Українські ЗМІ: про можливе закриття кордону

Низка пунктів пропуску на українсько-російському кордоні і так не працюють
Підпис до фото,

Низка пунктів пропуску на українсько-російському кордоні і так не працюють

На шпальтах українських газет 25 вересня можна прочитати про ініціативу закрити пункти пропуску на кордоні з Росією, постачання українських військових товарів до Росії та паралелі між референдумом в Шотландії та українською кризою.

Закрити кордон

Газета "Сегодня" звертає увагу на один із пунктів рішення Ради національної безпеки та оборони, прийнятого в четвер.

А саме - про "вирішення в установленому порядку" питання про закриття пунктів пропуску на кордоні з Росією для автомобільного, морського, пішохідного сполучення. Також в разі потреби допускається тимчасове перекриття авіа- і залізничного сполучення.

Як зазначає газета, терміни впровадження цього пункту в документі не прописані. Складався він ще місяць тому, до призупинення вогню на Сході, тому, можливо, мова йде про те, щоб "розробити документально сам механізм, а далі діяти по ситуації", припускає газета.

У Держприкордонслужбі положення про закриття пунктів пропуску розуміють так: "Можливо, мова йде про новий статус для пунктів на всій держкордон з Росією. Але в Донецькій і Луганській областях вони зараз і так закриті".

Зупинити військові контракти

"Україна молода" закликає нарешті зупинити всі контракти на постачання до Росії військових товарів та товарів подвійного призначення.

"Сьогодні, якщо ми вимагаємо від світу санкцій щодо Москви, то повинні самі зробити хоча б очевидні і першочергові кроки, а саме — заборонити експорт будь-якої продукції, яка може слугувати посиленню російської армії", - пише видання.

За оцінками експертів, від розриву зв’язків у цій галузі серйозно постраждають російські підприємства, які залежали від українських виробників.

А от частка РФ в експорті озброєнь з України займає не більш ніж 15% і стосується насамперед ракетно-космічної галузі, літакобудування, авіадвигунобудування та двигунобудування для ВМС, розповів "Сегодня" директор Центру дослідження армії, роззброєння та конверсії Валентин Бадрак.

Життя за Оруеллом

З антиутопією Оруелла порівнює ситуацію в Росії Юрій Райхель у матеріалі для газети "День".

"Усе як в антиутопії Оруелла. Війна показується як мир. Агресивний курс прикривається зовнішньою миролюбністю", - зазначає він.

Попри офіційні заяви російського керівництва про "прагнення миру", нічого, на його думку, в позиції Росії не змінилося, і федеральні канали продовжують "антиукраїнську істерію", хоча й перестали називати українську владу "хунтою".

Як вважає Райхель, однією з причин агресії Росії є внутрішня ситуація. Саме для відвернення уваги від проблем економіки і потрібні агресивний зовнішній курс і використання ідеології радянського зразка.

"Поглиблення лівого курсу всередині й поза Росією несе великі небезпеки для господаря Кремля. Внизу більшу частину народу таке життя влаштовує, поки держава їх хоч якось забезпечує, оскільки іншого вони не знали і знати не хочуть. Проте на верхніх ешелонах зріє невдоволення", - зазначає Райхель.

"Безболісна децентралізація"

"Шотландія розбудила Англію", пише "Комсомольская правда в Украине".

За твердженнями газети, "щедрі" обіцянки влади надати Шотландії додаткові повноваження зацікавили і стурбували багатьох у Сполученому Королівстві.

"Як тут не згадати наші новітні події - і "голос Донбасу має бути почутий", і особливий статус території. Ось і в Англії заявили, що тепер теж хочуть таких само повноважень, як у шотландців", - пише видання.

Газета не має сумнівів, що й інші члени королівства вимагатимуть незабаром більше прав для себе.

"Ось така безболісна децентралізація. І тут є чого повчитися, - пише газета і додає. - На референдумі горці вирішили за краще не ризикувати загальним добробутом".

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС