Преса України: надія на мир залишається

Миронівка Копирайт изображения EPA
Image caption Ця жінка переховується від обстрілів у Палаці культури в селі Миронівка, що поблизу Дебальцевого

18 лютого українські газети пишуть про те, що надія на перемир'я зберігається, та про те, як українські товари успішно освоюють прилавки Євросоюзу.

Чи зруйнована надія?

Газета "Сегодня" пише, що поки в Дебальцевому тривають жорстокі бої, політики намагаються знайти шлях до миру.

Про необхідність політичного рішення, зокрема, йшлося у телефонній розмові Петра Порошенка з Володимиром Путіним, Ангелою Меркель та Франсуа Олландом.

Видання відзначає: єдине, до чого домовилися глави держав, - продовжувати контакти для виконання мінських домовленостей.

У випадку провалу цього мирного плану чи повномасштабного наступу військ РФ, у всій Україні можуть запровадити режим воєнного стану, зазначає газета, посилаючись на заступника глави адміністрації президента України Валерія Чалого.

"Фактично руйнується надія на мир, і такий розвиток подій призводить до подальшої ескалації, і очевидно, до повернення до іншого сценарію", - цитує газета пана Чалого.

Однак, на думку політологів, ці слова високопосадовця можуть означати, що українська армія може отримати дозвіл на рішучі дії щодо Дебальцевого.

"Це те, що сказав президент: "Не будемо підставляти другу щоку". Плюс, можливо, певні дії з цього приводу можуть зробити наші міжнародні партнери", - припускає політолог Володимир Фесенко.

На думку експерта, треба змінювати парадигму переговорів: насамперед з участю миротворців забезпечити перемир'я і реальне припинення вогню.

Мир - чи передишка?

Газета "Комсомольская правда в Украине" зазначає, що середа - четвертий день з часу офіційного оголошення про припинення бойових дій в зоні АТО. У зв'язку з цим газета запитує своїх читачів: чи настав в Україні мир, чи це тільки передишка.

"Слава Богу, що замовкли гармати майже на всіх напрямках. Тільки в Дебальцевому тривають бої. Але це тільки передишка, сторони готуються до нових наступів. Чекати їх треба через кілька місяців, коли всі зберуть сили", - вважає політолог Віктор Небоженко.

"Миру ще довго чекати. А в березні на сході взагалі буде дуже жорстка ситуація", - прогнозує волонтер Костянтин Зінкевич.

"Навіть за найбільш оптимістичними пронозами говорити про мир не доводиться. Так, велика війна поставлена на пауз, і це помітний результат Мінських домовленостей, але локальна війна - в Дебальцевому, Широкіному, Попасній - триває", - каже політолог Андрій Золотарьов із Дніпропетровська.

"Скоріше за все, буде тільки тимчасова тиша через те, що люди втомилися", - вважає протоієрей Георгій з Донецька.

"На мир не схоже, якщо тривають обстріли і гинуть люди. Гадаю, у тієї сторони немає бажання припиняти війну, і вони будуть весь час щось вигадувати, щоб не зупинятися", - каже артист Олег Филимонов з Одеси.

Успішний агросектор

Газета "День" розповідає, за рахунок чого українські виробники нарощують торгівлю з Євросоюзом.

Видання повідомляє, що третина загального експорту сільгосппродукції за минулий рік пішла саме на ринок ЄС.

За словами заступника міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Владислави Рутицької, найбільше української агропродукції купують Іспанія, Голландія і Польща. Здебільшого європейці споживають українське зерно, кукурудзу, томатну пасту і мед, зазначає газета.

У галузевому міністерстві розповідають, що й надалі нарощуватимуть торгівлю з ЄС. Зараз відомство працює над збільшенням безмитних квот на експорт аграрної продукції.

"Ми порушували питання щодо квот. Створено окрему робочу групу з міністерством економіки. Переговори можуть тривати не один тиждень, а до року", - цитує газета міністра аграрної політики і продовольства Олексія Павленка.

Прагнуть до ЄС і українські цукрозаводи, зокрема голова асоціації "Укрцукор" Микола Ярчук каже, що Україна зможе спокійно заповнити виділену їй "цукрову квоту" і навіть перевиконати.

"Україні треба наполегливіше відстоювати інтереси своїх виробників", - каже пан Ярчук.

Унікальна фотовиставка

Газета "Україна молода" розповідає, чим привабила відкрита в Кривому Розі фотовиставка одного з учасників оборони Донецького аеропорту Сергія Прокопенка.

Видання пише, що фотовиставка під промовистою назвою "Піски. Аеропорт. Вчора і сьогодні" проходить під гаслом "Остерігайтеся байдужості".

"Коли повернувся додому, побачив, тут не розуміють, що відбувається насправді. Прояви сепаратизму, байдужість і відстороненість не доводять до добра... Населення Пісків складали три з половиною тисячі людей. Активно підтримувало сепаратистів лише 20. Решті було байдуже, вони мовчки погоджувались. Тепер ті, хто повертається у селище, дуже шкодують за свою безвідповідальність", - розповідає автор знімків офіцер Сергій Прокопенко.

На фото не побачити всіх жахіть війни - лише понівечене майно, а ще - селище Піски до війни, будні солдатів, зазначає газета.

Унікальна фотовиставка побачила світ і завдяки волонтерським організація Кривого Рогу.

"Хочеться привернути увагу людей і показати, що кулі не минають ані багатих осель, ані простих", - цитує газета волонтера Олену Пазенко.

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів