ЗМІ: про докази втручання Кремля в український конфлікт

Могили російських військовослужбовців як доказ втручання Кремля в український конфлікт, участь іноземних бійців у бойових діях на Донбасі, побоювання США та Туреччини щодо курдських біженців із Сирії та ідеальний вік для жінок – теми західної преси 23 вересня.

Могили як доказ?

Росія продовжує наполягати, що її війська не беруть участі у конфлікті в Україні, однак ігнорувати свіжі могили її солдатів, начебто вбитих на Донбасі, стає дедалі важче. Цю тему досліджує International New York Times.

В Інтернеті вже створено кілька баз даних з іменами військовослужбовців, які або зникли, або загинули на території України. Втім, офіційна позиція Кремля на змінилася. "Очевидно, є негласний наказ заперечувати втрати і ховати могили", - цитує газета Льва Шлосберга – псковського депутата, якого нещодавно жорстоко побили, коли він почав досліджувати долю солдатів.

Тіла військовослужбовців, які доправляють із Донбасу додому, допомагають створити повну картину масштабів військового втручання Росії, додає видання: "Загиблі служили не тільки в елітних спецпідрозділах, які були на передовій під час анексії Криму, але також у десантних військах та підрозділах протиповітряної оборони, мотострілецьких бригадах та у піхоті – представляючи усе різноманіття російської армії".

Поки Росія відмовляється визнавати загиблих в Україні, встановити їхню долю допомагають активісти, в тому числі українські. Так, місцевий програміст, який створив сайт lostivan.com, каже, що хоче "надати світові докази, що режим Путіна почав відкриту війну в Україні". "Я отримую більшу частину інформації із комітету матерів, а також від родичів. Люди у Росії не хочуть про це відкрито говорити", - цитує програміста International New York Times.

Іноземні бійці в Україні

Чи беруть участь в українському конфлікті іноземні бійці? Відповідь шукає британська Independent. Як наголошує газета, "безладні та неорганізовані" конфлікти завжди приваблюють "шукачів пригод", і військові дії в Україні не є винятком. За даними видання, на Донбасі воюють як "ідеалісти" чи "фантазери", так і "реальні військові".

Копирайт изображения EPA

"Один із ключових елементів угоди про припинення вогню між Києвом та сепаратистами, підписаної у Мінську минулого тижня, - це виїзд із країни всіх іноземних військових. Українська влада та прибічники Заходу заявляють, що серед повстанців - тисячі "російських військовослужбовців". Сепаратисти ж обвинувачують "київську хунту" у залученні "міжнародних фашистів", - описує ситуацію видання.

З російського боку газета згадує, перш за все, командира сепаратистів Ігоря Стрелкова-Гіркіна, який сам зізнався, що служив у російській військовій розвідці. Інший приклад – сепаратисти, які, на думку автора, є або були російськими військовослужбовцями.

Серед українських сил іноземці в основному зустрічаються у добровольчих батальйонах, додає видання. Наприклад, швед Мікаель Скіллт наголошує, що його "душа воїна прокинулася", коли у Києві протестували проти тодішнього президента Віктора Януковича, - пише автор статті в Independent.

Туреччина та США занепокоєні через біженців

Потік курдських біженців із Сирії став "головним болем" для президента США Барака Обами та "кошмаром" для Туреччини, яка прийняла вже більш як 100 тисяч переселенців. Про це пише британська Guardian. Курди тікають від бойовиків угруповання "Ісламська держава", яке просувається північним сходом Сирії.

На думку газети, пан Обама постав перед дилемою – перш за все, через тиск із боку тих, хто впевнений у неможливості перемогти "Ісламську державу" без наземної операції. Сам американський президент таку можливість поки що відкидає. "Якщо Обама не допоможе, йому знов ставитимуть питання про надійність його обіцянок та його зовнішню політику у цілому", - констатує газета.

Важкий вибір доведеться робити і Туреччині. Анкара побоюється курдських прагнень до самоврядування, через що на території країни протягом десятиліть тривали криваві конфлікти. З іншого боку на Туреччину тисне Вашингтон, який хоче більшої допомоги у боротьбі із "Ісламською державою".

"Скільки ще Туреччина зможе уникати втягнення у боротьбу із "Ісламською державою", скільки балансуватиме в курдському питанні та запобігатиме проникненню війни із Сирії на свою територію – ці питання постають дедалі гостріше", - резюмує Guardian.

Ідеальний вік для жінок

Чоловіки будь-якого віку вважають ідеальними супутницями жінок віком 24-25 років. Такі результати дослідження фінських вчених наводить британська Daily Mail.

"Дослідники вважають, що еволюція запрограмувала чоловіків віддавати перевагу жінкам 25 років, адже це найкращий вік для народження дітей, тобто жінки у цьому віці мають більше шансів виносити дитину та передати гени чоловіка", - розповідає газета.

А от у жінок ситуація зовсім інша – вони вважають найбільш привабливими старших чоловіків. Наприклад, дівчата від 18 до 24 років віддають перевагу чоловікам на чотири роки старшим.

"Трошки старший чоловік має більші шанси заробляти гроші та забезпечувати стабільність, необхідну для того, аби виростити дитину", - підсумовує Daily Mail.

Підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів