Washington Post: Україні потрібна стратегія щодо ядерних відходів

Ядерні відходи

Автор фото, Reuters

Завершення будівництва чорнобильського саркофага, наслідки можливого виходу Великої Британії з ЄС для фінансових ринків, збільшення контингенту американських військових у Сирії – головні теми іноземної преси.

Управління відходами: дороге задоволення

Завершення будівництва чорнобильського саркофага влетить Україні в копійку, пише кореспондент Washington Post.

Після того, як проект "Укриття" буде завершено, "примхливій українській владі, якій не вистачає коштів, доведеться займатися системою управління відходами за власний рахунок", зазначає автор.

"Це надзвичайно дорогий процес і, на жаль, враховуючи нинішню економічну ситуацію в Україні, я не думаю, що ми впораємося без міжнародної підтримки", - цитує видання директора Чорнобильської АЕС Ігоря Грамоткіна.

Раніше фінансування проекту забезпечували міжнародні донори, переважно ЄБРР, Європейська комісія та США. Та після його завершення, яке заплановане на листопад цього року, міжнародна участь не передбачається, пише журналіст.

"Відтепер Україна змушена буде самостійно розробити національну стратегію управління ядерним відходами на наступні десятиліття", - цитує видання заяву ЄБРР.

Наразі деталі подальшого плану ще не були розроблені, це "змушує декого нервувати", зазначає автор.

Непрості часи

Автор фото, Getty

Як позначиться референдум у Великій Британії щодо її майбутнього у складі ЄС на європейських фінансах та ключових валютах аналізує Financial Times.

"Аналітики стурбовані хвилею наслідків, що очікує на Європу через "брекзіт", - пише видання.

На думку експертів, яким би не був результат референдуму, запланованого на 23 червня, сам факт його проведення та дебати довкола вже позначаються на євро та ідеї європейської інтеграції.

Видання цитує аналітика Петра Матіса, який зазначає, що ринки не готові до виходу Великої Британії з ЄС.

За словами експертів, "брекзіт" позначиться на економічному зростанні центрально-європейських країн-членів ЄС, зокрема, на Польщі, яка є важливим торговельним партнером Великої Британії.

Окрім цього, ЄС втратить і частину фінансових надходжень до спільного бюджету, а саме 10% від всіх коштів, які Брюссель отримує від учасників союзу, зазначає Citigroup.

"Континент буде у дещо більшій безпеці, якщо табір опонентів "брекзіту" отримає перемогу 23 червня. Принаймні до того часу, коли з'явиться інша проблема", - цитує газета аналітика Уго Ланціоні.

"Ризикована американська експансія"

Автор фото, AFP

New York Times ставить під питання рішення президента США Барака Обами відправити ще 250 американських військових до Сирії для боротьби з угрупованням "Ісламська держава" ("ІД").

На думку редакторського колективу видання, такий крок є достатньо ризикованим, а його ефективність виглядає сумнівно.

"Хоча американські сили не будуть очолювати наземну війну у Сирії, вони будуть залучені до військових операцій та працювати без належного схвалення Конгресу", - зазначає газета.

"На відміну від американських військових в Іраку, які ведуть боротьбу з "ІД" на прохання уряду Іраку, військові у Сирії будуть діяти на території іншої суверенної нації без чіткого права на це", - додає видання.

Давно очевидно, що єдиним шляхом завдати поразки угрупованню є припинення громадянської війни у Сирії, що дасть змогу зосередитися на боротьбі з тероризмом, зазначає New York Times.

Проте, з огляду на крихке перемир'я між силами президента Сирії Башара Асада та опозицією, надії на політичне врегулювання конфлікту тьмяніють.

Боротьба з "ІД" потребує багатовекторного підходу, роблять висновок автори статті.

"А збільшення американської військової присутності у Сирії породжує серйозні ризики та багато питань. Головним з них є: що означає збільшення кількості військових для американського майбутнього і як закінчиться ця війна?", - підсумовує видання.

Нова колиска життя

Автор фото, Science Photo Library

Життя на Землі могло зародитися у невеликих озерцях з водою. Такого висновку дійшли науковці NASA, повідомляє Independent.

Згідно з результатами нового дослідження, проведеного фахівцями центру хімічної еволюції NASA, реакція, що дала початок життю на Землі, не була унікальною та не виникла з хаосу всесвіту. Натомість, вона могла бути набагато більш розповсюдженою, ніж вважали раніше, пише видання.

Науковці дійшли висновку, що попередників сучасних ДНК та РНК, яка є "близькою родичкою" сучасного генетичного матеріалу, було у надлишку. Ці сполуки дослідникам вдалося поєднати у так званий "будівельний матеріал життя" - прото-нуклеотиди, які добре підходять для кодування інформації, пише видання з посиланням на голову дослідницького проекту Ніколаса Худа.

Все це свідчить про те, що з таких речовин і могло зародитися життя, пише газета.

Наразі вчені не мають остаточного підтвердження цьому, проте запевняють, що знаходяться на шляху до відкриття того, як виглядало життя на нашій планеті на початку його розвитку, підсумовує Independent.

Підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.