Огляд преси: артилерію все-таки можуть відвести

Артемівськ Копирайт изображения Getty

23 лютого українські газети пишуть про домовленість відвести важке озброєння в зоні конфлікту, про те, чи не будуть марними очікування допомоги Заходу, і про те, де уряд шукає гроші для бюджету.

Артилерію відведуть?

Газета "Сегодня" пише, що минулої п'ятниці Україна та Росія зробили крок до миру на Донбасі. Глава українського Центру по контролю за припиненням вогню генерал-майор Олександр Розмазнін і його російський візаві генерал-полковник Олександр Лєнцов підписали план з відведення важкого озброєння на Донбасі.

Обидві сторони мають виконати цей пункт мінських угод протягом двох тижнів, зазначає газета.

Але чи буде цей план реалізований? Політолог Володимир Фесенко вважає, що його можуть порушити в будь-який момент.

"Про яке відведення озброєння може йтися, якщо тривають атаки з боку сепаратистів? Те, що документ підписали Захарченко і Плотницький ні про що не говорить.. Вони звикли порушувати те, що підписують. Тактика РФ - порушувати підписані документи, а потім робити вигляд, що все в порядку. Проти цього треба шукати протиотруту", - каже пан Фесенко.

На думку політолога Олексія Гараня, сепаратисти все-таки розпочнуть відведення артилерії та іншого важкого озброєння: "Зараз ми побачимо часткові кроки, на які піде РФ з метою деескалації конфлікту. Вона буде робити це, щоб зменшити вірогідність прийняття нових санкцій".

Росія продовжує спростовувати свою причетність до конфлікту на сході України.

Визначаються з підтримкою

Газета "Комсомольская правда в Украине" прогнозує, що цього тижня президент США Барак Обама прийме рішення, чи надавати Україні летальну зброю.

"У наступні кілька днів, як я очікую, президент Обама прийме рішення", - цитує газета державного секретаря США Джона Керрі.

Газета зазначає, що в Україні на 99,9% упевнені, що США скажуть "так", і на думку деяких політиків, це дасть змогу призупинити розростання конфлікту на сході країни. А поки США визначаються із "збройним" питанням, в Євросоюзі свій вибір зробили, зазначає газета.

Так, за інформацією депутата Верховної Ради Антона Геращенка, ЄС не хоче продавати зброю для України.

"Загалом Україна може забезпечити себе зброєю і військовими технологіями приблизно на 35-40%, а решту треба купувати за кордоном. Європа фактично оголосила ембарго на постачання будь-якого озброєння в Україну. Чехія, яка постачала капсулі для пістолетних патронів, відмовилась від цього", - цитує газета депутата.

Місія під сумнівом

Газета "Вечерние вести" розмірковує, чи реально Україні домогтися введення на схід країни миротворчого контингенту під егідою ООН і чи допоможе це припинити конфлікт.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов наголосив, що миротворці мають перебувати не тільки вздовж лінії зіткнення на Донбасі, але і зайняти неконтрольовані ділянки російсько-українського кордону, зазначає газета.

На переконання пана Турчинова, міністерством закордонних справ України буде підготовлене відповідне звернення, яке підтримає Верховна Рада.

Однак, на наміри українців з Євросоюзу вже є фактична відповідь. Комісар ЄС з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган заявив, що для ЄС пріоритетом в урегулюванні конфлікту в Україні є мінські угоди.

"Ми вважаємо, що необхідно зосередитися на конкретній імплементації мінських домовленостей і не треба спекулювати стосовно інших можливостей", - цитує газета єврокомісара.

Стосовно Ради безпеки ООН, то на думку газети, абсолютно очевидно, що РФ буде всіляко блокувати будь-яке рішення з введення миротворчої місії на Донбас.

Затиснуть експорт?

Тижневик "Деловая столица" припускає, що запровадження урядом нового імпортного збору може збільшити собівартість багатьох українських товарів, у виробництві яких використовується іноземна сировина.

А це знизить їхню конкурентоспроможність на зовнішніх ринках, зазначає газета.

На думку експертів, на тлі фантастичних темпів девальвації національної валюти вплив збору на обсяги імпорту будуть ледве помітними.

"Тривалого знецінення національної валюти було б більш ніж достатньо, щоб ввезення продукції і далі скорочувалося", - каже аналітик Віталій Ваврищук.

Водночас введення спеціального мита призведе до скорочення валютної виручки експортерів, адже багато українських компаній використовують у виробництві імпортні складові чи сировину. До списку потенційних жертв можуть потрапити, наприклад, аграрії і виробники продтоварів, прогнозує газета.

Так, за словами президента асоціації "Укркондпром" Олександра Балденюка, у підсумку введення додаткового мита зменшить експорт на 50-60 мільйонів доларів.

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів