Преса: Порошенко "зливає" Донбас Путіну?

Копирайт изображения AFP
Image caption Сепаратисти навіть не вдавали, що виконують мінські домовленості, пишуть ЗМІ України

В огляді української преси у вівторок - про дії київської влади стосовно "виборів" у самопроголошених сепаратистських утвореннях.

За ширмою Мінських домовленостей

Люди на Донбасі вишиковувалися в довжелезні черги не стільки до дільниць, скільки до рятівних соціальних карток та навезеної картоплі з капустою по 1 грн за кілограм, пише "День" у коментарі про "вибори" у самопроголошених республіках.

А тому не треба їх звинувачувати у продажності - це спосіб вижити. Бо люди розуміють, що Київ не збирається їх звільняти, каже "День".

Цю "вакханалію" можна було зупинити ще у серпні. Натомість Київ підписав "зрадницькі" Мінські домовленості про "перемир'я", веде далі газета.

І тепер Україна буде купувати вугілля у бандитів на Донбасі "за відкати Кремлю", у той час, коли "у нашого Президента успішно працюють шоколадні фабрики в Росії", обурюється видання.

"Мир" став ширмою, за якою поділили нашу країну і забезпечили індивідуальні інтереси сильних світу цього", - вважає "День".

"При цьому цей рекетир Путін дав чітко зрозуміти світу, що готовий битися. Його бомбардувальники Ту-95, які спроможні нести ядерну бомбу, не просто так маячать під носом у сусідніх країн. Це рекетирська фінка - не підходьте і не заважайте, бо тут моя територія і грабувати буду її я сам", - пише газета.

Якщо Україна вистоїть зараз, то рано чи пізно у державі з'явиться "адекватний" президент і народний парламент, а не "аукціон", зазначає видання.

Кримський сценарій на Донбасі

Немає сенсу обурюватися "фейковими" виборами у так званих "ДНР" та "ЛНР" та підступністю її діячів, які зірвали мінські домовленості президента Порошенка, бо вони попереджали, що не будуть жити за київськими правилами, пише "Україна молода".

Але Київ чомусь вирішив, що його мирні ініціативи та "особливий статус Донбасу" запрацювали. Тож воювати майже припинили. А паузу використали для чого завгодно, але тільки не для укріплення армії, обурюється газета.

"Фіговий листок мирних ініціатив так і не прикрив великий сором - адже схоже на те, що події на Донбасі розгортатимуться за Кримським сценарієм. І провину за це нестиме не тільки Путін, а й Порошенко", - вважає газета.

"Україна молода" наполягає, що вихід має бути знайдено.

Копирайт изображения Getty
Image caption Голосування 2 листопада в Україні і світі вважають незаконним і нелегітимним

"Поки превалює враження, що це не так Путін відщипує по шматку від України, як влада ці шматки віддає. Слід міняти або владу, або стиль її мислення. Сподіваймося, що інстинкт самозбереження на Банковій усе-таки візьме гору", - підсумовує видання.

Тимчасовий парламент

Коаліцію ще не створили, а ефективна робота парламенту уже під питанням, бо колишні соратники не можуть поділити портфелі, а новачки бунтують, пише "Комсомольская правда".

Депутати від партії "Воля", які пройшли в парламент за виборчим списком "Самопомочі", уже заявили, що якщо і увійдуть у коаліцію, то працюватимуть за власною програмою. Не виключено, що вони створять власну групу у Раді.

Нардепи-комбати теж домовляються про створення власної групи, "щоб не танцювати під дудку багатих і впливових товаришів", повідомляє газета, посилаючись на комбата батальйону "Азов", столичного мажоритарника Андрія Білецького.

Журналісти й активісти уже об'єдналися в групу і вимагають публічного обговорення і персонального й відкритого голосування за керівництво Ради, прем'єра і склад уряду.

"Експерти кажуть, що якщо "молоді обличчя" не вгамуються, а лідери парламентських партій робитимуть вигляд, що не помічають проблем, то парламент восьмого скликання довго не протримається", - вважає газета.

"Все це говорить про недовге існування цього парламенту, бо в Раду пройшло багато професійно непридатних політиків", - прогнозує експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко.

Донбас без статусу

Президент Петро Порошенко на сьогоднішньому засіданні РНБО запропонує скасувати закон про особливий статус Донбасу через псевдовибори в "ДНР" і "ЛНР", повідомляє "Сегодня".

Він обіцяє новий закон про чіткі кордони і бюджетну децентралізацію, якщо всі сторони повернуться до виконання Мінських домовленостей.

На думку політолога Олександра Палія, Україна від скасування закону про особливий статус нічого не втратить.

"Він і так не працював. На Донбасі люди самі проголошували себе президентами, проводили "вибори", самі ж порушували цей закон. Так, це відкочування назад, але не Україна це робить, а Росія торпедує мирний процес через самопроголошені "ЛНР" та "ДНР". А ми ж не можемо робити вигляд, що все добре", - каже експерт.

Огляд підготувала Наталія Наздравецька, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів