"М'ясорубка": британські ЗМІ про вихід з Дебальцевого

Дебальцеве Копирайт изображения AP
Image caption Українці виходили з Дебальцевого пригнічені, пише Independent

Яке місто сепаратисти захочуть захопити наступним, з яким настроєм українські солдати вийшли з Дебальцевого і чи достатньо активно Британія реагує на загрози з боку Росії - питання, якими задаються у п'ятницю британські газети.

Нова мета сепаратистів

Daily Telegraph пише про побоювання, що після взяття під контроль Дебальцевого сепаратисти за підтримки Росії спрямують свої сили на південне українське місто Маріуполь.

Газета звертає увагу на те, що попри зусилля Європи домогтися виконання Мінських угод і припинення вогню, бої між українськими силами оборони і сепаратистами лише набирають обертів. "Учорашнє подальше розгортання боїв наводить на думку, що дотримання сторонами Мінських угод вже навряд чи можливе", - зазначає Daily Telegraph.

Газета цитує неназваних офіційних осіб у Києві, які переконані, що "визволення Маріуполя є давньою метою сепаратистів", оскільки контроль над цим містом "відкриває найкоротший шлях до Криму суходолом". "Зіткнення тривають на схід від Маріуполя, де українці і сили, підтримувані Росією, зійшлися у кількаденних боях за Широкине", - зазначає Daily Telegraph.

"М'ясо для м'ясорубки"

Про настрої, які панують у рядах захисників Дебальцевого, пише Independent. За спостереженнями кореспондента газети, настрої серед українських вояків, які змушені були залишити місто, далекі від оптимізму. "Переможні настрої у лавах сепаратистів, які розгулюють Дебальцевим, різко контрастують із сумішшю полегшення, злості і невдоволення серед українських солдатів", - зазначає Independent.

Видання розповідає, що заяви президента Петра Порошенка про "успішну операцію" з відведення військ викликали роздратування серед вояків української 128-ї бригади.

"Ми переказали йому нашу подяку, - розповів газеті військовослужбовець на ім’я Саня. – Ми подякували йому за те, що він спростовував наявність оточення. Ми подякували йому за те, що ми так добре обладнані. Ми подякували йому за припинення вогню. Ми подякували йому за те, що нас послали сюди, як м'ясо для м'ясорубки".

Independent додає, що солдатів особливо роздратували повідомлення військового командування, що лише 13 вояків загинули і 157 були поранені під час відступу з Дебальцевого. Вони розповіли газеті, що рахунок загиблих ішов на "сотні".

Лорди обурені

Комітет Палати Лордів британського парламенту із закордонних справ висловив незадоволення тим, як уряд Великої Британії реагує на кризу в Україні, повідомляє Guardian.

На думку членів комітету, реакція британських високопосадовців мала б бути "активнішою і помітнішою", пише газета. Guardian наголошує, що Лондон мав би відігравати більш рішучу роль у намаганнях вирішити українські проблеми з огляду на те, що Велика Британія є одним із підписантів Будапештського меморандуму 1994 року.

Газета критикує і позицію прем’єр-міністра Девіда Кемерона, який з різних причин віддав ініціативу Франції і Німеччині. "Під час останньої фази української кризи він виглядає як сторонній спостерігач", - пише Guardian.

Так само члени комітету розкритикували і позицію Євросоюзу через неспроможність виробити дієву лінію поведінки щодо Москви. "Протягом занадто довгого часу стосунки Євросоюзу з Росією базувалися на оптимістичному уявленні, що Росія йде шляхом перетворення на демократичну "європейську" країну. Це не так. Країни–члени довго не могли зробити переоцінку цих стосунків, а також пристосуватися до нинішніх реалій в Росії", - цитує газета висновки комітету Палати Лордів.

Бракує військ?

Чи готова Велика Британія дати достойну відсіч у разі нападу на неї Росії – таке питання порушує Daily Mail. Газета нагадує, що протягом останніх 14 місяців російські винищувачі наближалися до кордонів країни "на провокативно близьку відстань" 17 разів.

Видання пише, що реакція британського уряду на такі "підльоти" була аж занадто спокійною. Daily Mail наводить думку сера Майкла Грейдона, колишнього командувача Королівських повітряних сил, який не поділяє оптимізму з приводу готовності британської армії відбити будь-який напад. "Я дуже сумніваюся, що Об’єднане Королівство зможе вистояти у гарячій війні з Росією. Це дуже малоймовірно, бо в нас нема таких численних військ", - вважає він.

Daily Mail нагадує, що, тоді як Росія нарощує війська і оборонні витрати, Велика Британія з часу приходу до влади консерваторів зменшує фінансування армії і її чисельність. "Кількість військовослужбовців зараз найнижча з часів наполеонівських війн", - зазначає Daily Mail.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів