ЗМІ: джихадисти планували обезголовлення в Лондоні

Копирайт изображения Reuters
Image caption Британська поліція підозрює, що джихадисти дісталися Лондона

У середу, 8 жовтня, британська преса пише про терористичну загрозу в Лондоні, стан світової економіки, Еболу і "кавові" гени.

Розкрили змову

Британські правоохоронці розкрили першу в країні змову джихадистів із Сирії, ймовірно - пов'язаних із ІД, повідомляє Daily Telegraph.

За інформацією газети, четверо чоловіків планували влаштувати на вулицях Лондона відсікання голови, які стали "візитівкою" "Ісламської Держави".

Daily Telegraph розповідає, що підозрюваних, яким по 20-21 років, затримали під час рейдів на заході і в центрі Лондона.

Один із затриманих повернувся до Великої Британії з Сирії, де, ймовірно, воював на боці угруповання, додає видання.

Їх заарештували за підозрою у плануванні терористичних атак. Поліція не розкриває деталей, але, за її даними, зібрані докази вказують на те, що затримані планували публічні вбивства на вулицях британської столиці.

Є зростання

Міжнародний валютний фонд опублікував прогнози щодо стану світової економіки у 2014 році, пише Independent.

Газета пише, що прогнози МВФ стали хорошою новиною для Великої Британії – цього року вона має показати найбільше економічне зростання у світі - на 3,2%.

За прогнозами організації, на кінець 2014 року економічне зростанні в Єврозоні становитиме лише 0,8% проти очікуваних 1,1%. А наступного року країнам єдиної валюти прогнозують зростання не більше за 1,3%.

За оцінками МВФ, війна в Україні та на Близькому Сході поки що не справили значного негативного впливу на ціни енергоносіїв: ціна на нафту впала лише на 20% порівняно із червневим стрибком. Проте МВФ не виключає різкого зниження у майбутньому.

Ебола неминуча?

Всесвітня організація охорони здоров’я заявляє, що поширення вірусу Ебола у світі неминуче - через велику кількість мандрівників до уражених країн, пише Guardian.

Газета цитує директора цієї організації у країнах Європи, Жужанну Якаб, яка заявила, що попри можливе збільшення випадків хвороби, європейські країни "підготувалися до того, щоб дати відсіч захворюванням, які викликає Ебола, краще за решту світу".

Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Камерон скликає термінову нараду, присвячену допомозі країнам Африки, які потерпають від Еболи, повідомляє Guardian.

Газета також наводить думку доктора Брайана МакКлоскі з організації Паблік Хелс Інгланд, який виключає можливість спалаху епідемії у Великій Британії.

"Важливо пам’ятати, що цей вірус передається через кров чи інші рідини організму. Навіть якщо в Англії і з'явиться випадок захворювання, це не призведе до епідемії", - переконаний він.

Guardian нагадує, що перший випадок Еболи вже зареєстрували в Іспанії. У Західній Африці цей вірус уразив 7200 осіб, 3400 з них загинули. Випадки захворювання були зареєстровані у Нігерії, Сенегалі та США.

Кавові гени

Якщо ви не можете розпочати день без філіжанки кави - це через гени, повідомляє Daily Mail.

Науковці ідентифікували шість генів, які "відповідають" за вживання кави. Чотири з них "визначають", чи відчує наше тіло збудження після вранішньої кави, пише газета.

Наявність "кавових" генів може пояснювати те, чому одним треба випити кілька горняток, аби прокинутися, а інших - "трусить" весь день від кількох ковтків напою.

Керівник групи науковців з Гарвардської школи здоров'я Мерилін Корнеліс розповіла Daily Mail, що результати дослідження допоможуть визначати групи людей, яким необхідно зменшити, чи, навпаки, збільшити вживання кави, щоб почуватися оптимально.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів