ЗМІ: якою буде коаліція

жінка Копирайт изображения AFP
Image caption Мітинг у так званій "ДНР"

У четвер, 6 листопада, українські газети пишуть про те, як влада реагує на нові виклики на Сході, а також про заплановані коаліційні перемовини.

Відносини переглянуть

Президент України готовий відкликати пропозиції, що стосувались "особливого статусу" Донбасу, оскільки сам Донбас цей крок Києва не оцінив, пише "Україна молода". На думку газети, Петро Порошенко вирішив, що поквапився, пропонуючи "республікам" амністію та підтримку України, і тепер відносини будуть переглянуті.

Хоч аналітики і продовжують сперечатися, чи потрібен був цей "крок назустріч" від самого початку, президент Порошенко переконаний: пакет "донецьких" законів відіграв позитивну роль, зауважує газета.

"Як ухвалення, так і скасування цього закону ніяких особливих наслідків не матиме… Території Донецька і Луганська ми вже втратили і тепер стоїть питання, чи втратимо ще більшу територію. Багато залежатиме від співпраці із Заходом – якщо вона буде успішною, то можна буде сподіватися на вирішення ситуації без подальших втрат", - цитує газета політолога Олексія Голобуцького.

"З боку Росії йде ескалація конфлікту і скасування цього закону – нормальна реакція на дії Москви. Нашу ситуацію це не погіршує. Ми маємо використовувати будь-які дипломатичні методи, оскільки силою вирішити цей конфлікт не можемо. Але при цьому маємо бути готові й до силової протидії терористам", - каже політолог Олексій Гарань.

Вибір стратегії

Про необхідність невідкладних заходів для створення в Україні стратегії, адекватної зовнішнім загрозам, пише "День".

Перегрупування та посилення наступального угруповання російських військ на українській території, продовження глибинної спеціальної операції в Україні, на думку газети, свідчить про те, що Кремль не лише прагне "відірвати шмат" від території України. "Він бачить слабкість реакції Заходу і хоче масштабних геополітичних змін на всьому континенті", - пише видання.

На думку адмірала Ігоря Кабаненка, оперативна пауза сягає кінця, "а дух масштабного зіткнення вже вітає у повітрі".

Копирайт изображения AFP
Image caption 2 листопада сепаратисти провели "вибори" на Донбасі. Київ заявив про порушення Мінських домовленостей

"Треба перестати вірити в обіцянки і "солодкі" речі, які лунають з боку Кремля і відверто сказати людям: це – російська неоколоніальна війна, що українцям в цій боротьбі, як колись зауважив Черчіль, "нема чого запропонувати, крім крові, важкої праці, сліз і поту", - цитує адмірала Кабаненка "День".

Важливим аспектом пропонованої газетою стратегії є об’єднання дій всіх силових структур в одних руках, а також визначення персональної відповідальності за складові системи оборони – за оборону Києва та інших ключових міст.

Донбас не заморозять

Україна не залишить територію Донбасу, що знаходиться під контролем сепаратистів без газу і світла, пише "Сегодня".

"Там проживають наші громадяни, і ми не дозволимо цим людям замерзнути… З терористами розберемося окремо", - цитує газета прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Пан Яценюк підкреслив, що Кабмін не буде фінансувати бойовиків, а пільги і пенсії жителі регіонів Донбасу, контрольовані бойовиками, отримають тільки після звільнення цих земель, повідомляє газета.

На думку економістів, рішення прем’єра – єдиний вихід, відзначає газета.

"Без грошей життя є, але якщо не поставляти ні грошей, ні газу населення просто вимерзне. Що стосується пенсій і пільг, логічно виплатити їх після звільнення", - сказав газеті аналітик Павло Мельник.

На думку політолога Олександра Палія, рішення Кабміну може "протверезити" жителів окупованих територій.

"Багато людей уже зараз виїздять звідти і бачать, що їм брехали про "хунту", врешті постачання газу і освітлення в "республіки" треба обмежити так, щоб вистачило тільки на обігрів. Підтримувати захоплену терористами власність – неправильно", - цитує політолога газета "Сегодня".

Умови коаліції

У четвер відбудеться черговий раунд коаліційних переговорів, повідомляє "Комсомольская правда в Украине".

Газета пише, що за круглий стіл сядуть по три представники від партій "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Самопоміч", Радикальна партія та "Батьківщина". Останні дві партії вперше залучаються до перемовин.

Копирайт изображения AP
Image caption Прем'єр міністр Арсеній Яценюк та президент Петро Порошенко

Але якою буде угода? Виходячи із останнього звернення президента до народу, вона "не може бути коротким папірцем на три сторінки".

"Коаліційна угода – це контракт коаліції із країною… Чим товща угода, тим довше працює коаліція", – цитує газета звернення до народу пана Порошенка.

Також глава держави чітко вказав на місце кожній партії на парламентському п’єдесталі: БПП – перше місце, "Народний фронт" - друге, "Самопоміч" - третє, пише газета.

За словами експертів, глава держави озвучив післявиборчий підрахунок невипадково, це сигнал, хто буде диктувати правила в майбутній коаліції, зауважує газета.

"Без депутатів Блоку Порошенка більшість створити не вдасться… А ось без "Народного фронту" коаліція можлива", - заявив виданню політолог Володимир Цибулько.

Сам же Арсеній Яценюк коаліційний спіч президента не коментував, зазначає "Комсомольская правда в Украине"

Служба Моніторинга ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів