Огляд преси: вогонь на Сході не припиняється

новини Копирайт изображения AFP

Українська преса 7 листопада пише про розробку стратегії національної безпеки країни та ситуацію на Донбасі.

Нова військова доктрина

Політики втретє переписують військову доктрину і закладають у неї нові принципи війни і миру, найголовніший з яких – формування потужної і дієвої армії, розповідає "Комсомольская правда в Украине".

"Україні потрібна нова оборонна доктрина з визначенням, хто є агресором і хто загрозою. В новій оборонній доктрині Росія має бути визначена як держава-агресор та основна і єдина країна, що загрожує територіальній цілісності і національній безпеці", - цитує газета прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Але з такою ініціативою, що конкретно вказує на країну-агресора, не згодні експерти, зауважує видання.

"Позитиву в цьому немає, оскільки перекреслюється будь-яка форма співробітництва з Росією як у політичній площині, так і в економічній. Якщо Росію на офіційному рівні визнати агресором, то ситуація ще більше погіршиться", - сказав газеті у своєму коментарі політолог Кость Бондаренко.

У парламентському комітеті з питань безпеки вважають за необхідне зафіксувати кілька ключових позицій. І перша з них - підвищення витрат на армію від одного до чотирьох відсотків ВВП.

"У документі також варто передбачити модернізацію армії, збільшення кількості професійних військових", - вважає секретар парламентського комітету Верховної Ради Сергій Каплін.

Депутат також зазначив, що Україна мусить визначитись із своїм, поки що позаблоковим статусом. "Прийшов час обирати на якому ми боці і відобразити цей вектор у доктрині", - заявив Сергій Каплін газеті.

Вогонь не припиняють

Сторони конфлікту на Сході так і не змогли узгодити лінію розмежування, повідомляє "Україна молода". Газета пише, що цьому процесу має передувати дотримання режиму припинення вогню, однак саме бойовики за два місяця так званого перемир’я не припиняли обстріли.

Цього тижня одразу після проведення своїх квазівиборів, окрім артобстрілів, почали практикувати ще й запеклі штурми позицій АТО, зазначає газета.

На думку видання, "лінію розмежування бойовики з їхніми кураторами з Кремля бажають проводити вже з урахуванням нових територій, які вони прагнуть відвоювати у ці дні, або про створення зони безпеки взагалі не йдеться і супротивник усіляко підштовхує Україну до продовження активних бойових дій, у ході яких сподівається пробити коридор до Криму".

"Лінія розмежування становить 480 км. Поки немає взаєморозуміння з цього питання між сторонами. Для встановлення лінії безпеки треба домогтися дотримання режиму припинення вогню", - цитує газета заступника голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в регіоні Олександра Хуга.

Газета пише, що саме в районах Маріуполя, аеропорту Донецька, Дебальцевого та Щастя, стосовно яких сторони не можуть домовитися про розмежування, йдуть найзапекліші бої. "Ворог іде на штурм", - підкреслює газета.

Особливості коаліції

Експерти прогнозують, що парламентська більшість і уряд будуть створені швидко, але проживуть недовго, пише "День".

"Коаліція буде сформована трьома політичними силами ("Блоком Петра Порошенка", "Народним фронтом" і партією "Самопоміч"). При цьому буде заявлено про широку коаліцію й, швидше за все, про її підтримку заявлять і Тимошенко і Ляшко, але реальний розподіл посад проведуть названі три сили",- прогнозує експерт Руслан Бортник.

Він упевнений, що розподіл посад, незважаючи на протести, буде все-таки квотним. "Коаліцію створять швидко і легко, але вона не буде стабільною. Її конфігурація впродовж наступного року мінятиметься", - заявив газеті експерт.

Стосовно посади прем’єр-міністра, то її, на думку експерта Андрія Золотарьова, отримає Арсеній Яценюк, але його потихеньку підставлятимуть, "зливатимуть".

Експерт зазначає, що президент Петро Порошенко у своєму виступі вже вніс до коаліційного процесу "останній штрих". На думку експерта, його можна було б викласти так: "формувати уряд буду я, а відповідати за результати його роботи буде Арсеній Яценюк", - пише газета.

Політолог Денис Кирюхін вважає, що хоч би яким був уряд, сьогодні очевидно, що принципових розбіжностей у соціально-економічній сфері між претендентами на лідерство в коаліції немає.

"Боротьба йде лише довкола правил роботи коаліції й за місця в уряді", - цитує газета експерта.

Вугілля буде дорогим

Україна буде закуповувати донбаське вугілля тільки на державних шахтах, які перебувають на звільнених територіях, розповідає "Сегодня".

Газета пише, що заявою про це міністр енергетики Юрій Продан спростував інформацію про те, що начебто Київ має намір купляти вугілля у шахт, що опинилися під контролем "ДНР" і "ЛНР".

"Контракти купівлі-продажу Київ підпише з тими шахтами Донбасу, звідки вугілля можна вивезти безперешкодно і бандити не будуть блокувати транспортну інфраструктуру. Ми не ведемо ніяких перемовин ні з якими так званими республіками з приводу купівлі вугілля. Переговори можна вести тільки з нашими підприємствами, які ще продовжують працювати", - цитує міністра газета.

Експерти вважають, що Україні треба швидше вирішувати проблему енергопостачання, пише газета.

"За приблизними оцінками, на ці потреби взимку необхідно майже 10 млн. тон вугілля. Якщо не закуповувати його на Донбасі, то можна привезти з ПАР і РФ", - цитує газета експерта Дмитра Марунича.

При цьому експерт зазначає, що девальвація гривні робить закупівлю імпортного вугілля невигідною, повідомляє "Сегодня".

Служба Моніиторинга ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів