New York Times: Обама ставитиме незручні питання Порошенку

Копирайт изображения AP

18 вересня західна преса пише про зворотню сторону візиту Петра Порошенка до США, закликає Захід допомогти Україні грошима, а не зброєю, аналізує перспективи Києва щодо зими без російського газу, а також згадує перебіг кампанії, що передувала шотландському референдуму.

Порошенко у Вашингтоні

Під час візиту до США президенту Петру Порошенку доведеться відповідати на незручні питання про повільний процес реформ, вважає New York Times.

На думку газети, на публіці на українського лідера чекають запевнення у моральній підтримці. Втім, зустрічі за закритими дверима можуть виявитися менш приємними.

"Незважаючи на теплий прийом на публіці, який очікує на пана Порошенка у Вашингтоні, за зачиненими дверима йому доведеться відповідати на запитання, чи не крокує лютнева революція до такого самого провалу, що й Помаранчева революція 2004 року, коли вимоги суспільства про зміни були розбиті персональними амбіціями заможного за ізольованого політичного класу", - зазначає газета.

На думку Томаса Меліа, представнику Державного департаменту США, політика в Україні фактично не змінилася, і робота над реформами, пов'язаними із боротьбою з корупцією та економічним занепадом, так і не почалася.

"Це не дві окремі битви, це одна й та сама битва. Якщо не виправити роботу внутрішньополітичних інституцій вже зараз, то і консенсусу щодо захисту України від російської агресії вже не буде, а допомога припиниться", - цитує New York Times пана Меліа.

Гроші замість зброї

Україні потрібні гроші, а не зброя. Таку думку висловлює у статті для Financial Times експерт з вашингтонського Фонду Карнегі Юджин Румен.

Він вважає, що постачання зброї тільки подовжить "агонію" Києва у війні, яку він не зможе виграти.

"Зброя не допоможе. Україні треба побудувати нову армію – професійну, добре підготовлену та споряджену, з функціонуючим командуванням, розвідкою та логістикою. Для цього знадобляться гроші, міжнародна допомога та роки, а може й десятиліття", - наголошує автор.

Аби це стало реальністю, західним країнам доведеться більше допомагати Києву грошима, й до того ж у набагато більших масштабах, аніж зараз.

На думку автора, 17 млрд доларів від МВФ та 250 млн він США буде недостатньо.

"В України немає іншого вибору, крім як прийняти сумний факт, що вона не може відбити російську агресію. Єдиний варіант президента Порошенка – це дозволити Донецьку та Луганську, які залишаються під контролем проросійських сепаратистів, жити зі спеціальним статусом самоврядування та сконцентруватися на внутрішньополітичних реформах", - резюмує автор.

Зима без російського газу реальна?

Чи зможе Україна перезимувати без російського газу? Відповідь на це питання шукає "Независимая газета".

За даними, які наводить видання, це можливо у разі зниження споживання газу на 10%, а також за рахунок реверсних поставок із Європи та власного видобування.

У експертів, опитаних газетою, втім, думки розділилися.

"Тільки-но "Газпром" оголосив, що постачатиме газ у Європу не за максимальними, а мінімальними контрактними зобов'язаннями, в України одразу ж почалися проблеми", - заявляє директор Інституту національної енергетики Сергій Правосудов, який додає, що за реверсний газ Україна зараз платить набагато більше, ніж влітку.

На думку ж партнера консалтингової компанії RusEnergy Михайла Крутіхіна, якщо "Газпром" даватиме Європі менше газу, то ризикує залишити партнерів замерзати. А от Україна цілком може пережити зиму, вважає він.

"За умови суворої економії, до березня вона цілком протримається. Не меншою підмогою, ніж реверсний газ, буде газ із підземних сховищ", - цитує експерта "Независимая газета".

"Безпрецедентна" кампанія

У день шотландського референдуму британська Guardian із захопленням згадує перебіг кампанії, що передувала голосуванню. Газета називає її безпрецедентною для Об'єднаного Королівства.

Копирайт изображения PA

"Це був справжній національний діалог, який досяг найменших містечок та найвіддаленіших селищ. Суперечки лунали на заповнених публічних зустрічах, а також у пабах та за обідніми столами", - розповідає видання.

Іще одним досягненням Guardian називає той факт, що питання незалежності у Шотландії вирішується виключно мирно – "шляхом голосування та без жодного пострілу". Цьому "позаздрить не один народ", наголошує газета.

Guardian додає, що результати референдуму можуть стати поштовхом до масштабних змін, в тому числі, якщо переможе варіант "ні".

"Дехто вважає, що "ні" – це нудна та безпечна відповідь. Але така відповідь може стати початком і чогось більшого – нового союзу між чотирма націями Об'єднаного Королівства та шансом сформувати наново наш союз: розширити владу, перемогти паралізуючу централізацію Вестмінстеру та полагодити зламану систему", - резюмує Guardian.

Підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів