Іноземні ЗМІ: чи "вхопив Путіна за барки" прем'єр Австралії

Путін та Абботт Копирайт изображения Reuters
Image caption Прем'єр Австралії та президент Росії на саміті у Пекіні

Іноземні ЗМІ пишуть про можливість дефолту України, потенційні протести в Росії через падіння цін на нафту, а також розповідають, чи виконав австралійський прем'єр-міністр свою обіцянку "вхопити Путіна за барки".

Україна на порозі дефолту?

Різке падіння гривні "збільшило навантаження на банківську систему та діряві фінанси" України, пише Financial Times.

Видання зазначає, що після майже місячної стабілізації, коли курс тримався на рівні близько 13 гривень за долар, НБУ "був змушений відмовитися від неофіційної прив'язки аби призупинити спустошення своїх обмежених ресурсів".

За декілька днів гривня втратила майже п'яту частину своєї вартості, пише видання, додаючи, що теперішній курс (близько 16 гривень за долар) є "набагато нижчим небезпечного рівня в 12,5 гривень за долар", визначений МВФ у квітні.

"Зараз програма МВФ виглядає мало реалістичною, а все більше й більше аналітиків та фінансистів прогнозують, що країна буде змушена оголосити дефолт по суверенних боргах", - пише газета.

Економіст Standard Bank Тім Еш вважає, що гривня може падати й далі, оскільки у Нацбанку не вистачає резервів на її підтримання.

"Слабша валюта й надалі тиснутиме на банківський сектор. Врешті-решт, зростатиме потреба у більшій програмі МВФ для заповнення дірок", - цитує Еша Financial Times.

Видобуток нафти в Росії стає нерентабельним?

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Розробка нафтових родовищ у Росії може стати нерентабельною, пише російська "Независимая газета".

Крім загрози рентабельності видобутку, стрімке падіння цін на нафту може "створити проблеми" бюджетові та призвести до зростання соціальної напруги, веде далі видання.

На думку опитаних газетою експертів, "70-75 доларів є критичним рівнем, на якому у нафтової галузі Росії починаються проблеми".

"При ціні 70-75 доларів за барель нерентабельними стануть в першу чергу родовища на Арктичному шельфі та Крайній півночі – наприклад, у Ямало-Ненецькому окрузі, де собівартість видобутку кожного бареля перевищує 70 доларів", - каже експерт Антон Фомін.

Наразі ціна ф'ючерсів на російську нафту марки Urals складає менше 80 доларів за барель й існує ймовірність її подальшого зниження через політику головних нафтових держав світу, стверджує видання, попереджаючи про можливість соціальних протестів у Росії.

"У нас, окрім, нафтової галузі, інших джерел бюджетних доходів практично не лишилось. В Росії нафтова галузь перевантажена різноманітними державними програмами та соціальними зобов'язаннями. Не йдеться про те, що в країні буде невигідно видобувати нафту. Йдеться про те, що у нас замість тисячі людей один нафтовик зможе прогодувати лише 900 людей. А решта 100, виходить, будуть змушені померти з голоду чи вийти на вулиці протестувати", - цитує провідного експерта Союза нафтопромисловців Росії Рустама Танкаєва "Независимая газета".

Абботт сказав Путіну вибачитися за MH17

Авcтралійський прем'єр Тоні Абботт під час міжнародного саміту в Пекіні "сказав Володимиру Путіну вибачитися за участь Росії у збитті рейсу MH17 Малазійських авіаліній та сплатити компенсацію родинам 298 загиблих", пише австралійський Advertiser.

Однак виконувати свою обіцянку "вхопити Путіна за барки" пан Абботт не став, додає видання.

"Здається, він не намагався цього зробити", - повідомив журналістам речник Путіна Дмитро Пєсков.

Речниця австралійського прем'єра повідомила, що під час двох нетривалих зустрічей під час саміту Абботт "сказав Путіну, що має докази того, що Росія надала зброю бунтівникам, які збили літак та вбили 38 австралійських пасажирів". Крім того, Абботт сказав, що родини загиблих заслуговують "на дещицю справедливості", натякаючи на грошову допомогу.

"Але незрозуміло, чи надав пан Путін які-небудь гарантії вибачень чи компенсації", - зазначає видання.

Копирайт изображения AFP
Image caption Володимир Путін також поспілкувався з президентом США Бараком Обамою в кулуарах саміту

Advertiser також звернув увагу на невербальну поведінку двох лідерів та відзначив, що вона була "далекою від приязної".

"Пан Путін відвернувся від пана Абботта, і обидва майже не дивилися одне одному в очі коли сиділи поруч під час першої формальної зустрічі лідерів. Обидва робили мало, щоб поспілкуватися, коли з'являлися разом для загального фото разом з іншими лідерами" , - пише Advertiser.

Росія та Японія ніяк не домовляться про мир

Japan News вважає, що відносини між Японією та Росією "поліпшуються".

Видання схвально оцінило зустріч прем'єр-міністра Шінзо Абе та Володимира Путіна у Пекіні, під час якої сторони домовилися "розпочати підготовку до візиту Путіна до Японії у слушний час "наступного року.

Japan News нагадало, що через кризу в Україні та приєднання Токіо до міжнародних санкцій проти Кремля, візит російського президента до Японії цього року "стало важко здійснити".

Японський прем'єр закликав Росію "відігравати конструктивну роль у досягненні повного виконання угоди про припинення вогню у східній Україні", додає видання, але головною темою перемовин було підписання мирної угоди між Москвою та Токіо, адже за майже 70 років, що минули після закінчення Другої світової війни, країни так і не змогли "вирішити суперечку через контрольовані Росією північні території", підсумовує Japan News.

Огляд підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів