Іноземна преса: забутий Крим і сюрреалістичний футбол

Ялта Копирайт изображения AP
Image caption Ялтинська набережна

Іноземна преса пише про Крим, ставлення американців до Росії та футбольний матч у Львові.

Забули про анексію

Про анексію Криму вже всі забули, пише Іштван Добозі у листі до Financial Times.

"Мене дивує, як швидко про російську анексію Криму - безпрецедентний крок, що змінює карту Європи, - практично забули", - зазначає пан Добозі.

Автор зауважує, що мінські угоди також не згадують про Крим, а фокусуються на теперішніх боях на сході України, так, ніби ці питання не пов’язані між собою.

"Очевидно, таку позицію Україні нав’язали лідери ЄС, які, на відміну від Києва, здається, вже повністю і назавжди змирилися із втратою Криму", - зазначає дописувач.

"Це політика замирення в усій красі. Це відсутність рішучості Заходу, яку добре бачить пан Путін", - підсумовує автор.

Віра в санкції

У листі до редакції газети Washington Post дописувач Генрі Гордон запитує, чи справді США вірить у силу санкцій проти Росії.

"Тепер, коли до стосу макулатури додали ще одні гарантії для України, слід відповісти на запитання, чи адміністрація Обами, яка почала скасовувати п'ятдесятирічні санкції проти Куби, серйозно вірить, що Росія, могутня промислова держава, піддасться на санкції?" - запитує автор.

США, Велика Британія і Росія гарантували недоторканість кордонів України в обмін на відмову від радянської ядерної зброї.

"Українці можуть гарантувати виживання власного народу лише в один спосіб: ядерна зброя", - пише Генрі Гордон.

"Слабка підтримка США і очевидний страх Європи перед Росією показує, що Україна мусить розраховувати лише на себе", - підсумовує автор.

Найбільший ворог

Опитування проведене 8-11 лютого у США показує, що віднедавна американці почали сприймати Росію як свого найбільшого ворога, пише Девід Шерфінські для Washington Times.

"Протягом останніх років, на фоні підвищеної напруги між двома країнами, Росія обігнала Північну Корею у рейтингу найбільших ворогів США", - наводить автор дані опитування.

На сьогодні 18% американців вважають Росію найбільшим ворогом, порівняно з 2% лише кілька років тому.

На додачу, 49% громадян вбачають у російській військовій силі критичну загрозу, порівняно з 32% минулого року, пише автор.

"Сюрреалістичний" матч

Британська газета Metro у розділі "Спорт" пише про матч між командами донецького "Шахтаря" і мюнхенської "Баварії", що пройде у Львові у вівторок ввечері.

Видання цитує нападника "Баварії" Томаса Мюллера, який готується до "сюрреалістичного" матчу Ліги Чемпіонів в країні, де йде війна, і у місті, яке розташоване за 1200 км від зони конфлікту.

"Там іде жахлива війна, але ти цього не усвідомлюєш, бо таку ситуацію складно уявити", - каже пан Мюллер.

"Мені складно прийняти те, що я буду грати з командою із зони конфлікту. Це сюрреалістична ситуація", - додає футболіст.

Огляд підготувала Мирослава Сиволап.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів