Іноземні ЗМІ: у Росії скорочується середній клас

Копирайт изображения Getty
Image caption Кількість представників середнього класу в Росії найближчим часом скоротиться до 30%, пише видання National Post

25 квітня іноземна преса пише про дивну карту України, польсько-російські відносини, російський середній клас та неетичну лекцію.

Дві України?

Польське видання Gazeta Wyborcza розповідає про подив українців, які відвідували Поморське Воєводство цього тижня. Коли туристи розглядали рекламні буклети воєводства, то зауважили на мапі незвичне зображення України.

Країна була поділена на дві частини кордоном, який проходив просто по Дніпру. От лише на зображенні було зовсім не зрозуміло, що це саме річка, а не державний кордон.

За словами видання, в контексті збройного протистояння така помилка виглядає ще більш прикро, адже в когось може скластися враження, що поділ України вже офіційно відбувся.

Фірма, яка готувала рекламні матеріали на замовлення воєводства, пояснила, що для виробництва буклету використовувала векторне зображення, отримане з онлайн-бібліотеки. Кордони та річки на ньому були намальовані схожому стилі, і коли редактор змінив кольори мапи, різниця між ними зникла, а він не звернув уваги.

Фірма стверджує, що помилку помітили швидко, і в наступних партіях рекламних буклетів її вже виправили.

Небажані бажані гості

Видання International New York Times розповідає про напругу у відносинах між поляками та росіянами. Видання розповідає про життя прикордонних регіонів Польщі, де діє спрощений режим перетину кордону для росіян із Калінінградської області.

Видання наводить приклади бізнесменів, зокрема на узбережжі Балтійського моря, які заборонили росіянам відвідувати свої заклади.

За їх словами, не всі місцеві розділяють подібні ідеї. "Багатьом місцевим бізнесменам важливіші заробітки, ніж принципи, - засуджує земляків Ян Херманович, який відмовляється обслуговувати росіян у своєму ресторані. - Вони живуть із культом грошей".

Видання розповідає, що місцева влада ставиться до таких настроїв радше негативно, адже відвідувачі з Росії приносять значні прибутки місцевим підприємцям.

Ті зазначають, що часто попросту оминають тему війни в Україні, коли мають справу з росіянами.

"Ми кажемо, що вони погано поінформовані, вони кажуть, що це ми погано поінформовані, - каже менеджер одного з найбільших торговельних центрів Гданська Мартін Лукашевіч. - Краще взагалі уникати таких тем і просто вести бізнес".

Середній клас скорочується

Видання National Post говорить про занепад середнього класу в Росії через економічні санкції США.

За словами експертів, роки процвітання, що базувалися на продажах нафти, закінчилися.

За часів правління Путіна, розмір середнього класу в Росії зріс до 40% населення. До 2020 року він обіцяв довести цю цифру до 70%. Але, за словами дослідників, у найближчі два-три роки буде спостерігатися спад до 30%.

Деякі прогнози ще більш невтішні. Видання визначає середній клас як людей із вищою освітою, що заробляють більше, ніж середня зарплатня в країні, і не займаються фізичною працею.

Економіст Євгеній Гонтмахер каже, що кількість таких людей впаде до 20%, тобто до рівня дефолту 1998 року.

Неетична поведінка

Видання Irish Times розповідає, що нідерландська влада звільнила з посади медичного експерта після того, як той використав фотографії тіл жертв катастрофи "Боїнга" над Україною у своїх публічних лекціях.

За словами видання, професор Джордж Матт, міжнародний фахівець в галузі фізіологічної антропології, використав фотографії під час лекції про впізнання загиблих без належного дозволу, а також робив неточні коментарі щодо причин катастрофи.

Лекція викликала обурення серед родичів та друзів жертв. Міністр юстиції Ард ван дер Стоєр назвав її "абсолютно неприпустимою". А голова поліцейського управління Арьє де Бруін заявив, що лекція містила припущення про причини катастрофи, що були "спекулятивними, неправдивими та частково поза межею компетенції" науковця.

Професор вже вибачився перед родичами загиблих у катастрофі людей.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему