Тижневики: ігри в "поганий мир" закінчилися?

Копирайт изображения

Українські тижневики – про рішення РНБО, Тимошенко як переможця, зарплатню депутатів і штучні проблеми газового сектору.

Краще пізно, ніж ніколи?

Рішення засідання Ради національної безпеки, скликане 4 листопада за ініціативи президента з огляду на вибори сепаратистів 2 листопада, аналізує тижневик "Дзеркало тижня". Часопис висловлює сподівання, що очільники країни нарешті реально перейнялися безпекою держави.

"Ігри в короткий "поганий мир" закінчилися, - пише "Дзеркало тижня", - Зазвичай рясне вживання словосполучень "мирний процес" і "прихильність миру" в останніх заявах Верховного головнокомандувача - вже тільки ритуал. Дай Бог. Оскільки лише вкрай наївна людина здатна повірити в те, що добитися миру в боротьбі з таким противником можливо без застосування сили".

Тижневик аналізує причини і наслідки провалу мирного плану, запропонованого Порошенком і узгодженого з Росією і представниками сепаратистів.

"Київ розраховував, що бунтівні території на невизначений час перетворяться в ледь тліюче вогнище дестабілізації. Москва дала зрозуміти, що вогонь конфронтації згасати не повинен. Це багаття ніколи не насититься. Поки не зжере все навколо. Або поки його не погасять", - констатує "Дзеркало тижня".

Видання додає, що події на сході мали б звільнити українську владу від непотрібних ілюзій. "Реальність жорстока. Україна фактично стала відправною точкою Третьої світової. Цього словосполучення Захід не хоче вживати з таким же завзяттям, з яким наша влада не хоче називати АТО війною. Для Москви, Вашингтона, Берліна, Лондона, Парижа, Брюсселя et cetera наша земля перетворилася на арену захоплюючої, складної геополітичної гри. А для нас, із лютого - в поле бою", - вважає "Дзеркало тижня".

А відтак питання "Як воювати будемо?" більш ніж на часі і добре, що ним, нарешті, перейнялися ті, хто повинен був це робити набагато раніше, підсумовує тижневик.

А перемогла Юля

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Юлія Тимошенко ще не вибула з політичної гри, вважає "Фокус"

Перемогу у нещодавніх парламентських виборах в Україні отримала ... Юлія Тимошенко, вважає тижневик "Фокус".

Видання звертає увагу на те, що у лавах формальних переможців - "Народного Фронту" і Блоку Петра Порошенка, є достатньо колишніх соратників колишньої прем’єрки, та й "талановитий популіст" Олег Ляшко "був випестуваний Блоком Юлії Тимошенко". "Фокус" ставить питання: чому у владі нині так багато "Юліних" - і дає таку відповідь: "В її структурах завжди зосереджувалася опозиція – до Кучми, Ющенка чи Януковича".

Тижневик застерігає від того, аби списувати саму Тимошенко з політичної арени: "У неї залишилися неоціненний досвід і незадоволені амбіції – відмінне політичне пальне". А відтак треба готуватися до того, що Тимошенко ще покаже себе у справі, яку вона завжди робила найкраще – "коригування президентського курсу".

"Рано списувати Юлію Тимошенко. Вона нам ще обов’язково згодиться", - підсумовує "Фокус".

Про зарплатню депутатів

Якою має бути зарплатня депутата? Таке питання ставить тижневик "Новое время страны". Часопис нагадує, що цьогоріч зарплатню народних обранців урізали до 6100 гривень, що стало однією з найбільш обговорюваних тем тижня, що минає. "Новое время" подає думки бізнесменів, експертів і самих депутатів з цього приводу.

Президент холдингу "Интернет Инвест" Олександр Ольшанський переконаний, що "дешевий депутат - це найдорожча річ у країні". "Проблема в тому, що більшу частину грошей депутат отримує не у вигляді зарплати, а у вигляді пільг, матеріальної допомоги, квартир, і т.д. Все це треба скасувати і вивести чесну зарплатню. Вона повинна бути велика", - цитує Ольшанського тижневик.

Кандидат у нардепи, боєць батальйону "Дніпро-1" Володимир Парасюк вважає, що коли в країні криза, всі повинні економити, включно із народними обранцями. "Але повірте, навіть на зарплатню у 5000 гривень, я вважаю, цілком можна прожити", - заявив він.

Політолог Тарас Березовець каже, що питання зарплатні для народних депутатів є занадто заполітизованим: "Безкоштовна влада може стати занадто дорогою. Тому нормальна зарплатня депутата повинна бути в районі 14-18 тисяч".

Він додає, що "приблизно 2/3 депутатського корпусу – люди великого бізнесу, для яких їхня офіційна зарплатня не має значення".

Штучні проблеми газу

Енергетика України тоне в штучних проблемах, багато з яких створені, свідомо чи ні, самими керманичами енергетичного комплексу України, переконує тижневик "Комментарии".

Копирайт изображения
Image caption Газові питання треба вирішувати системно, вважає тижневик "Комментарии"

Як приклад часопис наводить події весни цього року. "На старті газового конфлікту з РФ найбільші бізнес-групи країни були готові відновити імпорт блакитного палива з Європи, але не зробили цього через відсутність дозволу на доступ до газотранспортної системи країни з боку міністерства енергетики".

Через незрозуміле затягування вирішення питання дві найбільші бізнес-групи, SCM Рината Ахметова і Group DF Дмитра Фірташа, не встигли запастися газом. "Разом з цими імперіями постраждали й інші", - зазначає тижневик. А через дефіцит енергоресурсів уряду Арсенія Яценюка довелося видавати постанову, якою використання природного газу промисловістю обмежувалося на 30 процентів.

"Комментарии" наводять приклад зі сфери газовидобутку. Перед загрозою газової блокади Україна мала б прагнути до нарощування темпів власного видобутку. Але все було зроблено з точністю до навпаки: 31 липня 2014 Верховна Рада з ініціативи уряду підвищила ренту на видобуток газу втричі, тим самим остаточно відбивши у місцевого бізнесу бажання інвестувати в цю сферу.

Часопис робить висновок, що саме через такі недолугі кроки проходження опалювального сезону стане чималим випробуванням для України.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів