Британські ЗМІ: чи зупинять санкції Путіна

ЄС та США Копирайт изображения EPA
Image caption ЄС та США готують нові санкції проти Росії через конфлікт на Донбасі

У п’ятницю, 5 вересня, британська преса пише про можливе припинення вогню на Донбасі та наступні санкції проти Росії.

Зброя для України

Лідери НАТО з обережністю привітали можливий прорив у п’ятимісячному конфлікті в Україні, у той час як ситуація на сході країни залишається нестабільною, пише Guardian.

Видання відзначає, що президент Порошенко застав лідерів Альянсу зненацька, коли заявив, що деякі країни постачатимуть в Україну високоточну зброю.

Президент не назвав конкретні держави, однак лише відносно невелика кількість країн, таких як США, Британія і Польща, мають необхідне обладнання і мотивацію його надати.

Україна потребує такої зброї, адже вона має воювати проти приблизно ста танків і не має необхідного озброєння, з якого можна стріляти з відстані, підсумовує Guardian.

Війна і мир

У східній Україні реальність більше схожа на війну, пише Кім Сенгупта у статті для газети Independent.

Активні наземні дії можуть свідчити про намагання посилити переговорні позиції перед припиненням вогню, яке може бути погоджене на зустрічі тристоронньої контактної групи з представниками сепаратистів у Мінську. Якщо цього не відбудеться, перевага залишиться на боці бойовиків, зазначає Сенгупта.

Те, що відбувається на сході, автор називає громадянською війною, але згадує заяви української влади про російську військову підтримку проросійських сил в регіоні.

Image caption Сили АТО укріпили лінію оборони біля Маріуполя після того, як сепаратисти захопили Новоазовськ.

За словами автора, українські солдати розгублені через дії політичних лідерів.

"Нам сказали, що ми мусимо захищати свою землю і ми з радістю це зробимо, - Сенгупта цитує українського офіцера, – Але ми також чули, що з терористами укладуть угоду, що означатиме наш відступ з цієї землі, яка є українською територією".

Поле бою чи стіл переговорів

Жорсткіші санкції Заходу мають на меті змусити президента Путіна покинути поле бою та сісти за стіл переговорів, цитує Daily Telegraph власне джерело.

Копирайт изображения AP
Image caption Москва спростовує причетність до озброєння проросійських сепаратистів на Донбасі

"Це будуть спільні дії зі США", адже західні лідери побоюються, що теперішні санкції мало вплинули на російську підтримку сепаратистів на сході України.

Поки сторони узгоджують ці кроки, сепаратисті за підтримки Росії проводять перші наступи в бік Маріуполя, незважаючи на розмови про перемир’я, пише видання

Автори додають, що бої тривають і біля Донецька.

Шотландська скумбрія

Західні лідери демонстративно підтримали Україну на саміті НАТО в Уельсі в четвер, пише шотландська газета Scotsman.

США та ЄС готові до запровадження нового пакету санкцій, який вдарить по російських компаніях.

Джерела в британському уряді кажуть, що ЄС розкриє список санкцій у п’ятницю та в нього потраплять контрольовані державою російські нафтові компанії та компанії оборонного комплексу, російські державні банки, а також торгівля військовим обладнанням, пише видання.

Разом з тим, газета відзначає, що уряд Шотландії розкритикував санкції проти Росії, через їх вплив на обсяги продажу шотландської скумбрії. Адже російський ринок споживає 20 відсотків від загального обсягу.

Огляд підготувала Мирослава Сиволап, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів