Іноземні ЗМІ про підсумки Мінська - майже нульові

Копирайт изображения AP
Image caption Петро Порошенко заявив, що в Мінську "вирішується доля миру та доля всієї Європи" досить "стриманим тоном", зауважують видання

Зустріч у Мінську між президентами Петром Порошенком та Володимиром Путіним в той час, як на сході України продовжуються військові дії, потрапила на шпальти британської преси 27 серпня. На жаль, газети скептично оцінили її можливі наслідки.

"Дивна мозаїка"

Авторитетна Guardian пише у передовиці, що тлом для перемовин були "смерть, ненависть і страх, поєднані у дивній мозаїці з залишками нормальності".

Видання зазначає, що ніхто не їхав до білоруської столиці з особливими очікуваннями – але це були перші переговори президентів після їхньої короткої зустрічі три місяці тому.

Guardian прогнозує, що конфлікт у східній Україні може загостритися.

Адже Росії, яку "здивували" досить жорсткі економічні санкції Заходу, а також опір, який чинить українська армія, дедалі важче підтримувати сепаратистів не перетинаючи останньої межі – визнання своєї безпосередньої участі в подіях.

Газета задається питанням, чи можуть переговори в Мінську допомогти "замінити війну дипломатією".

На думку видання, лише припиненням вогню вже не обійдеться.

Україна має погодитися на справжню децентралізацію влади, а також заявити, що не стане членом НАТО та ЄС в осяжному майбутньому. А ще необхідно знайти нову формулу для вирішення кримського питання.

Втім, продовжує Guardian, така домовленість – малоймовірна. Бо схоже, що метою Москви є створення Абхазії на Донбасі, що стане "катастрофою для всіх, включно з Росією".

Без компромісу

Регіональна газета Scotland on Sunday також без оптимізму налаштована щодо зустрічі Порошенка з Путіним. Вірогідність конкретного результату – майже нульова, бо "жодна з сторін не демонструє бажання йти на компроміс".

Росія хоче беззаперечного припинення вогню та переговори між сепаратистами та офіційним Києвом, в той час як останній вимагає, щоб вони склали зброю.

Видання також повідомляє про затримання російських десантників в Україні та зазначає, що відео їх допитів "виглядає, як доказ" прямої російської участі в конфлікті.

Цей факт аж ніяк не сприяв зменшенню напруги перед зустріччю двох лідерів у Мінську, пише Scotland on Sunday.

Порошенко під тиском

Інше регіональне видання, Western Morning News, теж не оминає увагою мінські перемовини і доходить схожого висновку – президенти України та Росії навряд чи знайдуть спільну мову.

Копирайт изображения AFP
Image caption Увага всього світу була прикута до президента Росії та його міміки

Газета цитує Петра Порошенка, який заявив, що в Мінську "вирішується доля миру та доля всієї Європи", додаючи, що зробив він цю заяву досить "стриманим тоном".

Адже український президент, веде далі видання, знаходиться під тиском необхідності шукати вихід з ситуації, що склалася, шляхом переговорів, а не військової перемоги.

Western Morning News також зазначає, що Путін прагне зберегти повний вплив на схід України, що суперечить бажанню Києва інтегруватися до ЄС.

Кінець санкцій?

А Independent інформує, що російська влада визнала, що національна економіка знаходиться на межі рецесії через жорсткі економічні санкції.

Водночас, найбільша в світі рекламна компанія, британська WPP, вже зробила заяву, що такі торговельні обмеження є одним з найбільших ризиків для відновлення світової економіки.

Її президент Мартін Соррелл сказав, що ситуація з Росією "найбільш турбує" клієнтів компанії – навіть більше, ніж, наприклад, криза єврозони.

Не найкраща ситуація склалася і в Німеччині, де за прогнозами експорт до Росії скоротиться на 20-25 відсотків, а 50 тисяч німців можуть втратити роботу до кінця року, якщо санкції залишаться в силі.

Саме тому вже з'явилися заклики від представників бізнес-спільноти переглянути політику по відношенню до Росії.

За словами пана Соррелла, ситуація викликає "певну тривогу".

А колишній глава нафтового гіганту Shell Жероєн ван дер Веєр взагалі заявив нещодавно, що "санкції не працюють".

Огляд підготував Андрій Кондратьєв, Служба моніторингу ВВС