Преса: на Україну чекають важкі часи

Донбас Копирайт изображения Getty
Image caption Експерти кажуть, що Україні пощастить, якщо конфлікт на Сході таки вдасться заморозити

У п'ятницю, 20 лютого, українські газети пишуть про нову миротворчу ініціативу президента України, прогнози експертів щодо розвитку подій на Сході та здобутки Майдану.

Запросили миротворців

Газета "Україна молода" пише, що виведення українських військових із Дебальцевого дало змогу зберегти боєздатність підрозділів.

За словами президента Петра Порошенка, який особисто вилетів до Артемівська, куди передислокували сили АТО, операція була плановою, а військові у Дебальцевому виконали поставлені перед ними завдання.

"Ця позиція та успіхи були нам дуже необхідні під час переговорів і після Мінська. Ми змогли продемонструвати всьому світу справжнє обличчя бандитів, сепаратистів, підтримуваних Росією, яка виступила гарантом і безпосереднім учасником Мінських переговорів", - цитує газета главу держави.

Видання зазначає, що Рада національної безпеки й оборони підтримала пропозицію президента й схвалила звернення до ООН та Євросоюзу щодо розгортання на території України місій із підтримки миру та безпеки. При цьому, на думку Петра Порошенка, "найкращий для нас формат - це поліцейська місія Євросоюзу".

Представники ж РФ уже висловили незадоволення такою позицією України.

Попереду - важкі часи

Газета "Сегодня" публікує прогнози українських і закордонних експертів щодо ймовірних сценаріїв розвитку подій на Сході.

Майкл Кофман, коментуючи заяву української влади запросити на Донбас миротворців, каже, що це ризиковано: "Треба розуміти, що в реальності цього не буде. Що можуть зробити США і Європа - це надати реальну фінансову підтримку Україні: не на декілька мільйонів, а на десятки мільярдів доларів".

Експерт Едвард Лукас прогнозує, що на Україну чекають важкі часи. "Дуже пощастить, якщо вона (Україна - Ред.) все-таки зможе заморозити цей конфлікт. Якщо будуть вжиті правильні кроки, через 10-15 років Україна контролюватиме практично всі свої території. Але, на жаль, найбільш бажаний варіант не завжди найбільш ймовірний", - каже пан Лукас.

А ось Андрій Ілларіонов радить Україні переходити до стратегічної оборони, поклавши в основу стратегію спротиву на тривалий період.

"Не варто сподіватися, що до миру можна прийти швидко, - каже він. - Стратегія має включати: визнання Донбасу окупованою територією, виведення збройних сил України і добровольчих батальйонів на зовнішню лінію зіткнення і перехід до стратегічної оборони за прикладом лінії Маннергейма, щоб терористи, сепаратисти і бойовики не змогли проникнути на територію мирної України."

Копирайт изображения Getty
Image caption Україні слід переходити до стратегічної оборони, вважають деякі експерти

Експерт Михайло Пашков вважає, що найближчим часом навряд чи варто очікувати якоїсь нормалізації стосунків України з Росією: "З одного боку є проблеми, у яких компроміс з РФ неможливий, а з іншого боку - глибоке на сьогодні ментальне відчуження громадян України та РФ".

Не тільки гроші

Газета "День" пише, що Євросоюз готовий підтримувати реформи в Україні, зокрема й фінансово.

Про це під час офіційного візиту до Києва заявив комісар ЄС з питань європейської політики сусідства Йоганнес Хан.

Європейська комісія пропонує надати додаткову експертну і технічну підтримку реформ в Україні відповідно до пріоритетів уряду.

"Надзвичайно важливо сприяти регіональному розвитку й усьому, що стосується сильної децентралізації, тому що це теж підтримуватиме й додасть імпульсу економіці на місцях", - цитує газета пана Хана після його зустрічі з президентом України Петром Порошенком.

Але чи збігаються очікування України з реальними пропозиціями Європи про підтримку? На думку економіста Олександра Пасхавера, Україна сьогодні має потребу, насамперед, у військовій допомозі.

"Це означає не просто постачання озброєння, а й дипломатичний захист у жорсткій розмові з агресором. І от лише коли зупиниться кровопролиття, тоді з'явиться необхідність відновлювати Донбас. А тут уже згодиться фінансова підтримка й від Євросоюзу", - цитує газета пана Пасхавера.

Чому Майдан навчив?

Газета "Комсомольская правда в Украине" у зв'язку з річницею трагічних подій на Майдані Незалежності запитала у читачів, чому навчив українців Майдан.

"Перемагати навіть у найтяжчих умовах", - каже депутат Верховної Ради Антон Геращенко.

"Боротися за свої права, відстоювати свою думку і допомагати один одному в біді. Дуже шкода, що через рік після революції ллється кров - це теж мусить стати уроком, навчити об'єднуватися і протистояти війні", - каже вчитель Анна Василенко з Краматорська.

"Змінюючи країну на краще, треба навчитися змінювати і себе", - вважає підприємець Богдан Аганін.

"Ми отримали жорстокий урок. Не всі ідеї, за які боремося приносять бажаний результат. Але при цьому українці навчилися взаємодіяти, підтримувати один одного, залишаючись навіть по різні сторони барикад", - зізнається програміст Олег Соколов із Запоріжжя.

"Перемагати. Але, на жаль, суспільство не зовсім збагнуло цінності, які ніс Майдан, і в підсумку розпочате рік тому не вдалося продовжити і довести до кінця", - каже історик Андрій Закалюк зі Львова.

Огляд підготувала Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів