Чи потрібно легалізовувати зброю - огляд преси

Пістолет Копирайт изображения AFP
Image caption У Генпрокуратурі виступають за легалізацію зброї

Українські газети пишуть про те, коли настане децентралізація, про гальма для економіки і легалізацію зброї.

Право на пістолет

Експерти коментують для газети "Сегодня" можливість надання українцям права на легальне володіння пістолетами для самозахисту.

Видання зазначає, що за такий розвиток подій виступає генеральний прокурор Віктор Шокін, посилаючись на законопроект, поданий до парламенту з підписами відразу 34 депутатів.

Думки експертів розходяться, зауважує газета.

Представник Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін легалізацію пістолетів підтримує, адже перед тим, як отримати дозвіл на купівлю зброї, кандидат пройде навчання і здасть екзамени, як при отриманні водійських прав.

Експерт Антон Міхненко вважає, що продавати всім пістолети зарано: "Поки в країні війна, краще утриматися від поширення "коротких" стволів, оскільки масово навчити народ навряд чи вийде".

Проти виступає і психолог Олена Лук'яненко: "Люди і так в стресовому стані, вони агресивніші, ніж рік-два тому. Рівень злочинності зріс, а влада замість того, щоб боротися з нею, каже: стріляйте одне в одного, ми не заперечуємо."

Децентралізація

"Комсомольская правда в Украине" оприлюднює міркування політологів та експертів із різних частин країни стосовно можливих змін у статусі територій, надання їм більше прав.

Видання зазначає, що українська влада бачить майбутнє Донбасу як територію з особливим порядком місцевого самоврядування, а по закінченні цього тимчасового статусу країну чекає децентралізація. Не виключають і проведення референдуму.

"99% людей не розуміють різниці між децентралізацією, автономією і федералізацією. Тому потрібен не референдум, а налагодження нормальної роботи уряду стосовно адміністративно-територіальної реформи", - вважає екс-очільник Запорізької області Валерій Баранов.

"Якщо реалізувати принцип самоврядування, то громада отримає більше повноважень і прав... А для промислового Харкова це однозначний плюс, адже зараз ми відправляємо більше, ніж отримуємо", - каже політолог Валерій Дудко з Харкова.

На думку економіста Миколи Шутова з Одеси, децентралізація пішла б на користь країні, але її треба проводити пізніше, коли країна зміцніє.

"Людей зараз мало цікавить, чи будуть великими повноваження в їхніх регіонах. Це треба владі, щоб знищити попередню систему. Олігархи зараз не можуть управляти всією країною, але хочуть хоч шматочок і тому намагаються відхопити окремий регіон", - вважає науковець Петро Жук зі Львова.

Копирайт изображения AP
Image caption Експерти песимістично оцінюють найближче майбутнє української економіки

Що гальмує українську економіку

"Україна молода" з'ясовує, що є найбільшим гальмом для розвитку економіки держави.

Видання зазначає, що за даними впливового тижневика Economist, українська економіка - найгірша в світі. Причина проста - у квітні економіка падала значно швидше, ніж у державах, які розташувалися в рейтингу за Україною - Лівія, Макао, Екваторіальна Гвінея та Росія.

Не додають оптимізму українцям і прогнози західних економічних експертів, за якими ВВП країни цього року впаде на 6,3-7%, а інфляція досягне 30-45%, пише газета.

Водночас є й обнадійливі заяви. Віце-президент Єврокомісії з євро- і соціального діалогу Валдіс Домбровскіс заявляє, що українська економіка демонструє ознаки стабілізації.

"Проте дуже багато залежатиме від вирішення конфлікту на сході держави. Якщо ситуація з безпекою отримає вирішення, економіка має потенціал піднятися знову", - цитує газета пана Домбровскіса.

Прогнозувати зростання, на думку видання, нині відважується лише голова українського уряду Арсеній Яценюк, який передбачає, що шлях на гору можливий не раніше 2017 року.

Незалежні економісти стриманіші, пише газета. На думку аналітика Вадима Йосуба, дуже багато залежить від ситуації на сході України, де витрачається значна частина державних грошей.

Реформа таксі

Що може принести реформа ринку таксі, з'ясовує "День".

Газета пише, що ініціює зміни Українська таксомоторна асоціація. За даними асоціації, в країні працюють майже 200 тисяч екіпажів, переважна більшість машин уже виробила свій ресурс і перебуває в аварійному стані. Крім того, легальні таксі у нерівних умовах порівняно з тіньовими перевізниками, зазначає газета.

На думку голови Асоціації Івана Антонюка, спільна розробка правил гри для ринку дозволить збільшити податкові надходження від цього виду бізнесу у 60-70 разів. За його словами, зібраних державою коштів було б достатньо, щоб забезпечити ліками служби швидкої медичної допомоги на 14 років чи задовольнити половину потреб Міноборони у закупівлі та ремонті військової техніки.

На думку голови Професійної спілки таксистів України Василя Попика, реформи немає, бо в органів влади немає бажання її проводити.

"Напрацьованих проектів було понад п'ять і вони більш-менш подобались усім учасникам ринку. Але то влада міняється, то "щоки роздувають" кишенькові громадські організації. А реформа таксі потрібна",- цитує газета пана Попика.

Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів