Українська преса - про війну та Росію

Копирайт изображения AP
Image caption Українські військові поблизу Новоазовська

Російські десантники на київській прес-конференції, військова топографія по-російськи та нові біженці на Донбасі - українська преса 28 серпня.

Російські десантники посперечалися з журналістами у Києві

Дев'ятьох російських десантників, яких захопили у полон в Донецькій області, доправили до Києва та показали журналістам на прес-конференції. Десятий десантник через важкі поранення вчора перебував у одній із харківських лікарень, однак й його незабаром перевезуть до Києва, пише "Сегодня".

"На зустріч із журналістами хлопців привели в берцях без шнурівок і без ременів (щоб не повісилися у камерах ізолятора), але в тій самій військовій формі, в якій їх затримали на території України біля селища Зеркальне Донецької області. Хлопці у віці 19-20 років сиділи рівно, тримаючи руки строго на колінах. На питання вони відповідали з охотою, очей не опускали, часом навіть сперечалися з журналістами і були вкрай здивовані справжнім станом справ в Україні", - пише "Сегодня".

У одного затриманого росіянина, єфрейтора родом з Новосибірська є навіть українське коріння.

"Тут народилася мама, жила бабуся. Про Україну вони говорять тільки добре", - говорить десантник.

Тим часом, СБУ веде слідство і працює над версіями і причинами, що спонукали іноземних військових прибути до України. Як зазначає головний слідчий СБУ Василь Вовк, розглядаються усі версії "крім того, що вони приїхали допомагати українській армії".

Військова топографія

Газета "День" кепкує з президента Володимира Путіна та його генерального штабу, які оголосили, що їхні десантники заблукали у степах Донеччини. Несерйозно заявляти на весь світ, що колона з РФ зайшла а територію України випадково і пройшла по ній як мінімум 30 кілометрів.

"Є така наука - військова топографія. Її починають учити майбутні офіцери ще на перших курсах. Вони не лише вивчають мапи й атласи, але й способи орієнтації на місцевості. Останнє просто необхідно офіцерові навіть із мінімальним набором зірок малого розміру на погонах", - пише "День".

Якщо командир колони не може зорієнтуватися на місцевості, постає питання, як він закінчив військове училище чи академію.

"І найголовніше, як настільки малокваліфікованим людям довірили командувати великими і малими підрозділами. Чи в російській армії всі такі? За словами президента Путіна, виходить, що так", - робить висновок газета.

Гібридне вторгнення

Підрозділи і частини російської армії відкрито воюють на півдні Донбасу, а російська військова техніка заходить у зону АТО колонами, пише "Україна молода".

Копирайт изображения AP
Image caption Сепаратисти їдуть та танку в Україні

"У прес-центрі АТО повідомляють, що Росія продовжує перекидати військову техніку до прикордонних з Україною районів, а з її територіі і далі обстрілюють українських військових. При цьому військова активність росіян посилилася саме в Ростовській області на кордоні з Донеччиною та Луганщиною, тоді як в інших областях РФ військової техніки значно поменшало", - пише газета.

Гібридна війна не передбачає офіційного оголошення вторгнення. Тому російські офіційні особи продовжують запевняти, що затримані українцями російські десантники просто заблукали. Однак цим запевненням ніхто не вірить, вважає газета.

"Тим більше, що самі десантники з Пскова вчора на прес-конференції в СБУ визнали, що в Україні все зовсім не так, як показують по російському телеящику, адже на власні очі переконалися: українці воюють за власну землю", - пише газета.

Біженці з Маріуполя?

Нервовим став початок тижня для мешканців Маріуполя. Місто накрила паніка після повідомлень про прорив російських танків через український кордон, пише "Комсомольская правда в Украине".

Люди кинулися запасатися водою та харчами, на заправках з'явилися черги. Офіційні особи почали заспокоювати громадян.

"У самому місті тихо. Танки так і не дісталися до міста, буденне життя йде своїм ходом. На реконструкцію забрали останній із чотирьох пам'ятників Леніну, хліб та харчі у магазинах є, бензин - також.Однак людей на вулицях стало помітно менше" , - пише газета.

Копирайт изображения EPA
Image caption Українська армія відбила похід російської військової колони на Маріуполь

Тим часом, сусідній Бердянськ опинився у виграшній ситуації. Курортний сезон може продовжитись, бо на зміну вимушеним "туристам" із Донецька можуть приїхати люди із Маріуполя.

"Тим часом, всього за 45 кілометрах від міста, під Новоазовськом, військовослужбовці копали окопи, а місцеві обживали підвали. Стріляли важкі гармати, снарядами зачепило лікарню", - пише газета.

Огляд підготував Ярослав Карп'юк, Служба моніторингу ВВС