Іноземні ЗМІ: Україна на гачку у Путіна

Путін Копирайт изображения AP

Чому "парасолькова революція" приречена, чи реальна деескалація в Україні, і чому Міккі Маус опинився у халепі, з'ясовують міжнародні видання 7 жовтня:

На гачку

Багато хто вважає "деескалацію" в Україні майже досягнутою, маючи на увазі те, що Путін, як виглядає, більше не посилає війська захоплювати нові міста на Сході або не намагається прокласти "коридор" між Донецьком та окупованим Кримом, пише Washington Post.

Втім, реальність така, що "пан Путін на порозі досягнення усіх своїх головних цілей".

"Окрім Криму, він захопив стратегічний шматок території, де живуть до 10% населення України, і створює "заморожений конфлікт", з допомогою якого він може перманентно дестабілізувати решту країни", - пише видання.

Він також хитрощами змусив Україну та ЄС відкласти імплементацію економічної частини угоди про асоціацію.

Навіть якщо українська економіка пройде крізь складний зимній період, а київська влада вдало проведе парламентські вибори і почне ставати на ноги, Путін будь-якої миті може скористатися послугами своїх "донецьких клієнтів, аби заново розпочати війну, коли йому заманеться", підсумовує Washington Post.

"Нео-євразіанізм"

Постулат про Україну як невід'ємну частину Росії є елементом політики "нео-євразіанізму" останньої, стверджує професор Маршал Сноу у статті для сінгапурської The Straits Times.

"Криза у відносинах між Росією та Україною виникла, коли остання відмовилася приєднатися до Євразійського Союзу у 2013 році, а будь-які заперечення, що вона насправді не є частиною Росії, Кремль сприймав як наслідок діяльності ворогів з табору "атлантистів"", - пише він.

На його думку, США та ЄС варто дати Росії чітко зрозуміти, що будь-які зазіхання на територіальний суверенітет України або будь-якої іншої держави коштуватимуть їй дуже дорого.

"Санкції у якості покарання - це хороший початок, і якщо Захід буде терплячим та послідовним, Кремль може пересвідчитися, що ціна реалізації його "нео-євразіанської" місії є непідйомною", - вважає професор.

Доти, на його думку, "світу слід приготуватися до наступних, саморуйнівних на вигляд дій, мотивованих месіанським світоглядом Росії, який мало хто поза її межами розуміє".

Доля парасоль

Незважаючи на відданість та ентузіазм активістів, так звана "парасолькова революція" у Гонконзі приречена на провал, пророкує Пол Родерік Грегорі у Forbes.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Як в Україні, так і в Гонконзі застосування сили призводить до збільшення чисельності демонстрантів

Одним із головних уроків, які виніс Китай з українського Майдану, є той, що застосування сили призводить до збільшення чисельності та активності демонстрантів, вважає автор.

На його думку, для китайського лідера Сі Цзіньпіня контроль над Гонконгом є принциповим, тому, найімовірніше, він чекатиме, поки протести вщухнуть самі собою.

"Режими на кшталт комуністичного Китаю або путінської Росії люто ненавидять "майданократію". Навіть, якщо кров на вулицях Гонконгу зіпсує імідж Китаю на роки, будь-яка невдала спроба зупинити "парасолькову революцію" означатиме "владу натовпу". А це неприпустимо", - зазначає він.

Магічне королівство у халепі

Міккі Маус знову у біді, пише Guardian. Його магічне королівство у Франції у боргах і терміново потребує приблизно 1 мільярд євро, аби підтримати атракціони у належному стані і встановити нові.

Копирайт изображения AFP
Image caption Діснейленд у Парижі переживає складні часи

Від самого 1992 року, коли парк відкрив свої ковані ворота для відвідувачів, французький Діснейленд майже постійно зазнавав збитків.

За словами фінансового директора компанії Euro Disney, накопичений борг обсягом 1,75 мільярда євро став настільки непідйомним, що парк не може підтримувати свіжий вигляд, не кажучи вже про конкуренцію з тематичними парками Флориди.

І хоча за останній рік Діснейленд втратив приблизно 800 тисяч відвідувачів порівняно з попереднім, його все ще відвідує більше людей, аніж Лувр та Ейфелеву вежу разом, зазначає газета.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів