ЗМІ: "економіка" і "право" - фаворити вступної кампанії

Вступна кампанія Копирайт изображения UNIAN

У середу, 22 липня, українські газети пишуть про вступну кампанію до вишів, низьку ефективність тимчасових мерів та життя у прикордонній Харківщині.

Вступна кампанія

Про особливості цьогорічної вступної кампанії до вищих навчальних закладів України пише "Сегодня".

Видання зазначає, що, за словами міністра освіти і науки Сергія Квіта, завдяки електронній подачі документів вже немає черг у приймальних комісіях.

На думку урядовця, нинішня вступна кампанія вирізняється зростанням популярності регіональних вишів.

"За кількістю заяв наразі лідирують західноукраїнські університети, також популярними залишаються виші Одеси і Харкова. Це пов'язано зі створенням сильних регіональних освітніх центрів, адже освіта не може концентруватися тільки в столиці", - пояснює міністр.

Найпопулярнішими спеціальностями серед абітурієнтів, за інформацією профільного відомства, традиційно є "правознавство" та "економіка". Щоправда, їхня популярність не відповідає реаліям ринку, зауважує газета.

"Щороку ми закликаємо абітурієнтів подумати перед тим, як вступати на право та економіку, адже тисячі випускників вишів не можуть знайти роботу", - цитує газета ректора Львівської політехніки Юрія Бобало.

Серед особливостей вступної кампанії видання називає скорочення бюджетних місць на 12,6%, а також появу невеликої кількості пільговиків - дітей загиблих учасників АТО та власне учасників АТО, які не змогли здати зовнішнє незалежне оцінювання.

Чого чекати від тимчасового мера?

Про те, як живеться у містах з тимчасовим керівництвом, з'ясовує "День".

Видання наголошує, що країною пронеслася хвиля відставок міських голів: в одних містах (Черкаси і Суми) вони одразу ж були переобрані, в інших (Житомир, Кіровоград, Дніпропетровськ) тимчасові керівники залишилися чекати місцевих виборів.

Але стабільною і злагодженою їхню роботу з міськими радами, на думку політолога Дмитра Сінченка, навряд чи можна назвати, адже депутатський корпус ніде не змінювався.

Проте експерт вважає, що недружня до таких мерів більшість у міськрадах - не найголовніша проблема цих тимчасових керівників.

"Найбільша проблема - у психологічному аспекті. Виконувачі обов'язків морально не готувались до таких відповідальних посад, вони не мають програми дій, жодних моральних зобов'язань перед виборцями, впевненості, що можуть втримати крісло й після виборів ", - цитує газета пана Сінченка.

За інформацією газети, розуміють тимчасовість свого становища і міські голови Києва, Миколаєва, Херсона, Чернівців, Одеси і Ужгорода, обрані після "революційних" відставок у 2014 році.

Харківщина - форпост

Копирайт изображения AFP

"Комсомольская правда в Украине" провела "пряму лінію" з головою Харківської облдержадміністрації Ігорем Райніним, який відповів на запитання читачів.

"Наша прикордонна область - своєрідний форпост України. Від того, наскільки стабільна буде ситуація в нашому краї, залежить і політична, і військова, і економічна стабільність у всій країні", - наголосив Ігор Райнін.

Торкаючись теми особливого статусу області, про який почали говорити напередодні місцевих виборів, губернатор відзначив: "Гадаю, це не на часі, хоча близькість кордону з Росією, пропаганда з боку сусідів, яка триває роками, свій відбиток накладають"

Також очільник Харківської ОДА розповів про боротьбу з корупцією на Харківщині. Зокрема, за зловживання до відповідальності притягли директора департаменту облдержадміністрації, військового комісара одного з найбільших районів Харкова і заступника начальника міліції міста.

Ігор Райнін анонсував, що в найближчі 2-3 тижні буде запущена нова антикорупційна програма.

Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему