Іноземні ЗМІ: в чому різниця між Китаєм та Росією

Путін
Підпис до фото,

Президент Путін виступає в Китаї

В чому різниця між Китаєм та Росією, як оздоровити Європу та тактика ІД - в огляді іноземної преси у четвер, 5 лютого.

Росія та Китай

Багатьох зараз турбує питання, чи не призведе міжнародна ізоляція Росії через анексію Криму та конфлікт в Україні до зближення Москви з Пекіном та чи не підштовхне це Китай до аналогічних дій щодо територій, на які він має претензії, пише тайське видання The Nation.

На думку газети, між Росією та Китаєм існують три кардинальні розбіжності, які дозволяють припустити, що цього не станеться.

По-перше, китайська культура, на відміну від російської, базується на часовій традиції, а не на просторовій. Китайці цінують природну привабливість своєї культури, а не географічну експансію, притаманну Росії.

Китайська економіка залежить від експорту та інвестицій, для чого потрібні добрі відносини з партнерами. Російська ж переважно покладається на експорт енергоносіїв та зброї.

По-третє, у двох країн абсолютно різні погляди на майбутнє, вважає видання.

"Китайці не будуть руйнувати можливості стратегічного розвитку авантюрами. Наскільки Китай може зблизитися з Росією залежить не від потреби Росії в Китаї, а від того, наскільки Китаю потрібен Захід", - пише газета.

Перемовник

Підпис до фото,

Греція - проблема №1 для єврозони

Метью Пігас, який відповідає за консультування урядів у міжнародному інвестиційному банку Lazard, займеться перемовинами щодо зміни умов виплати кредитів Грецією та Україною, пише Wall Street Journal.

Покращення фінансового стану обидвох країн є "ключовим" для політичного та економічного "здоров'я" Європи.

Україні потрібно узгодити умови виплат за євробондами на суму 20 млрд доларів із іноземними кредиторами.

"Ці зусилля можуть мати вирішальне значення для того, чи зможе Україна домовитися про подальші кредити і втримати свій бюджет на плаву, тим самим підтримавши економіку, розорену в результаті конфлікту з підтримуваними Росією повстанців на сході країни", - пише видання.

Психологічна війна

Підпис до фото,

Бойовики "Ісламської держави"

Відео наджорстокої страти йорданського пілота бойовиками ІД ("Ісламської держави) покликане посилити позиції цієї організації серед багатьох ісламістських терористичних угрупувань "як найбільш безкомпромісної", а також посіяти розбрат серед мусульман Йорданії, пише британська The Daily Telegraph.

Видання зазначає, що в епоху психологічних війн командири ІД "напрочуд вміло експлуатують жахливе ставлення для полонених для цілей пропаганди".

За інформацією газети, така тактика розміщення жахливих відео страти полонених виявилася "дуже ефективною" і вже привернула до лав ІД близько 16 тисяч джихадістів з інших країн.

Також вона сприяє міфу про те, що ІД досі бере гору на полі битви, і привертає молодих, вразливих новобранців до її лав.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.