До люстрації є багато претензій - огляд ЗМІ

гасла Копирайт изображения UNIAN

Недосконала люстрація, формат майбутньої парламентської коаліції та позитив Міланського саміту - теми української преси у понеділок.

Недосконала люстрація

Недосконалість нового закону про люстрацію може дати привід для масових звернень до Європейського суду з прав людини, пише "Комсомольская правда в Украине".

"Перші списки чиновників, яких слід люструвати, вже опубліковані. Варто очікувати, що маховик звільнень найближчим часом запрацює на повну силу. Услід за цим вишикується черга до судів. Кінцевою метою буде Страсбург", - пише газета.

На недоліки закону вказують і правозахисники, опитані газетою. На їхню думку, люстрацією мав би займатися спеціальний орган, а не Міністерство юстиції.

Крім того, оприлюднення списків тих, хто підпадає під люстрацію, порушує права на захист персональних даних, кажуть правники.

Також не передбачено апеляційного органу, що розглядатиме скарги звільнених чиновників.

Газету "Капітал" здивував список люстрованих чиновників у фінансовому секторі.

Як пише видання, під скорочення у Національній комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) потрапили практично всі керівники, бо працювали понад один рік за екс-президента Януковича. Однак багато співробітників комісії працювали тут за будь-якої влади з моменту створення комісії.

Люстрували і найбільшого прихильника Майдану серед усіх членів НКЦПФР Анатолія Амеліна, який у комісії відповідав за корпоративний сектор.

Свого часу він підготував проект закону, що захищає права міноритарних акціонерів. Урядові Азарова законопроект не сподобався і, ймовірно, ухвалити його доведеться новому парламенту, пише газета.

Якою буде коаліція?

Переговори про створення коаліції у Раді наступного скликання тривають. За даними соціологічних опитувань, до парламенту проходять від п'яти до восьми політичних сил.

Для того, щоб сформувати більшість, партіям доведеться домовлятися, пише "Сегодня".

"Зараз ситуація у підвішеному стані. Усе залежатиме від результатів. Ми будемо йти у коаліцію з тими, хто набере більше", - цитує газета одного з керівників виборчого штабу президентської партії.

Цей керівник також зазначив, що коаліція з "Радикальною партією" Олега Ляшка не розглядається. Також за даними "Сегодня", поки що не дала згоди на участь у коаліції Юлія Тимошенко.

Політолог Вадим Карасьов називає свої варіанти коаліції.

"Є два варіанти: або сформують коаліцію "національної єдності" за участі опозиції, або коаліцію більшості - блок президента плюс "Народний фронт" з мажоритарниками", - говорить пан Карасьов.

Політолог вказує на зростання рейтингу "Опозиційного блоку" і вважає, що в новому парламенті з ним доведеться рахуватися.

Єдиний позитив для України

Зустріч лідерів країн ЄС, Володимира Путіна та Петра Порошенка у Мілані не принесла відчутних результатів. Зрештою, цього і не могло статися, пише "Деловая столица".

"Скільки б не надувало щоки російське керівництво, протистояти санкціям воно не може. Тому хоча б частковим відновленням статус-кво у стосунках із Заходом для Кремля є підвищення ціни своєї капітуляції - перш за все, за рахунок України", - пише тижневик.

Відсутність представників США на переговорах є першою ознакою того, що вони перетворяться у демагогію, що грає на руку Путіну. Петру Порошенкові також немає сенсу проводити зустрічі віч-на-віч із Путним, пише газета.

"Світ фінансів завжди прихильно ставиться до переговорів, навіть якщо вони лише імітують мирний процес. Чи потрібно Києву допомагати уповільнювати девальвацію російського рубля і падіння російського ринку цінних паперів?" - запитує видання.

Ситуація, в якій опинився президент Путін, не надто радісна. Його прес-секретар Дмитро Пєсков повідомив, що санкції на форумі не обговорювались. І це - "єдиний позитив форуму для України", робить висновок газета.

Огляд підготував Ярослав Карп'юк, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему