"Фашизм" і літаки як знаряддя політики Путіна - преса

Копирайт изображения EPA
Image caption Володимир Путін веде кампанію проти України і Заходу, пишуть іноземні ЗМІ

"Фашизм" і літаки як інструменти політики Путіна - в огляді іноземної преси від 30 жовтня.

Переписування історії

Володимир Путін перетворив ідею фашизму на інструмент політичної боротьби, який відтепер опановують кремлівські історики, пише Саймон Шустер у Time.

Журналіст зробив такий висновок після відвідання регулярної конференції з історії злочинів нацизму, де російські вчені, якi приймали в себе колег з Німеччини та Східної Європи, ототожнювали звірства нацистів під час Другої світової війни з діями українських військ на сході.

У кожній доповіді росіян, пише Шустер, повторювався лейтмотив про "братів-слов’ян в Україні, яким було настільки ретельно промито мозок маріонетковим урядом, який підкоряється лише Держдепу США, що вони увірували в себе як у вищу расу".

При цьому жоден з росіян не згадав ані про допомогу Росії сепаратистам, ані про захоплення Криму, ані про те, що, як показали нещодавні парламентські вибори в Україні, націоналістичні партії не користуються підтримкою виборців, зазначає журналіст.

Демонстрація сили

НАТО зареєструвало надзвичайну активність російської військової авіації в Європі за останні кілька днів, пише Washington Post.

Копирайт изображения Getty
Image caption Російські літаки-шпигуни порушують повітряний простір НАТО

Занепокоєння викликали не лише час, а й плани польотів, які російські пілоти подекуди відмовлялися надавати диспетчерам цивільної авіації, тим самим створюючи потенційну загрозу для пасажирських літаків.

"Літаки, загальною кількістю 19, нагадали про авіаміць Росії в той час, як відносини між Заходом та Росією опинилися в найгіршому стані з часів холодної війни", - пише видання.

На думку американських чиновників, такі польоти є демонстрацією сили з боку путінської влади.

"Це тривожно, оскільки ситуація розвивається в неправильний бік. Це не сприяє деескалації ситуації в Україні. Це не сприяє покращенню відносин між НАТО та Росією. Це взагалі нічому не сприяє", - розповів газеті військовий чиновник США на умовах анонімності.

"Отруйна спадщина"

Від часів здобуття незалежності влада в Україні здебільшого нагадувала "болото, в якому президенти та прем’єри займалися запеклим суперництвом та кулуарною боротьбою […], що призвело до того, що країна стала однією з найбідніших на європейському континенті, та зробило її залежною від примх Росії", пише Девід Гершенхорн у New York Times.

Тож питання, на яке мають дати відповідь Петро Порошенко як президент, та Арсеній Яценюк як прем’єр-міністр i лідер партії, яка виграла вибори за партійними списками, на думку журналіста, звучить так: "Чи ця отруйна спадщина загасить ідеали Майдану, де сотні тисяч протестували цієї зими і багато хто загинув, вимагаючи європейське майбутнє?"

Опитані виданням експерти схильні вважати, що Порошенко і Яценюк зможуть оминути повторення помилок попередників.

Брак коштів на космос

Консультативна група NASA на початку цього року попереджала, що недостатнє фінансування ставить під загрозу безпеку комерційних вантажоперевезень у космосі, таких як безпілотна місія Orbital Sciences Corp., під час якої вибухнув ракетоносій, пише Businessweek.

Копирайт изображения
Image caption Ракета вибухнула відразу після запуску

Видання нагадує, що після зменшення бюджетного фінансування NASA дала дозвіл приватним підрядникам на доставку вантажів до космічної станції.

"Основна філософія зниження державного нагляду майже напевно буде поставлена під сумнів після цього інциденту [вибуху]", - припускає Джон Логсдон, почесний професор Університету Джорджа Вашингтона і засновник університетського інституту космічної політики.

Хоча неясно, що викликало відмову, NASA вже давно потерпає від браку фінансування космічних подорожей, додає він. Логсдон був членом команди, яка розслідувала аварію шатла "Колумбія" у 2003 р.

"Агенція намагається втиснути 20-фунтову програму в 10-фунтову торбу", - вважає він.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів