Огляд преси: яке майбутнє шахт?

новини Копирайт изображения AFP

Як вербують шпигунів та на чому працюють ТЕС - в огляді української преси від 21 жовтня.

Полювання на шпигунів

За півроку конфлікту в зоні АТО українські спецслужби все частіше затримують шпигунів в мирних областях, пише "Сегодня".

За даними СБУ, лише з початку літа вже затримали близько сотні завербованих українців, які "зливали" таємну інформацію та готували теракти.

За словами силовиків, використовується безліч способів вербування, зокрема через соціальні мережі та навіть паломницькі тури.

"Одного військового, який кілька місяців тому перевівся служити з Донбасу, примудрилися завербувати, коли він як паломник їздив до Росії. Цей хлопець був тісно пов’язаний з однією з релігійних організацій, а вона, своєю чергою, співпрацювала із спецслужбами", - розповіло газеті джерело в силовому відомстві.

Тих користувачів соцмереж, які мають в профілі герб або прапор України, іноземні спецслужби не вербують, бо це "немає сенсу", зауважило СБУ.

Майбутнє шахт

Війна на Донбасі "угробить" вуглепром, а уряд не відбудовуватиме більшість зупинених шахт, а імпортуватиме вугілля з-за кордону, вважає газета "Капітал".

На сьогодні, за даними газети, з 93 офіційно діючих шахт реально працює тільки 24, всі вони розташовані за межами території, де велися і ведуться військові дії. 62 шахти знаходяться в режимі відкачування води, 7 повністю зруйновані.

Як зауважує видання, українська специфіка перетворення вугілля на струм полягає в тому, що вітчизняні електростанції розраховані на спалення різних марок вугілля, при цьому 24 шахти, які працюють, виробляють здебільшого лише вугілля марки Г, а дефіцит спостерігається марок А і Т.

"Більшість шахт, які видобувають вугілля марок А і Т, знаходиться в містах Шахтарськ, Красний Луч, Антрацит, Ровеньки, Свердловськ Луганської обл. і контролюються сепаратистами ", - пояснив газеті директор департаменту з питань функціонування та реформування вугільної галузі Міненерговугілля Олександр Вівчаренко.

Чи буде третій Майдан?

В Україні склалася ситуація спроби реваншу деструктивних сил, з якими намагаються боротися нові сили, які вийшли з Майдану, пише Микола Гриценко в статті для "День".

На його думку, якщо реванш таких сил таки відбудеться, слід очікувати третього Майдану, "бо народ не потерпить чергового обману й "припудрення"" проблем.

"Не забувайте, що велика армія українського свідомого народу, який стоїть на східних рубежах нашої Вітчизни, рано чи пізно повернеться з фронту й запитає: а що ви тут робили без нас і куди ведете державу?",- нагадує він.

Пан Гриценко вбачає також ризик штучно створеного Майдану, до якого можуть призвести амбіції політиків і який може отримати підтримку пана Путіна, який зацікавлений "його спровокувати на фоні справді складної соціально-економічної ситуації" в державі.

Переселенці

На сьогоднішній день, за даними штабу з питань соціального забезпечення громадян, які переїхали з районів АТО і Криму, загальна кількість внутрішньо переміщених осіб становить 419 тисяч 630 людей, пише "Україна молода".

Проте волонтери зазначають, що ця цифра набагато більша.

"Більшість людей, які переїхали з Криму і Донбасу, не реєструються ніде і просто намагаються самі знайти собі роботу і житло", — цитує газета волонтерку Надію Чистяк.

Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні постійно зростає, зауважує видання. Найбільше біженців iз Донецької області (загалом понад 59 тисяч) та з Луганщини (майже 29 тисяч за весь час конфлікту на Донбасі). Найпопулярнішими напрямками переселення залишаються Харківщина, Київщина, Дніпропетровщина й Запоріжжя.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів