Преса про списки: журналісти, комбати та козак

Вибори Копирайт изображения AFP

Як США керують економікою Росії, хто "штурмуватиме" нову Раду на виборах та що Україна отримає від "європаузи" - огляд української преси у понеділок, 15 вересня.

Хто керує російською економікою?

США беруть російську економіку в ручне управління, пише "Деловая столица". Оскільки ринки запозичень Європи та США для Росії фактично закрили, гостро постало питання, де брати гроші.

"Президент "Роснефти" Ігор Сєчін вже звернувся по фінансову допомогу до уряду для погашення зовнішніх боргів, загальна сума яких оцінюється у 44,5 мільярдів доларів. Підтримка може бути надана шляхом викупу нових облігацій "Роснефти" за рахунок Фонду національного добробуту на суму 1,5 трильйони рублів. Однак у масштабах усієї економіки такий сценарій просто неможливий, оскільки матиме катастрофічні ризики для населення, яке фактично стане кредитором таких компаній", - пише газета.

Для уникнення такого сценарію Росія може почати розміщувати свої цінні папери на ринках Азії - в Сингапурі, Гонконгу, Шанхаї та Токіо - або залучити фінансування суверенних фондів Саудівської Аравії та Катару.

"Ринок запозичень Китаю не зможе стати гідною альтернативою ринкам США та ЄС. Його капіталізація складає 700 мільярдів доларів, що в 20 разів менше за ЄС. Для порівняння: валовий зовнішній борг Росії уже зараз сягає 700 мільярдів", - говорить директор Українського кредитно-рітейлингового агентства Станіслав Дубко.

Окрім того, азійські фінансові ринки працюють з доларами США і проблеми із американським регулятором їм не потрібні. Те саме стосується і Близького Сходу.

"Враховуючи позицію Москви у Сирії та в інших конфліктах Близького Сходу, щедрих партнерів Росія там не знайде", - говорить спеціаліст відділу продажу цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

Хто "штурмуватиме" Раду?

Нову Раду "штурмуватимуть" комбати, журналісти та козак, повідомляє газета "Комсомольская правда в Украине".

"У неділю в Києві відбувся справжній бум передвиборчих з'їздів політичних партій, на яких стали відомими прізвища потенційних народних обранців. Сюрпризів немало. Експерти, що дивляться на ці списки, сміються і плачуть одночасно", - пише газета.

Зокрема, за списком Блоку Порошенка до парламенту йдуть журналісти Мустафа Найєм та Сергій Лещенко. У мажоритарному окрузі блок Арсенія Яценюка та Олександра Турчинова "Фронт змін" виставить спортсмена Василя Вірастюка та козака Михайла Гаврилюка. У списку "фронтовиків" балотуватимуться Тетяна Чорновол та комбат батальйону "Миротворець" Андрій Тетерук.

Не бракує яскравих особистостей і в списку партії Олега Ляшка.

"Першу п'ятірку у списках Ляшка можна умовно охарактеризувати як дружньо-комбатсько-співочу. Першим номером від Радикальної партії йде Олег Ляшко, на другому місці депутат Київради Андрій Лозовий, на третьому комбат "Айдару" Сергій Мельничук. Четвертим номером йде співачка Злата Оґнєвіч. Замикає радикальну п'ятірку учасник Майдану Артем Запотоцький", - пише газета.

Комбат, який нікуди не йде

Однак не всі комбати пішли на вибори. Відхилив запрошення балотуватися командир батальйону "Батьківщина" підполковник Дмитро Красильников, якому пропонували місце у списку партії, повідомляє газета "Вечерние вести".

Пан Красильников подякував партії та особисто Юлії Володимирівні Тимошенко за допомогу, яку вони надають батальйонові, а також сім'ям поранених і загиблих.

"Днями мені надійшла пропозиція стати кандидатом в депутати за списком партії "Батьківщина". Висловлюю подяку за довіру, та, на жаль, я змушений відмовитися. Адже вважаю, що командири свої підрозділи в такій складній ситуації не кидають. Я принесу більше користі для держави і свого підрозділу саме тут, на сході", - цитує газета слова комбата.

Навіщо потрібна "європауза"?

Відтермінування запровадження в дію економічної частини угоди про асоціацію викликало неоднозначну реакцію в українському суспільстві, пише газета "Сегодня". Однак це може дати українській економіці більше часу для переходу на євростандарти.

"Після підписання прем'єром Арсенієм Яценюком економічної частини угоди про асоціацію, Євросоюз в односторонньому порядку відкрив свої ринки для низки українських товарів. Незважаючи на відтермінування запровадження угоди в дію, ЄС має намір продовжити дію цього рішення до кінця 2015 року. Українські політики вважають, що це допоможе держбюджету отримати додатково 2-6 мільярдів євро доходів. Ці гроші можна буде скерувати на мінімізацію ризиків, пов'язаних із переобладнанням ряду підприємств, орієнтованих на ринки СНД", - пише газета.

Певна логіка у цьому є, веде далі "Сегодня". Завдяки односторонньому відкриттю ринків ЄС, Україна у першому півріччі забезпечила позитивний баланс імпорту-експорту. Україна продала товарів на 500 мільйонів доларів більше, ніж купила. Звичайно, ця сума завдячує різкому скороченню експорту з Росії. Але Україна також продемонструвала 15-відсоткове зростання експорту до ЄС.

"Наступного року це зростання триватиме. Найбільшу вигоду від вільної торгівля з ЄС отримає агросектор. Однак ключовою в плані активізації торгівлі з Європою стане зміна самої української економіки. Зокрема, економічна асоціація дасть серйозний стимул для переорієнтації на вимоги європейців до стандартів якості", - пише "Сегодня".

Огляд підготував Ярослав Карп'юк, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів