Іноземні ЗМІ: як вийти з Дебальцевого

Копирайт изображения Getty
Image caption В районі Дебальцевого режим припинення вогню поки що не вступив в силу

У середу міжнародні видання пишуть про оточення українських сил в Дебальцевому, візит Володимира Путіна до Угорщини та російські кораблі біля берегів Великої Британії.

Як виводити військових

Бої в Дебальцевому поставили під питання припинення вогню на Донбасі, хоча на цій території воно так і не вступило повністю в дію, пише Washington Post.

Українська влада має вирішити, як виводити військових з фактичного оточення, зазначає автор статті.

"Солдати, яким вдалося вийти з оточення, описують ситуацію в Дебальцевому як пекло," - пише газета.

"Ситуація в Дебальцевому змусила українців порівнювати її з літньою облогою Іловайська, в якій, за твердженнями батальйону "Донбас", загинуло 1000 солдатів".

Вплив Путіна

У статті для Financial Times Ендрю Бірн пише про візит російського президента Володимира Путіна до Угорщини для зустрічі з прем’єром Віктором Орбаном.

Зустріч, яка відбувається через два тижні після візиту німецького канцлера Ангели Меркель до країни, показує двояку позицію пана Орбана - європейського лідера, який прагне тісніших зв’язків з Москвою.

Завдяки своєму візиту пан Путін демонструє, що його досі шанують у деяких європейських столицях, зазначає автор.

"В очах західних критиків візит пана Путіна до Угорщини підкреслює його вплив у державах Східної Європи, що залежать від російських енергоносіїв."

Росіяни в Ла-Манші

Daily Mail пише про російський військовий корабель біля британського узбережжя.

Судно, обладнане ракетами, протиповітряною зброєю і торпедами супроводжував важко-озброєний британський фрегат, пише видання.

Інцидент стався у часи підвищеної напруги між Британією і Росією, зазначають автори.

Минулого місяця британські винищувачі були змушені перехоплювати два російські бомбардувальники, які здатні нести на борту ядерні боєголовки. У листопаді чотири російські військові кораблі проводили навчання у водах Ла-Маншу.

"Усі ці маневри викликають побоювання, що росіяни вишукують слабкі місця британських військово-морських сил," припускають автори статті.

Рік політичного футболу

Daily Telegraph запитує, чи варто у 2018 році проводити Чемпіонат світу з футболу в Росії.

"Конфлікт в Україні штовхає Путіна в бік ізоляції і гарантовано кине тінь на Чемпіонат світу," пише Пол Хейворд.

"Ми уже знаходимося в аномальній ситуації, коли даємо можливість провести Чемпіонат світу в державі, яка допомагає знищити країну-хазяйку Європейського чемпіонату. Це означає що Чемпіонат світу 2018 воює з Євро 2012," додає він.

"Ніхто не може уявити, що до Чемпіонату в 2018 році конфлікт буде розв’язано."

Наступний Чемпіонат стрімко наближається. "Неминучі розмови про бойкот відновлять спогади про московську Олімпіаду 1980 року."

"Путін знає, що Захід використає Чемпіонат світу 2018 як політичний важіль. Тому 2018 рік може стати роком політичного футболу," підсумовує автор.

Огляд підготувала Мирослава Сиволап, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів