Преса: Україна сам-на-сам з Росією

Армія Копирайт изображения Reuters
Image caption Російські війська, за твердженням України, зайшли на територію України та зайняли Новоазовськ

Українські видання у п'ятницю 29 серпня аналізують подальші кроки Росії й те, як Україна їй протистоятиме і, хто їй у цьому допоможе.

Морський "зашморг"

Ціль російського військового вторгнення в Україну - встановлення сухопутного сполучення з вже анексованим Кримом та самопроголошеною Придністровською республікою, розповів в коментарі для "Комсомольской правды в Украине" колишній міністр оборони Олександр Кузьмук.

"План Росії дуже простий. І прогнозований. Вони захоплюють Новоазовськ, Маріуполь, далі Херсонська і Миколаївська область. Таким чином вони отримують сухопутний вихід до Криму, мають можливість забезпечити його всім необхідним", - вважає він.

За його прогнозами, Росія на цьому не зупиниться, при цьому наступною ціллю стануть Одеса та Одеська область.

"І таким чином, так звана "Новоросія", об'єднається з Придністров’ям. Плюс, позбавивши Україну виходу до моря (портів, торгівлі, суднобудівної галузі), росіяни обрушать нашу економіку. І ось тоді вони зможуть диктувати умови Україні. Точніше тому, що від неї залишиться", - продовжив він.

Зірвати вибори

На думку українських експертів, опитаних газетою "Сегодня", за тактикою Кремля ховається бажання зірвати дострокові парламентські вибори в Україні.

"Наразі Україні не до виборів. РНБО повинен зупинити дію президентського указу про призначення дострокових виборів. Якщо вони відбудуться, в РФ скажуть, що влада на Донбасі не обрана і регіон в парламенті ніхто не представляє, тому потрібно домовлятися з так званими самопроголошеними республіками та їх керівництвом", - вважає політолог Вадим Карасьов, який також виступає за обговорення можливості введення військового стану.

З останнім не погоджується політолог Володимир Фесенко.

На його думку, проблема України не в військовій стратегії, а в ресурсах.

"Дуже багато хто зараз зацікавлений в тому, аби призупинити перевибори, але безкінечно зберігати теперішній парламент, в якому є прямі союзники Росії, було б злочином. Скасування виборів війну на сході не закінчить. Успіх цієї війни залежить від ресурсного забезпечення нашої армії та від посилення ефективності її дій, а не від введення військового стану", - заявив він.

Хто після України?

Генерал армії та екс-командувач Внутрішніми військами України Олександр Кіхтенко вважає, що Україні не варто розраховувати на військову допомогу від Заходу та США, а покладатися лише на власні сили.

В коментарі для газети "День" він висловився за те, аби оголосити стан війни, створити Ставку Верховного Головнокомандувача та передати офіційне керівництво військовою операцією Генштабу.

Кіхтенко вважає, що якщо російські війська просунуться територією України, наступними цілями Путіна можуть стати Казахстан та Латвія.

"Сьогодні не потрібні жодні вербальні підтвердження, щоб побачити, що Німеччина та Франція готові дати Росії проковтнути Україну. Вони фактично домовляються з Путіним про те, щоб він не пішов далі. Але їх недалекоглядність полягає в нерозумінні, що людина, охоплена такою хворобою, не може зупинитися. Але Захід все ще має можливість діяти та подолати Путіна несиловим шляхом. Та вже завтра це може стати неможливим", - застеріг він.

Зачіска як знак

Повернення Юлії Тимошенко в контексті її зачісок обговорює "Україна молода".

На думку видання, для тих, хто вбачав у зміні зачіски лідерки "Батьківщини" певний символізм, поява Тимошенко після тривалої відсутності в інформаційному просторі із закликом запровадити на Донбасі воєнний стан, несе "новий сигнал".

"Цього разу ЮВТ була не з "хвостом", як після виходу з ув’язнення, і не з агресивною "бабетою", що віщувала "похід на війну", а зі звичною косою "калачиком". Можливо, продемонструвавши таким чином, що після всіх випробувань і пертурбацій не особливо змінилася", - пише газета.

Причину виходу значної частини помітних політиків з "Батьківщини" видання вбачає в небажанні Тимошенко поступитися чільним місцем в партії та небажанням об’єднувати зусилля зі "Свободою" та "УДАРом" напередодні виборів через "обурення" розпадом коаліції в нинішньому парламенті.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів