Польща планує новий газовий коридор до України - преса

Копирайт изображения AP
Image caption В обмін на свій проект Польща матиме змогу користуватися українськими газосховищами

У середу іноземні видання пишуть про газову співпрацю з Польщею, брак самоповаги у Путіна, його пошуки друзів у Європі та контроль над російськими ЗМІ.

Газова диверсифікація

Заради диверсифікації постачання газу Польща розглядає проект побудови так званого газового коридору Захід-Схід, який би з'єднав Німеччину, Польщу та Україну, пише видання Rzeczpospolita.

Такий проект дозволив би поєднати в одну систему підземні сховища газу у Львівській області та газову станцію на польському кордоні. Його пропускна здатність має становити приблизно 10 мільярдів кубометрів газу на рік, зазначає газета.

Завдяки цьому проекту Київ матиме можливість купувати більше газу у Німеччині та отримувати паливо з терміналу скрапленого газу у польському Свиноусті, що на Балтиці.

Польща, у свою чергу, зможе користуватися українськими сховищами, аби робити запаси газу. Сам проект передбачає два газопроводи - між Польщею й Україною та між Польщею і Німеччиною. Така розбудова міжнародних газопроводів значно знизить залежність регіону від прямого постачання газу з Росії, вважає видання.

За різними оцінками, проект можуть втілити в життя у 2019-20 роках.

Брак самоповаги

Розмірковуючи над самітом "Великої двадцятки", що наближається, видання Australian пише, що якби у Путіна була бодай крихта самоповаги, він би сам відмовився від приїзду на зустріч.

Газета називає президента Росії "кривавим автократом", який, на її думку, є безпосередньо відповідальним за смерть австралійських громадян у катастрофі літака над східною Україною.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Для Австралії катастрофа MH17 - надважливе питання, пише місцева газета

А тепер Австралія повинна приймати його на саміті, попри все своє небажання, пише газета. Лідер, який себе поважає, не погодився б на візит до країни, де його не хочуть бачити, додає видання, а австралійські лідери чітко дали це зрозуміти.

"Але така природа "націоналістичних автократів" – пхатися на міжнародну арену, щоб потім вихвалятися у себе в країні, як сильно світ їх поважає", - написала Australian.

Австралія, як країна, що приймає саміт, не могла одноосібно відмовити Путіну. Але уряд намагається зробити все, щоб було зрозуміло – там розлючені діями російського лідера, пише видання.

"Це для Європи збиття пасажирського Боїнга є тільки трагічним інцидентом під час російської територіальної агресії в Україні. Для Австралії ж це – надважливе питання", - пише газета.

Коли Україна відмовилася від ядерної зброї, Росія зобов'язалася боронити її територіальну цілісність. І якщо зараз дозволити Росії порушувати український суверенітет та не понести жодної кари, наслідки можуть бути дуже поганими, каже видання.

Пошук друзів

Візит Володимира Путіна до Сербії, де спеціально для нього перенесли парад перемоги на чотири дні вперед, має на меті показати Росію та її союзників як оплот спротиву неонацизму в Європі, пише британське видання Guardian.

Це перший військовий парад у Сербії за майже три десятиліття, яким відзначають 70-ту річницю визволення Белграда від нацистської окупації. Спланований у найкращих традиціях холодної війни, парад має на меті показати, що у Володимира Путіна є друзі у центрі Європи, пише газета.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Преса: парад у Сербії потрібен, щоб показати, що у Володимира Путіна є друзі у центрі Європи

А для сербського уряду це шанс продемонструвати повагу до важливого партнера і постачальника енергоресурсів у часи економічної кризи, зазначає видання. Очікують, що Путін вимагатиме від керівництва країни розпочати будівництво Південного потоку - газогону, який повинен створити умови для постачання російського газу у південну Європу.

Також Володимир Путін може підписати низку угод із Сербією, зокрема про обмін оборонними технологіями, що, швидше за все, не сподобається Брюсселю, адже ЄС наклав на Росію ембарго щодо постачання зброї, додає видання.

Медіаконтроль

Irish Times вважає, що обмеження на володіння російськими ЗМІ західними компаніями є відповіддю Москви на санкції.

Видання нагадує, що Росія заборонила іноземним компаніям володіти у вітчизняних медіа часткою, більшою ніж 20%. За словами видання, у той час, як Кремль веде інформаційну війну із Заходом щодо української кризи, таке обмеження зашкодить міжнародним інвесторам та обмежить вплив зовнішніх видавців на формування громадської думки у Росії.

Але навіть до початку кризи в Україні Кремль розпочав жорстоку кампанію із консолідації державного контролю над ЗМІ та придушення голосу тих, хто не погоджується з офіційною політикою, пише газета.

Адже навіть висвітлення зимових протестів у Києві у російських ЗМІ було, як правило, вкрай негативним, а сепаратистів на сході країни зображували як жертв державних репресій. Фактично мільйонам росіян відмовили у "праві отримувати інформацію з джерел за власним вибором", пише видання.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів