Українські ЗМІ - про вибори і "псевдовибори"

Копирайт изображения Reuters
Image caption Сепаратисти заявляють, що всі, хто прийде на "вибори" будуть військово зобов'язаними - і чоловіки, і жінки

31 жовтня українська преса пише про вибори у так званих "ДНР" та "ЛНР", майбутнє стосунків з Росією після парламентських виборів та ініціативу заборонити російські фільми та серіали на українському телебаченні.

"Імітація" виборів

Газета "Сегодня" аналізує "псевдовибори" у контрольованих сепаратистами районах Донбасу та розповідає про їхні нововведення, які, на думку видання,"вражають уяву".

"Голосувати за кандидатів можна де прийдеться та скільки завгодно", - констатує "Сегодня".

Виборчі дільниці не закріплені за конкретними адресами, списків виборців у комісій немає, а голосувати можна навіть через інтернет, причому, система ніяк не захищена від втручання.

Донецький політолог Сергій Ткаченко пояснює, що вибори в таких умовах – лише "імітація".

"Відсутність списків, голосування через інтернет та на будь-якій дільниці - все це лише підтверджує факт імітації "виборів". Створюється видимість масового голосування, аби отримати козирі у торгах із Україною та Росією заради своїх інтересів," цитує його газета.

А от київський експерт Олександр Голобуцький констатує безсилля української влади. "Бойовики своїми псевдовиборами ще раз підтверджують, що Україна там не контролює ситуацію", - наводить його слова "Сегодня".

Чого чекати?

Поганий мир краще, ніж добра війна – на думку газети "День", саме такого підходу дотримується президент Петро Порошенко у відносинах із Росією. У Москві, втім, усвідомлюють, що "час грає на Україну".

Тому, каже видання, не можна виключати "радикальний" розвиток подій. "Про те, що невдовзі можливі цілком радикальні сценарії, свідчать дані про перекидання російський військ на Донбас, про активізацію російської авіації в європейському просторі та про замовлення бойовиками одностроїв Нацгвардії", - пише газета.

Чого ж очікувати у відносинах з Москвою після виборів? Політолог Павло Мєзєрін вважає, що ситуація не зміниться: "Кремль "погодився" на президента Порошенка, "погодиться" і на цей парламент".

Донецький історик Олександр Романуха не очікує гострих контрнаступів з боку України принаймні до весни. "Щодо Росії, то я вважаю ймовірним сценарій, за якого після "виборів" 2 листопада Росія визнає "ДНР" і "ЛНР", - цитує історика "День".

Заборонити російське на ТБ

Копирайт изображения Novorossiya TV
Image caption Після появи російського актора Пореченкова в лавах сепаратистів, заклики про заборону російських фільмів залунали ще гучніше

"Україна молода" пише про намагання активістів домогтися заборони на показ фільмів та серіалів, що "возвеличують" російських силовиків. Один із організаторів ініціативи, Юрій Дзямулич, розповідає газеті в інтерв'ю, що такий продукт треба забороняти незалежно від розвитку подій на сході країни.

"Кожен свідомий українець розуміє, що пропагандистський вплив усього того, що українцям показували по телевізору всі роки незалежності, аж занадто великий. Тому його потрібно позбутися хоча б тепер", - вважає пан Дзямулич.

За даними громадських організацій, найбільше російської телепродукції показує телеканал Україна (87%), далі слідують НТН (71%), Інтер (67%) та ICTV (43%). Активісти обіцяють тиснути на новообрану Верховну Раду, аби домогтися законодавчого вирішення питання.

"10% голосів за "Опозиційний блок" на позачергових виборах – це результат роботи нашого "ватного" телебачення. Бо олігархи і вся попередня влада так і не спромоглися замінити російські серіали про ментів на якісне кіно без "руського міра", - резюмує активіст.

Археологічні знахідки у Львові

Про стародавній скарб, який знайшли у центрі Львова, пише "Комсомольская правда в Украине". Знахідка свідчить, що життя у місті було задовго до 1256 року, який офіційно вважають роком заснування міста.

Газета розповідає, що поселення древніх слов'ян знайшли під час робіт з будівництва нового готелю на вулиці Веселій.

"На п'ятиметровій глибині археологи виявили багато раритетів – уламки посуду та пряслице – частину веретена, яке насаджували на станок для стійкості та рівномірності обертання", - описує знахідки видання.

"Це свідчить про те, що давньоруський Львів виріс із поселення давніх слов'ян та розвивався на його місці", - цитує газета археолога Евгена Ткача.

Працювати на місці археологи обіцяють аж до самої зими, додає "Комсомольская правда в Украине".

Підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів