Британська преса: як капучіно витісняє чай

Фото 1 Копирайт изображения Getty
Image caption Британці п'ють дедалі більше кави і дедалі менше чаю

New York Times у центрі "пропагандистської війні" між Києвом та Москвою, призупинення діяльності Меджлісу в Криму, права біженців та падіння популярності чаю у Великобританії – теми закордонної преси 14 квітня.

New York Times і "пропагандистська війна"

Газета New York Times розповідає про те, як опинилася у центрі "пропагандистської війни" між Україною та Росією. Видання пропонує свою версію скандалу, що розгорівся після того, як редакція отримала листа начебто від президента Петра Порошенка з проханням про телефонну розмову щодо критичної статті про корупцію в Україні. Її New York Times опублікувала 1 квітня.

Як повідомляє газета, лист викликав питання у журналістів, хоча і був надісланий на офіційному бланку та начебто за підписом президента. Після телефонної розмови з авторами листа, яка відбулася через перекладача, підозри тільки поглибились, розповідає видання.

"Під час розмови люди з українського боку спілкувалися російською, що не є типовим для українських посадовців. Підпис на листі виглядав так само, як на фотографіях підпису пана Порошенка у Google image search. Електрона адреса прес-секретаря була на Gmail. До того ж, пан Порошенко вільно володіє англійською і регулярно спілкується цією мовою з іноземними журналістами", - описує свої підозри газета.

Журналіст газети Ендрю Креймер розповідає, що коли зателефонував за номером у листі, йому відповів чоловік, який "говорив російською із чітким московським акцентом" і заявив, що адміністрація пана Порошенка начебто найняла його, щоб дискредитувати New York Times після скандальної статті.

Копирайт изображения Getty
Image caption NYT опублікувала статтю про корупцію в Україні 1 квітня

"На нашу думку, ця дивна ситуація є неоковирною спробою завдати шкоді репутації New York Times та президента Порошенка", - цитує газета представника адміністрації президента Ярему Духа.

Поклонська проти Меджлісу

"Прокурор" анексованого Криму Наталя Поклонська вирішила призупинити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, тому що судовий процес про його заборону "забуксував". Принаймні, так вважає адвокат Джеміль Темішев, який представляє інтереси Меджлісу у російському суді, пише російська газета "Коммерсант".

Пан Темішев наголошує, що Меджліс не веде "надто активну діяльність", є лише "окремі діячі, які знаходяться за межами Криму і допускають певні висловлювання та політичні дії". Як нагадує газета, прокуратура наполягає на забороні Меджлісу зокрема через продовольчу та енергетичну "блокаду" Криму, яку начебто організували його лідери Мустафа Джемілєв та Ленур Іслямов.

"Сторона захисту стверджує, що пан Чубаров не уповноважений на такі дії Меджлісом і виконує їх за власною ініціативою, а пан Джемілєв та пан Іслямов взагалі не є членами цієї організації", - зазначає видання.

Газета наводить думку члена президіуму Меджлісу Алі Хамзіна, який вважає, що своїм рішенням пані Поклонська намагається "тиснути" на суд. "Заборона завадить нам проводити культурно-просвітницьку та благочинну діяльність. А більше ми нічим не займаємося. Наскільки це небезпечно для такої великої держави, як РФ, хай вирішують пані Поклонська та Кремль", - цитує його "Коммерсант".

Біженці занепокоєні

Біженці, яким відмовили у притулку, із жахом очікують відправки з Греції до Туреччини, пише британська Financial Times. Побоюються за мігрантів і правозахисні організації, і дипломати – вони занепокоєні тим, які умови можуть очікувати на переселенців у Туреччині.

"Наприклад, Amnesty International надала докази, що Туреччина відсилає деяких біженців назад до Сирії. Це є порушенням Женевської конвенції", - зазначає видання. Деякі біженці скаржаться, що у Туреччині їм не надають дозволів на роботу. Наприклад, слюсар із Сирії, який живе у таборі поблизу Афін, заявляє газеті, що навіть і не їхав би до Європи, якщо б здобув право працювати у Туреччині.

У Греції ж заявляють про іншу проблему – фальшиві паспорти у деяких біженців. До того ж, до країни прибувають мігранти, які називають себе сирійцями, але розмовляють арабською з марокканським акцентом. Грецькі посадовці кажуть, що ситуація може погіршитися у будь-який момент, додає газета.

Копирайт изображения AP
Image caption Правозахисні організації й дипломати занепокоєні тим, які умови можуть очікувати на мігрантів у Туреччині

"Інші уряди можуть планувати, що наступного тижня візьмуть 100 біженців, але у Греції немає такої розкоші. Наша країна у невигідному становищі через своє географічне розташування – ми не знаємо, скільки біженців прибуватимуть щодня і куди саме вони прибудуть", - цитує Financial Times Марію Ставрополу із грецької служби з надання притулку.

Кава витісняє чай

Чай може позбутися свого статусу найулюбленішого гарячого напою британців. Все більше мешканців королівства віддають перевагу каві, зазначає Daily Mail.

За даними газети, більше за все британці полюбляють капучіно – за минулий рік вони випили 486 мільйонів філіжанок. Їх не зупинила навіть ціна напою, яка може сягати трьох фунтів за чашку. Загалом, як пише Daily Mail, британці посіли третє місце у списку найзавзятіших кавоманів, пропустивши вперед італійців та французів.

А от щодо чаю, то його споживання у країні скоротилося на 19% починаючи з 2010 року, кажуть дослідники.

"Ми постійно вгамовуємо спрагу трьома найбільш популярними видами кави – капучіно, латте та американо – і ці три напої становлять дві третини всієї кави, яку ми п'ємо поза межами дому", - заявляє газеті Мюріел Ілліг із дослідницької організації NPD, наголошуючи.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів