Іноземні ЗМІ: життя на природі знижує ризики раку

Іноземна преса коментує призначення нового прем'єр-міністра України та уряду, "пряму лінію" президента Росії Володимира Путіна та з'ясовує, як впливає життя серед зелені на довголіття.
Від революції до революції
Новопризначений уряд України є менш схильним до змін, ніж попередній, особливо з огляду на те, що в ньому тепер немає ключових реформаторів, вважає Financial Times.
Бізнес-видання порівнює теперішню ситуацію з тією, що склалася в країні після "Помаранчевої революції" 2004 року, і застерігає, що історія може повторитися.
"Реформи знову затримуються на тлі всенародного невдоволення та протистояння між лідерами, що з'явилися після повстання, - президентом Петром Порошенком та (колишнім. – Ред.) прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком", - пише видання.
І хоча уряду на чолі з Яценюком вдалося досягти більшого, ніж лідерам "Помаранчевої революції", сьогоднішня ситуація – набагато небезпечніша, зазначає газета.
"Росія робить все можливе аби дестабілізувати свою сусідку. Поразка прозахідної влади у Києві означатиме перемогу Москви у її геополітичній боротьбі за відновлення впливу над колишніми радянськими республіками", - пояснює редакторський колектив видання.
Окрім цього, наразі незрозуміло, чи зможе Україна пережити "третій Майдан", пише газета.
Проте президенту ще не пізно спробувати викарбовувати своє ім'я в історії як людини, яка "поставила Україну на проєвропейський шлях", але для цього необхідна підтримка міжнародної спільноти.
"Президент Росії Володимир Путін послабив військовий тиск на Україну з минулого вересня, вочевидь, сподіваючись на те, що зробив достатньо, аби київська влада пост-Майдану добровільно розвалилася зсередини", - пише газета.
Якщо він мав рацію, це буде "величезною трагедією", підсумовує Financial Times.
Серйозні зміни
В українській владі відбулися найбільш серйозні кадрові зміни з часів Євромайдану, пише International New York Times.
"Під час голосування у четвер парламент схвалив кандидатуру союзника Порошенка Володимира Гройсмана на заміщення Яценюка, що потенційно усунуло певні розбіжності у проєвропейському таборі, але у той же час сконцентрувало владу в руках команди Порошенка", – зазначає видання.
Захід, маючи власні інтереси в Україні, хоче зробити з неї "бастіон для опору російській експансії", пише газета.
"Проте, внутрішня політична боротьба у Києві та поразка в подоланні глибокої корупції, що простежується у найвищих ешелонах влади, підриває ці зусилля", - зазначає International New York Times.
Окрім цього, є сумніви що новопризначений прем'єр матиме достатньо підтримки у парламенті для просування реформ та досягнення згоди з сепаратистами на Сході, чого вимагають західні партнери, підсумовує видання.
"Пряма лінія" як психотерапія
Оптимістичної риторики у відповідях Володимира Путіна на запитання росіян стало менше, варто звикати до життя у кризових умовах, аналізує 14-ту "пряму лінію" президента Росії газета "Ведомости".
Пряма лінія – це психотерапія, спосіб виговоритися та виплакатися, і окрім як до Путіна, йти плакати нема куди
Якщо від час попередніх "прямих ліній" президент переконував громадян Росії в тому, що все йде за планом, варто лише трохи потерпіти, то цього разу "подарунків" від Путіна ніхто не отримав.
"Нині подарунок – це коли через годину після подання скарги на несплату заробітної плати відкривають кримінальну справу, а прокурор поспіхом їде на місце злочину", - зазначає видання.
Президент заявив, що в економіці зараз "сіра смуга" та не наводив яскравих зовнішньополітичних аргументів.
"Пряма лінія – це психотерапія, спосіб виговоритися та виплакатися, і окрім як до Путіна, йти плакати нема куди, - зараз під час кризи це відчуття особливо загострюється", - цитує видання політолога Олексія Макаркіна.
Дива життя серед зелені
Життя за містом серед зелені продовжує довголіття та знижує ризик смерті від раку на 13%. Такі результати дослідження проведеного вченими Гарвардського університету, повідомляє Daily Telegraph.
Ми були здивовані таким сильним зв'язком між збільшенням часу проведеного серед зелені та зниженням рівня смертності
Окрім цього, у тих, хто живе за містом ризик смерті від респіраторних захворювань знижується на 34%.
На додачу до цього, життя в оточенні живої природи покращує самопочуття та притупляє депресію.
"Ми були здивовані таким сильним зв'язком між збільшенням часу проведеного серед зелені та зниженням рівня смертності", - цитує видання дослідника Пітера Джеймса.
Дослідження може змінити вигляд сучасних міст. Якщо влада візьме його результати до уваги та створюватиме зелені осередки у публічних місцях, це позитивно позначиться на тривалості життя їхніх жителів, підсумовує видання.
Підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.