"Просувати в прем'єри Міхо" - огляд ЗМІ

Саакашвілі Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Враження від Антикорупційного форуму у присутніх розділилися

У п'ятницю українські газети пишуть про плани Міхеіла Саакашвілі, про те, як боротися з бійками у Раді і наскільки подорожчають автомобілі.

Чого хоче Саакашвілі

Що насправді стоїть за створенням Антикорупційного форуму, з'ясовує "Комсомольская правда в Украине". На це запитання у журналіста газети є чотири відповіді: боротьба з корупцією, заміна прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, перевибори парламенту і прем'єрство Міхеіла Саакашвілі.

За словами Валерія Пекаря, одного з організаторів заходу, мета форуму – запустити економічне зростання і боротьбу з корупцією. На його думку, під час заходу кожен охочий мав змогу поділитися своїми думками про те, як побороти корупцію в країні, повідомляє газета.

"У майбутньому напрацьовані тут ідеї можуть трансформуватися в законодавчі ініціативи", – припускає депутат парламенту Юрій Дерев'янко.

Газета зазначає, що більшість учасників форуму в режимі "не для запису" говорила, що завдання номер один – якнайскоріше відправити у відставку урядову команду Арсенія Яценюка, і саме Міхеіл Саакашвілі цілком може її лобіювати.

Один з впливових учасників форуму, ім’я якого газета не називає, зізнається: "Наша мета заручитися підтримкою 7-8% громадян, і тоді ми зможемо просувати в прем'єри Міхо...".

"Хоча Петро Порошенко і не горить бажанням працювати з прем'єром Саакашвілі, але хто, якщо не Міхо, може замінити Сеню?", – цитує газета співрозмовника.

Газета також завершує розпочатий напередодні підрахунок внесків у фонд проведення форуму: на цей захід жодної копійки не дали сам Міхеіл Саакашвілі, депутати Єгор Соболєв, Мустафа Найєм та інші, натомість одну гривню перерахував Арсеній Яценюк.

"Уявіть Україну без корупції"

Підсумовують Антикорупційний форум і "Факты и комментарии". Створення громадянського руку "За очищення України", як припускає газета, може вилитися в нову політичну партію. За словами лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка, немало учасників форуму готові підтримати саме партійний проект не під конкретного політика.

Газета також наводить думки учасників, які не дочекалися офіційного закриття зібрання.

"Поїхала після слів "Найдіть собі пару, візьміться за руки, заплющте очі і уявіть Україну без корупції", – цитує газета музичного продюсера Анастасію Магонову.

Свій передчасний від'їзд з форуму експерт Микола Воробйов пояснює тим, що більшість озвученої інформації йому доводилося чути раніше і не один раз.

"Всі розуміють, що корупцію не можна побороти постами в Фейсбуці і заявами з високих трибун. Потрібні більш рішучі заходи, бажано від тих, хто вже володіє владними важелями і готовий їх застосувати проти злочинців, опираючись виключно на закон", – цитує газета учасника форуму.

Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Депутатам потрібен кодекс поведінки, пише "Україна молода"

Як припинити бійки в Раді

"Україна молода" розбирається, чи можна запобігти депутатським бійкам у парламенті, прогулам засідань і порушенням регламенту.

Як пише газета, експерти за участі парламентських комітетів з регламенту і з протидії корупції почали розробляти Кодекс парламентської етики, який має стати не "джентльменською угодою", а нормативним документом.

Видання нагадує, що у більшості країн західної демократії подібні етичні нормативи для депутатів законодавчо закріплені, а в Україні, як зазначає аналітик Юлія Тищенко, про це згадано одним рядком у Законі про статус народного депутата.

"Останні події у Верховній Раді показали, що самі народні обранці виступають за те, аби ці питання були унормовані", – каже громадський діяч Ігор Когут.

Газета пише, що у кодексі йтиметься не тільки про бійки чи лайку, а й про звітування депутата перед виборцями, чесну декларацію статків і ще багато досі не внормованих аспектів.

Чому дорожчають авта

За інформацією "Сегодня", в наступному році ціни на автомобілі можуть вирости на 10-17% і до цього призведуть кілька урядових рішень.

Газета повідомляє про запроваджене з 6 грудня додаткове мито в 12,12% на імпорт нових авто з Узбекистану, а з 3 січня запрацює спецмито в 10-17% на свіжі машини з РФ.

Також від 1 січня влада згідно з Угодою про асоціацію забороняє ввозити авто з Євросоюзу, які не відповідають екостандартам Євро-5.

На думку експерта Олега Назаренка, від більшого зростання цін український ринок рятує скасування імпортного збору в 5-10%. "Це означає, що автодилери знизять ціни, але тільки на 2-3%. Тобто авто подорожчають у середньому на 10-15%", – цитує газета експерта.

Опитані газетою експерти вважають, що в 2016-му українці традиційно активніше купуватимуть бюджетні машини вартістю до 15 000 доларів європейського й азіатського виробництв.

Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів