Преса: що робити з Дебальцевим?

Дебальцеве Копирайт изображения Getty
Image caption Як зупинити стрілянину довкола Дебальцевого, щоб зберегти перемир'я?

У вівторок, 17 лютого, українські газети пишуть про те, як утримати перемир'я на Сході, навіщо потрібний Центр з дослідження Росії та чи готові українці робити добрі справи.

Зберегти перемир'я

Газета "Сегодня" наголошує, що всупереч оголошеному перемир'ю, ситуація в зоні бойових дій особливо напружена в Дебальцевому, де вогонь не припиняється. Газета друкує думки експертів про те, як зупинити стрілянину довкола цього міста, щоб зберегти перемир'я.

Так, військовий експерт Олексій Арестович вважає, що продовження боїв на дебальцівському напрямку може обернутися великими втратами для Збройних сил України: "Щоб зберегти життя солдатів, можливо, треба було б відійти добровільно, залишити рівну лінію фронту і зайняти оборону повз неї. Інакше Дебальцеве може перетворитися в новий Іловайськ чи донецький аеропорт".

На думку військового експерта Дмитра Тимчука, попри загрозу оточення, цей плацдарм краще залишити під контролем українських військових.

"Дебальцеве - великий транспортний вузол і пряме сполучення між "ЛНР" і "ДНР". Якщо ми залишимо місто, то це сполучення різко спрощується, а з території Росії вільно прибуватиме зброя і боєприпаси", - пояснює пан Тимчук.

Політологи радять спиратися на західних партнерів.

"Дебальцеве залишилося за межами мінських угод. Але "нормандська група" мусить дати свої пропозиції по ситуації. Можливо, треба ввести сили ОБСЄ", - вважає Кость Бондаренко.

"Дебальцеве - українська територія, і якщо РФ буде використовувати місто для зриву угод - треба звернутися до наших союзників", - цитує газета Олексія Гараня.

Дослідити Росію

Газета "День" розповідає про оголошену днями ініціативу створення в Україні Центру з вивчення Росії.

Співавтор ініціативи - екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко розповів газеті, що центр об'єднає дипломатів, аналітиків - людей, які знаються на різних напрямках діяльності Росії і проводитимуть дослідження в галузі безпеки, політико-дипломатичного розвитку ситуації тощо.

"Нам потрібно орієнтуватися і розуміти, що відбуватиметься в Росії через півроку, рік, через два роки. Ми намагатимемося зробити свій внесок в розуміння того, що там коїться", - каже пан Огризко.

Коментуючи ініціативу дипломата, письменник і громадський діяч Юрій Щербак зазначає, що Україна потребувала такого інституту і зараз ця проблематика неймовірно актуальна.

"Цей інститут мусить вивчати досконало і давати свої рекомендації щодо нейтралізації тієї жахливої "гітлерівської" пропаганди, яка зараз ведеться з боку Росії, і яка отруює не тільки російський народ, а й багато європейських країн", - цитує газета пана Щербака.

Копирайт изображения EPA
Image caption Центр з вивчення Росії - ініціатива, що має об'єднати дипломатів та аналітиків для досліджень у галузі безпеки та політичного розвитку ситуації

На думку вільнюського аналітика Марюса Лаурінавічюса нормального вивчення Росії поки що немає.

"Ми навіть не знаємо суті і структури нинішнього російського режиму. Ми самі побудували міфи. Один з них полягає в тому, що Путін - це нинішня Росія, і він одноосібно приймає всі рішення", - цитує газета аналітика.

Волонтер у візку

Газета "Україна молода" розповідає про пенсіонера з Херсона у інвалідному візку, який самотужки зібрав для української армії майже чверть мільйона гривень.

Видання пише, що першу групу інвалідності Григорій Янченко отримав після війни в Афганістані, а ще до того побував в Чехословаччині. Що таке війна, чоловік знає не з чуток.

"Мій менталітет не дозволяє сидіти склавши руки, коли в Україні йде війна. Спочатку пожертвувань було не так багато, але дуже скоро мені вдалося довести людям щирість своїх намірів. Поки допомагаю нашим хлопцям - доти й живу", - каже 60-річний волонтер.

"Григорій Янченко не чекає подяки і не нарікає ні на що. Просто робить те, що вважає за потрібне. Літня людина з неймовірною силою духу, справжній патріот", - каже депутат Київської міськради Сергій Гусовський, який допоміг херсонцеві в пересуванні Україною.

Добрі справи "дяді Гриші з Херсона" оцінили волонтери з Європи. Газета пише, що об'єднання жінок в Німеччині під назвою "Франкфуртський обоз" зібрало гроші на придбання для Григорія Янченка іменного інвалідного візка.

Добрі справи

Газета "Комсомольская правда в Украине" пише, що 17 лютого - День спонтанного вияву доброти. У зв'язку з цим видання звернулося із запитанням до своїх читачів про те, яку добру справу вони недавно зробили.

"Не люблю афішувати, але зараз допомагаю нашим добровольцям, які перебувають у зоні АТО", - каже шоумен Максим Неліпа з Києва.

"У нас в лікарні перебуває бабця, всі родичі якої залишились в Донецьку і не можуть її провідати, тож ми з колегами взяли її під опіку", - каже лікар Світлана Горохова з Маріуполя.

"Побачив, як зупинилася машина з пробитим колесом, а з неї вийшла літня жінка, яка не зрозуміла, що відбувається. Хоча я поспішав, зупинився і допоміг поміняти колесо", - каже мандрівник Теодор Резвой з Одеси.

"Допоміг знайти дах над головою сім'ї переселенців з Донбасу", - каже волонтер Сергій, читач сайту газети.

Огляд підготувала Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему