Британська преса: шотландське "ні" не остаточне

референдум в Шотландії

Автор фото, AP

Підпис до фото,

Британська преса припускає, що відповідь "Ні" може бути не остаточною для Шотландії та Британії

24 вересня британська преса пише про старі та нові збройні та світоглядні конфлікти у світі - від Близького Сходу до сходу України, від Ірану до Шотландії.

Шотландія: що далі?

Таке питання порушує Independent. Газета зазначає, що попри рішення шотландців залишитися у складі Об’єднаного Королівства, шотландське питання не закрите. Обіцянки щодо розширення політичних і економічних повноважень Шотландії, зроблені прем’єром Девідом Камероном й іншими політиками, включно із колишнім прем’єром Гордоном Брауном, поки що залишаються обіцянками.

"Час іде. І список обіцянок, який минулого тижня забезпечив підтримку на користь відповіді "Ні", вже пробуксовує", - пише Independent. Газета вважає, що якщо політики не виконають обіцяного, це матиме наслідки. Independent нагадує, що навесні 2015 року у Великій Британії відбудуться загальні вибори, а у 2016 році – вибори у Шотландії.

"Якщо вони не виконають обіцяного, то не лише ті, хто підтримував відповідь "Так", будуть страшенно розлючені. До них долучаться також й ті, хто прагнули більшого, аніж вони мають зараз, але так і не наважилися йти до кінця минулого четверга", - зауважує газета.

Independent додає, що розчаровані шотландці можуть зажадати нового референдуму і його результат може виявитися протилежним недавньому.

Німеччина потерпає від конфлікту на Донбасі

Через тривале протистояння на сході України потерпає промисловість Німеччини, пише Daily Telegraph.

За інформацією газети, головні рушії економіки цієї країни показали найповільніше зростання за останні 15 місяців саме через конфлікт на Донбасі.

"Підприємства цієї країни є досить чутливими до будь-яких конфліктів між Росією та її сусідами, а також до взаємних санкцій, до яких вдаються Москва і Європейський Союз", - зазначає Daily Telegraph.

Бомбові удари по Сирії: "за" і "проти"

Guardian поговорила з мешканцями сирійського міста Ракка, яке бомбили сили міжнародної коаліції, що ставить за мету знищення радикального угруповання "Ісламська держава".

Газета цитує Мохамада Шеіко, мешканця Ракки, який сказав: "Я сподіваюся, що вони принесуть нам добро і не завдадуть шкоди цивільному населенню".

Двадцятирічний студент Хіба розповів газеті: "Я вже бачу успіх після цих ударів. Бойовики "Ісламської держави" вже почали залишати місто".

Інший мешканець Ракки, 25-річний Ясір, дотримується протилежної думки. "Спочатку я зрадів. Але зараз я боюсь цих ударів, а також і мотивів, через які їх завдали", - сказав він.

А 40-річний Ахмед Саєль взагалі переконаний, що бомбові удари не вирішать проблем Сирії: "Я не підтримую ці удари, тому що знаю, що вони лишень призведуть до смертей серед сунітів. Я абсолютно переконаний, що вони ніяк не позначаться на режимі Асада".

Іран і Британія: все змінюється

Daily Mail повідомляє про плани прем’єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона зустрітися з іранським лідером Хасаном Рухані на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Газета називає майбутню зустріч "історичною", адже лідери двох країн не мали офіційних контактів з 1979 року. Попри всі події, які сталися з того часу, а саме підтримку Іраном екстремістів, його обіцянки стерти Ізраїль з мапи світу, погрози на адресу країн Заходу і ядерні амбіції, дві країни зроблять крок назустріч одна одній, пише Daily Mail.

"Часи змінюються. І тепер Іран потрібен Заходу. Нині його вважають важливим потенційним партнером у боротьбі проти "Ісламської держави". Іран також робить крок назустріч. З моменту, коли Рухані став президентом у серпні 2013 року після Махмуда Ахмадінеджада, він намагається покращити імідж Ірану", - пише Daily Mail.

Попри це газета ставить питання, чи може Іран стати надійним партнером: "Чого б це Іран захотів допомагати Заходу у війні проти "Ісламської держави"? Чи він дійсно може допомогти? І яких поступок зажадає Іран в обмін на приховану підтримку коаліції західних і арабських країн, які завдають повітряних ударів по штабу "Ісламської держави" у сирійському місті Ракка?"

Daily Mail визнає, що Кемерону доведеться мати справу із доволі неоднозначним співрозмовником. І все ж газета вітає такий крок: "Він правильно робить. "Ісламська держава" являє собою екзистенційну загрозу для цілого регіону і повинна бути знищена. А Іран є досить важливою силою, яку краще мати серед помічників разом із її президентом, аніж продовжувати ставитися до неї як парії".

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторингу ВВС