Іноземні медіа: про "Марш миру" в Москві

Марш миру у Москві Копирайт изображения EPA

В понеділок, 22 вересня, іноземна преса пише про російську гідність, польську зовнішню політику та саміт G20.

Відновити гідність

Чи існує Росія, яка не підтримує політику президента Володимира Путіна? Відповідь на це питання намагається знайти публіцист Філіп Мемхес в своєму коментарі для польського видання Rzeczpospolita.

Підтримка, якою тішиться "господар Кремля" серед своїх співвітчизників, особливо після анексії Криму, скоріш вказує на негативну відповідь, каже автор. Але є моменти, коли здається, що Росія це не тільки Путін та маса його прихильників.

Так було в неділю, 21 вересня, пише Філіп Мемхес. На вулиці російських міст вийшли демонстрації, де учасники висловили свою незгоду з авторитарним режимом і агресивною, імперською політикою Кремля щодо Києва.

Таких людей, на думку публіциста, у російському суспільстві меншість. Вони не мають своїх представників у Думі, та є маргіналами у політичному сенсі. Але вони мають відвагу заявляти про свою присутність, вони стають доказом того, що Росія це не лише ностальгія за радянською імперією та підтримка "бійні" в Донецькій і Луганській областях.

У певному сенсі, ці люди намагаються відновити гідність Росії, вважає Філіп Мемхес.

Гра польського президента

Розглядаючи нещодавні зміни в польському уряді, видання Dziennik каже, що призначення міністром закордонних справ Гржегожа Схетини означає зміцнення впливу польського президента Броніслава Коморовського на закордонну політику країни.

Експерт Ярослав Фліс зазначає, що до цього призначення Коморовський був третьою особою в державі щодо впливу на зовнішню політику. Зараз же він може стати таким собі неофіційним міністром закордонних справ, каже експерт.

Адже Гржегож Схетина не є дипломатом, він ніколи не виказував зацікавленості у цьому напрямі, приділяючи більшість своєї політичної уваги внутрішньополітичним справа, відзначають польські журналісти.

Наближаються президентські вибори, і на фоні слабкого міністра президент зможе використати свої успіхи на зовнішньополітичному полі, каже експерт.

Залагодити до саміту

Володимиру Путіну наполегливо рекомендується припинити втручання Росії в Україну, перш ніж він приєднається до найбільш потужних світових лідерів на саміті G20 у австралійському Брісбені у листопаді, пише видання Australian.

За словами видання, Секретар Казначейства США Джек Лью сказав, що існує "єдина" позиція членів G20 про необхідність дипломатичного врегулювання конфлікту в східній Україні. Його різкі зауваження на адресу Росії збіглися із заявами австралійського прем’єра Тоні Еббота щодо ролі, яку відіграла Росія у конфлікті на Донбасі.

Видання нагадало, що Австралія не може односторонньо ухвалити рішення про заборону відвідування Володимиром Путіним саміту в Брісбені - таке рішення може бути прийнято лише на основі консенсусу між іншими членами G20.

Якщо Путін візьме участь у саміті G20 в листопаді, він почує пряму критику щодо російської загрози суверенітету України, зазначило видання.

Газета додає, що багато членів G20 звернулися до австралійського прем'єра з тим що все ж було б краще продовжувати взаємодію з Росією на час бойових дій в Україні, а не ізолювати РФ. З іншого боку, пишуть австралійські журналісти, пан Путін може сам вирішити не відвідувати саміт та відправити замість себе прем'єр-міністра Дмитра Медведєва.

Перевороти та параноя

Арешт одного з найбагатших людей Росії минулого тижня є спробою президента Володимира Путіна захистити себе від "палацового перевороту", пише британське видання Guardian, посилаючись на борця з російською корупцією Білла Браудера.

Він вважає, що арешт Володимира Євтушенкова відбувся, аби дати сигнал будь-яким олігархам, що спробували "плести інтриги" проти Володимира Путіна.

Перед тим як Володимира Євтушенкова випустили в п'ятницю, Білл Браудер заявив, що арешт бізнесмена був "більш мотивований параноєю, ніж бажанням отримати конкретний актив", тому що "Путін і його підлеглі завжди можуть вкрасти ці активи багатьма способами".

"Я не впевнений, що Євтушенков зробив щось більш дратівливе для Путіна, ніж інші олігархи. Я просто думаю (Путін) навмання вибрав одного, щоб переконатися, що жоден з інших олігархів не збираєтеся кинути йому виклик, або почати планувати будь-які палацеві перевороти. Зараз, коли дії Путіна значно послабили їх багатство, у них є великий стимул діяти проти Путіна, і він знає про це", - каже Білл Браудер.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів