Преса: що будують на Будинку профспілок?

Будинок профспілок

Мансарда на Будинку профспілок, стан української металургії, нелегкі часи бізнес-імперії Фірташа, та навіщо українцям долари - про це пише українська преса 6 жовтня.

Мансарда на Будинку профспілок

На таємниче будівництво, що триває прямо на даху згорілого Будинку профспілок у центрі Києва, звертає увагу газета "Сегодня". Будівництво начебто ведуть київські профспілки, що мають у власності частину даху.

"На даху Будинку профспілок, який згорів у лютому під час протистояння на Майдані, з'явилася надбудова. Робітники вже зробили стіни, поставили металічні балки і навіть обладнали додаткове приміщення - збудували кімнату з віконцем", - пише газета.

Будівництво поволі триває, незважаючи на запевнення міської влади, що усі ці роботи - незаконні. Кореспонденти газети не змогли потрапити на дах. Натомість, вони поспілкувалися із головою київських профспілок Валентином Мельником, який запевнив, що перед початком будівельних робіт було проведено експертизу будівлі.

Однак решта колишнього Будинку профспілок, що належить Федерації профспілок України, все ще законсервована в очікуванні реконструкції чи висновків фахівців з приводу її подальшої долі.

"Рішення, що робити з будинком, мали ухвалити з урахуванням результатів відкритого конкурсу "Територія гідності". Однак інтереси власників переважають будь-які закони", - говорить головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

Він також каже, що варіантів є декілька. Можливо, будинок відновлять у попередньому вигляді, або ж знесуть і на його місці збудують цілком новий комплекс із паркінгом та музеєм.

Що демонструє металургія?

Українська металургія демонструє певне зростання після відчутного падіння у серпні цього року, пише газета "Капітал".

"Після 30% обвалу виробництва у серпні (через військові дії на Донбасі та зупинку низки підприємств) у вересні металурги змогли подолати цю тенденцію і наростити випуск", - пише газета.

При цьому відбувається перерозподіл замовлень між підприємствами та переорієнтація на нові ринки. Експорт металопродукції у січні-серпні з України до Росії впав на 33%.

"Наприклад, у структурі зовнішнього постачання Арселор Міттал Кривий Ріг частка Росії зменшилася з 30% минулого року до 21% цього року. При цьому, як повідомляє комбінат, з метою диверсифікації продажів вирішили закріпитися на ринку Туркменістану. У 2014 році комбінат поставив туди 80 тисяч тон продукції", - пише видання.

Запоріжсталі, яку контролює група Метінвест, вдалося знизити залежність від російського ринку з 20% до 12%. Компанія заявила, що саме це підприємство нарощуватиме випуск продукції, поки інші заводи Метінвесту на Донбасі скорочують виробництво або взагалі зупинилися.

Другий фронт

Становище бізнес-групи Дмитра Фірташа продовжує погіршуватися, пише "Деловая столица".

Влітку уряд Арсенія Яценюка ухвалив рішення не продовжувати для Фірташа оренду підприємств, що видобувають титанову руду. А нещодавно Кабмін заборонив виробникам мінеральних добрив (тобто групі Фірташа) використовувати вже імпортований або добутий в Україні газ до кінця опалювального сезону.

"Ми маємо контракти, зобов'язання. Це якесь оголошення війни без попередження", - прокоментував це рішення сам Дмитро Фірташ, що зараз перебуває і Відні на підписці про невиїзд.

Дмитро Фірташ вирішив боротися за повернення під свій контроль комбінатів, що видобувають титанову руду, через суди і досяг певного успіху.

4 вересня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов "Кримського титану" Фірташа і заборонив повернення майна двох комбінатів, а 26 вересня пан Фірташ взагалі через суд спробував скасувати відповідну урядову постанову.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Дмитро Фірташ назвав дії проти себе "оголошенням війни без попередження"

Відповіддю на це з боку Кабміну стала заборона підприємствам Фірташа використовувати газ із газосховищ.

Незважаючи на суди, Кабмінові за допомогою бізнесмена Ігоря Коломойського вдалося отримати оперативний контроль над Вільногірським комбінатом - одним із двох виборників титанової руди. Однак група Фірташа не має наміру поступатися і розпочала медіавійну.

"Найцікавіше, що у медіавійні, яку Фірташ та його партнер Сергій Льовочкін вже кілька місяців ведуть з Коломойським, на їхньому боці почав грати Рінат Ахметов. У будь-якому разі, репортаж про захист трудовим колективом Іршанського гірничо-збагачувального комбінату від "рейдерської атаки" днями вийшов на телеканалі "Україна", пише газета.

Як повернути долар?

Ажіотаж на іноземну валюту в Україні мине через півроку, а нинішня політика Національного банку України є правильною, пише "Комсомольская правда в Украине".

На думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, запровадивши фіксований курс гривні, голова НБУ Валерія Гонтарєва взяла на озброєння методи НБУ часів Арбузова-Соркіна. Втім це рішення було правильним.

"Однак тепер необхідно, щоб цей курс став реальністю, а не простою цифрою на табло. Для цього голова НБУ Валерія Гонтарєва зробила другий правильний хід і почала регулярно проводити валютні аукціони, де продає валюту для банків за курсом близьким до 12,95 гривні. Це дозволить створити умови, коли в обмінках банків можна буде купити долари за курсом, близьким до 13 гривень", - пише газета.

Головне зараз вгамувати паніку на ринку та заспокоїти посилений попит. Важливо, щоб українці відчули, що долари по 12,95 - це реально.

"Ніхто не казав, що середньостатистичний українець може скупати валюту мільйонами. Що ж стосується валютних спекулянтів, яким потрібні не 200, а 200 тисяч доларів, то за них переживати не варто", - говорить пан Охріменко.

Огляд підготував Ярослав Карп'юк, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів