Іноземна преса: шлях України до ЄС буде довгим

EU flag Копирайт изображения AFP

Майбутнє відносин України і Євросоюзу та ризики шотландського референдуму - в огляді іноземної преси 17 вересня.

План Меркель

ЄС слід розробити багатокомпонентний, гнучкий 10-річний план для України, основні напрямки якого стосуватимуться воєнної, політичної і економічної діяльності, пише Тімоті Гартон Еш у Guardian.

"Якщо він виявиться вдалим, типово європейське бачення ліберального устрою переможе консервативний, національний рецепт постійного войовничого безладу, уособленням якого є Володимир Путін. Якщо його спіткає невдача, Європу очікує те ж саме", - пише він.

Європі не слід збільшувати військову підтримку української армії задля відкритої конфронтації з Росією, але варто надати військовим силам ретельно відібране устаткування та забезпечити навчання, особливо в прикордонних регіонах.

Запровадження безвізового режиму може стати одним з ефективних інструментів переконання російськомовного населення України на користь ЄС, вважає автор.

Довгий шлях до ЄС

Wall Street Journal не очікує швидких результатів від ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

До того ж повна ратифікація угоди кожною із 28 країн-членів ЄС може затягнутися до трьох років, особливо в тих європейських столицях, де Кремль має потужне лобі, вважає видання.

ЄС "в даний час не має коштів, аби виграти змагання з Росією", вважає Ян Техау, директор брюссельського філіалу Фонду Карнегі.

"Москва може посилити втручання у справи східної України як забажає, в тому числі до рівня військових дій, оскільки знає, що ЄС не зможе відповісти пропорційно", - вважає він.

Хоча, як свідчать опитування, українці прагнуть наближення до Європи, аналітики вважають, що Росія робитиме ставку на їхнє незадоволення діями проєвропейського уряду на фоні економічних проблем взимку і відсутності значного прогресу у боротьбі з корупцією.

Умови США

Високопоставлене джерело в адміністрації США розповіло російському "Коммерсанту", на яких умовах Вашингтон готовий частково скасувати санкції проти РФ: "Ми чекаємо від Росії виведення всіх військовослужбовців і техніки з території України. Москва повинна перестати надавати підтримку збройним групам і найманцям в Україні, вона повинна звільнити всіх заручників, перш за все - пілота Надію Савченко і режисера Олега Сенцова".

США також вимагають встановлення контролю на російсько-українському кордоні і відновлення суверенітету України над її кордоном за постійного моніторингу з боку ОБСЄ.

"Нарешті, ми наполягаємо на створенні буферної зони безпеки по обидва боки кордону", - додало джерело.

У Кремлі газеті заявили, що Москва "жодних умов приймати не буде", а в Раді федерації додали: Росія американські вимоги "не має наміру навіть обговорювати".

"Шотландський фактор"

Незалежно від результатів завтрашнього голосування щодо статусу Шотландії, для багатьох груп в континентальній Європі, для яких питання самоідентифікації є болючим, важливим є вже той факт, що Лондон дозволив провести цей референдум і погодився визнати його результати, пише The Irish Times.

"Не дивно, що каталонці охрестили шотландський процес як приклад реалізації демократії, який Мадрид має наслідувати. А оскільки каталонцям також погрожували втратою членства в ЄС у випадку відокремлення, вони пильно відслідковують реакцію Брюсселя на перспективу незалежності Шотландії", - розповідає газета.

Проте шотландські націоналісти зважають на вплив, який Мадрид може чинити на ЄС в майбутньому в питанні шотландського членства в союзі, і тому не висловлюють однозначну солідарність з Каталонією, зауважує видання.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів