Огляд ЗМІ: що дає перемир'я на Сході

блокпост біля Слов'яносербська Копирайт изображения EPA
Image caption Біля Слов'яносербська на Луганщині, згідно з даними РНБО, проросійські бойовики облаштували блокпост навпроти позицій сил АТО

Українська преса у четвер, 11 вересня, пише про режим припинення вогню на Донбасі, український сайт для Андрія Макаревича, а також про те, чи загрожує Росії падіння світових цін на нафту.

Незважаючи на мінуси

За даними розвідки, Росія вивела з України дві третини своїх військ, хоча на Донбасі спостерігають їхнє перегрупування, пише "Україна молода".

"Незважаючи на всі мінуси чергових домовленостей із терористами і Росією про припинення вогню на Донбасі, президент Петро Порошенко переконаний, що після підписання відповідного протоколу обстановка на фронті кардинально змінилася", - пише газета.

Українське керівництво визнає, що бойовики продовжують провокувати українські Збройні сили обстрілами, однак режим припинення вогню триває і дає змогу перегрупувати сили.

"Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк оцінив військову організацію України як "пострадянське міністерство оборони". За його словами, без радикальних змін у системі, туди можна ще десятки мільярдів відправити і толку не буде ніякого. Отже, модернізація військової організації потребує не лише отримання зброї від Заходу, а й фахівців, які здатні створити якісну логістику військової організації", - пише "Україна молода".

Сайт для Андрія Макаревича

Українські ІТ-спеціалісти вирішили запропонувати російському співакові та громадському діячеві Андрію Макаревичу безкоштовний сайт у зоні .ua, пише газета "День". Нещодавно Макаревич записав пісню, в якій продемонстрував своє ставлення до подій в Україні, після чого невідомі зловмисники знищили його персональний вебсайт.

"Українські айтішники відразу ж відгукнулися на проблему співака, який сьогодні активно підтримує Україну, попри переслідування у своїй державі. Учора голова комісії Українського союзу промисловців та підприємців з питань науки та інформаційних технологій Іван Пєтухов запропонував співаку підтримку домена із зони UA і розміщення ресурсу", - пише газета.

Image caption Співака Андрія Макаревича розкритикували у Росії через його підтримку України

Поки що відповіді від Макаревича немає, але в разі його згоди українські фахівці готові не лише надати йому сайт, але й убезпечити сторінку від зловмисників.

"Ми в Україні зробимо все, щоб створити йому сайт, адже він багато чого робить і для нашої країни", - сказав пан Пєтухов.

Американська нафта

Євросоюз просить США почати експорт нафти і природного газу до Європи, пише газета "Факты и комментарии". Таке прохання спричинене напруженістю у стосунках між Заходом і Росією через Україну. Зараз Росія є основним постачальником енергоресурсів до Європи, а джерела енергії стали останнім часом не так економічним, як геостратегічним питанням.

"Заборона на експорт сирої нафти з США діє з 1975 року. Її було запроваджено після ембарго арабських країн на постачання нафти до країн Заходу у 1973 році. Американські компанії можуть постачати газ закордон лише за ліцензіями, які видає уряд. Про те, що США мають намір здійснювати прямі постачання газу до Європи, щоб знизити її залежність від російського палива, президент Барак Обама заявив ще у травні після саміту США-ЄС", - пише газета.

Америка має що експортувати, відзначає видання. У 2013 році США обігнали Росію за обсягами видобування газу. Нафта також дешевшає на світових ринках, багато в чому завдяки США. У понеділок вартість сирої нафти вперше з червня минулого року впала нижче 100 доларів за барель - до 99 доларів 36 центів, - пише газета.

"Як відомо, високі ціни на нафту - найсерйозніша опора російської економіки", - пишуть "Факты".

Огляд підготував Ярослав Карп'юк, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів