні лідери побоюються, що конвой може стати приводом для прямого втручання Росії у конфлікт між урядовими військами та проросійськими сепаратистами, який вирує у Донецькій та Луганській областях вже чотири місяці. Москва ці підозри відкидає", - наголошує газета.

У самій Україні перетин кордону конвоєм вже називають "прямим вторгненням". Влада у Києві наголошує, що українські прикордонники та митники перевірили лише 34 вантажівки - загалом їх близько 260. Тим часом Міжнародний комітет Червоного хреста зазначив, що контролювати доправлення вантажу не може.

"Ми вважаємо, що через нестабільну ситуацію у нас наразі немає достатніх гарантій від сторін конфлікту, які б дозволили нам супроводжувати конвой", - заявила у коментарі Guardian речниця організації Анастасія Ісюк.

"Гамбіт" Путіна

Британський тижневик Economist припускає, що конфлікт на Донбасі виходить на фінальну стадію. Саме у цьому контексті видання розглядає і так званий гуманітарний конвой із допомогою з Росії. Ситуацію навколо вантажу тижневик називає "гамбітом" президента Володимира Путіна.

"Це спосіб, у який пан Путін спробує перехопити ініціативу у кризі та перевести увагу із питання про те, хто винен у катастрофі літака "Малайзійських авіаліній" у липні до жахливої гуманітарної ситуації на сході", - розповідає видання.

Тижневик пише, що "у суто військовому сенсі" так звані ополченці, ймовірно, зазнають поразки від української армії, особливо якщо їм на допомогу не надсилатимуть російських військових та зброю. Якщо конфлікт закінчиться "на полі бою", це дасть президентові Петру Порошенку перемогу "без необхідності йти на поступки Москві".

"Пану Путіну потрібно, щоб Україна залишалася розділеною та дестабілізованою – неважливо, яким чином. Як висловився Ігор Коротченко - близький до Міністерства оборони Росії редактор військового журналу - "Україна може бути вражою країною, але не має бути сильною", - резюмує Economist.

Довіри до армії немає

Багато хто з мешканців Донбасу не має довіри до українській армії. Про це пише британська Financial Times, розповідаючи про долю біженців із Донецької та Луганської областей.

"Українська армія наближається до опорних пунктів сепаратистів у Донецьку та Луганську, втім, їй доведеться постаратися, щоб разом із територією відвоювати ще й довіру людей, що досі проживали тут. Багато хто каже, що не хоче повертатися", - зазначає газета.

Копирайт изображения AFP
Image caption Преса пише, що Донецьк увечері перетворюється на місто-привид

Видання пише, що загалом свої домівки через військовий конфлікт залишили понад 285 тисяч людей - це дані ООН. Більше половини з них поїхали до Росії. Кількість переселенців різко збільшилася, коли на Донбасі почалися обстріли житлових кварталів. Вже зараз багато хто з біженців каже, що не має наміру повертатися додому навіть коли бойові дії скінчаться.

У Луганську, наприклад, наразі залишається лише половина жителів. Там вже два тижні немає світла та води. Подібна ситуація й в інших містах Донбасу.

"Шахти, металургійні підприємства та інші заводи у Донбасі припинили роботу, адже через бої та артилерійські обстріли регулярно вимикається електроенергія. Головний оплот сепаратистів Донецьк увечері перетворюється на місто-привид", - описує ситуацію Financial Times.

Криза ожиріння

"Національна трагедія" – так називають у Великій Британії ситуацію із дитячим ожирінням, коментуючи дані про те, що зайву вагу має кожна третя дитина у віці 11 років. Данкан Селбі, посадовець із Public Health England (виконавча агенція британського Департаменту охорони здоров'я) заявив газеті Daily Telegraph, що неправильне харчування та недостатня фізична активність можуть у майбутньому спричинити проблеми зі здоров'ям мільйонові дітей.

Боротися із ситуацією пан Селбі пропонує батькам – їх він закликає робити фізичні вправи разом із дітьми, а також давати їм менші тарілки, аби зменшити обсяг їжі.

Є у посадовця і глобальніші пропозиції щодо покращення здоров'я нації у цілому. Одна із них - заохочувати виробників солодких напоїв випускати продукцію без цукру.

"Він заявив, що, згідно з останніми дослідженнями, криза ожиріння у Британії призведе до збільшення втричі кількості людей із цукровим діабетом другого типу протягом наступних 20 років – у 2034 році їх може бути більше шести мільйонів", - пише газета.

Загалом, каже пан Селбі, британцям варто приділяти менше уваги лікарням та системі охорони здоров'я в цілому, а замість цього сконцентруватися на запобіганні захворювань, наголошує Daily Telegraph.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.