ЗМІ: як втілити закон про люстрацію

мітинг Копирайт изображения EPA

У вівторок українська преса пише про долю національної валюти, закон про люстрацію та радників Володимира Путіна.

"Дорога у політичне пекло"

Довгоочікуваний закон про люстрацію вже прийнятий в цілому, пише газета "Сегодня".

За даними Кабміну, під дію документа потрапляє приблизно два мільйони людей. Чи можливо зробити це?

Досі незрозумілі шляхи реалізації закону. Наприклад, в ньому прописана подача людиною, що йде працювати в держоргани, декларації про доходи. Але немає механізму, що дозволяє довести або спростувати факт корупції, якщо реальні доходи перевищують прописані.

За словами юристів, для цього потрібно внести зміни в низку інших законів. Передбачається, що перевірками займуться люстраційні комісії на добровольчих засадах.

"Щоб перевірити навіть тисячу людей, треба створити кілька десятків комісій, сотні тисяч людей - сотні комісій. Тобто реально провести перевірку Кабміну і АП, а решта не піддається реалізації на добровольчих засадах", - каже політолог Володимир Фесенко, додаючи, що добрими революційними намірами будується дорога до "політичного пекла".

"Архітектори агресії"

Оглядач Борис Соколов аналізує для газети "День", хто ж радить пану Путіну в питаннях щодо України.

Чутки про те, що нібито в Кремлі існує кілька центрів впливу, і що за дію на Путіна в українському питанні борються "партія війни" і "партія миру", породжені самою кремлівською пропагандою, причому виключно для зовнішнього вжитку, пише автор.

Насправді, пише видання, всі головні рішення, як в українському, так і в інших найважливіших політичних питаннях, ухвалюються Путіним одноосібно.

"І ці рішення важко передбачити, як і у будь-якого іншого диктатора, з однієї простої причини - російський президент ні перед ким усередині країни за свої рішення не відповідає", - пише видання.

Але під час ухвалення рішень пан Путін, поза сумнівом, слухає поради своїх наближених, зазначає автор.

При цьому, як і за всякого "диктаторського, тоталітарного режиму", радники першої особи, якщо вони виступають публічно, виконують роль "злих поліцейських", щоб диктатор міг виступити в ролі "доброго поліцейського", додає видання.

Автор зазначає, що "агресія проти України для Путіна - це насамперед вирішення ідеологічних завдань відновлення імперії", тому зупинити її навіть найсуворішими економічними санкціями навряд чи вдасться.

Що робитиме Нацбанк

Видання "Україна молода" пише про падіння гривні, розкритикувавши при цьому голову Національного Банку України Валерію Гонтарєву.

Попри обіцянки уряду та НБУ, курс національної валюти знизився з 12 гривень до 14 за долар.

До якого рівня має впасти гривня, щоб президент "усунув свою ставленицю з посади голови Національного банку", запитує видання.

Нацбанк розраховував, що валютні аукціони зменшать попит на долари з боку банків і допоможуть зміцнити гривню. Однак досвід першого в цьому році і загалом з 2010 року аукціону, який відбувся 8 вересня, показав, що це малоймовірно, пише видання.

Спостерігається ще одна тенденція. З 1 по 16 вересня відтік депозитів iз банківської системи становив 6,4 млрд гривень.

"Витікали", зокрема, й внески у іноземній валюті - загалом втрачено 400 мільйонів гривень.

Голова Нацбанку пояснює стрибки долара бойовими діями на сході України.

"Скажіть мені, коли закінчиться війна, і я скажу вам, коли стабілізується курс", - заявляє пані Гонтарєва.

Оскільки війна в країні триватиме ще, мабуть, довго, як експеримент можна спробувати замінити очільницю головної фінустанови на більш компетентну фігуру, радить газета.

Відчайдушні спроби

У відчайдушній спробі втримати курс гривні від стрімкого падіння Національний банк пробує все нові й нові адміністративні методи, продовжує тему валютних коливань бізнес-видання "Капитал".

Від сьогодні банкам заборонено продавати одній фізособі валюту у обсязі більше, ніж на 3000 грн на добу. За вчорашнього курсу НБУ, це близько 222 долара, або 173 євро.

Обмеження не стосується тих випадків, коли фізособа купує валюту для погашення кредиту.

Для юридичних осіб регулятор також приготував деякі сюрпризи. З одного боку, він зменшив обов'язковий продаж валютної виручки з 100% до 75%.

З іншого боку, Нацбанк ввів низку обмежень на розрахунки у валюті, пише видання. Нові обмеження відлякуватимуть інвесторів і призведуть до ускладнення розрахунків у сфері імпортних операцій.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів