Огляд ЗМІ: чи можлива війна НАТО з Росією?

Копирайт изображения EPA
Image caption У НАТО побоюються ядерної війни з РФ

Політика і Євробачення, можлива війна з Росією та супутникові мітки для британських злочинців - теми іноземних ЗМІ у четвер, 19 травня.

Євробачення: перемога кримських татар

Політична атмосфера кидає тінь на Євробачення, бо ж "немає жодних сумнівів у тому, що нинішні настрої у світі здебільшого проукраїнські та антиросійські", пише турецька Hurriyet.

Справжніми переможцями конкурсу газета вважає кримських татар.

"Це була прекрасна можливість для них представити себе", - зазначає Hurriyet.

Турки вітали перемогу кримськотатарської співачки Джамали на Євробаченні, бо татари є "прямими родичами" турок, а в пісні Джамали були рядки турецькою мовою, веде далі газета.

Копирайт изображения AFP
Image caption Hurriyet хвалить Україну за те, що та "дозволила" співачці-мусульманці представляти її на конкурсі

Видання хвалить Україну за те, що та "дозволила" співачці-мусульманці кримськотатарського походження представляти країну на Євробаченні.

"Чи змогла б Туреччина виявити таку ж мужність, що й Україна, і дозволити співачці курдського походження представляти її на міжнародному пісенному конкурсі і заспівати пісню про курдів з рядками із курдських віршів?" - запитує Hurriyet.

Наплив іноземців

Кількість громадян ЄС, що працюють у Великій Британії, зросла до рекордних 2,1 мільйона, повідомляє британська Financial Times.

Згідно з статистикою про зайнятість, у 2015 році в країні знайшли роботу 229 тисяч іноземців і лише 185 тисяч британців.

Копирайт изображения PA
Image caption Ринок праці у Великій Британії - серед "найбільш здорових" у Європі, вважає FT

Кількість робочих місць зросла на 414 тисяч, з них 220 тисяч отримали громадяни Євросоюзу, особливо громадяни Іспанії, Італії та Греції.

Це означає, що ринок праці у Великій Британії - серед "найбільш здорових" у Європі, вважає видання.

Крім того, через наплив іноземців зарплати в країні залишаються на низькому рівні, бо британцям доводиться конкурувати з великою кількістю іноземців, стверджує FT.

Саме це "підживлює" дебати щодо виходу країни з Євросоюзу, зазначає FT.

"Ядерна війна"

Колишній заступник командувача НАТО сер Олександр Річард Шіррефф висловив побоювання, що "вже у найближчі місяці" Велика Британія може опинитися у стані ядерної війни з Росією, пише британська Daily Express.

Можливість застосування ядерної зброї закладена у військову стратегію президента Росії Путіна, зазначає британський генерал.

Копирайт изображения Getty

Він вважає, що Росія нападе на країни Балтії і війна може перетворитися на ядерну, якщо НАТО зважиться на військову відповідь.

На думку генерала, про це свідчить поведінка Росії протягом останніх років.

"Ми маємо оцінювати президента Путіна на підставі його вчинків, а не слів. Він здійснив вторгнення у Грузію, він здійснив вторгнення у Крим, він здійснив вторгнення в Україну. Він застосував силу і уник покарання. У період напруженості напад на країни Балтії цілком імовірний", - сказав генерал в інтерв'ю Радіо 4.

Пан Шіррефф вважає, що для попередження вторгнення Росії, яке неминуче призведе до ескалації конфлікту та обміну ядерними ударами, НАТО мусить терміново збільшити кількість військ у Латвії, Литві й Естонії, зазначає Daily Express.

Супутникова мітка для злочинців

Британська Daily Telegraph повідомляє про "нове покоління" супутникових міток, яке дозволить засудженим злочинцям з низьким рівнем ризику проводити вихідні у в'язниці і ходити на роботу протягом тижня.

Супутникові мітки вперше застосують у вісьмох пілотних тюрмах, починаючи з вересня цього року, а згодом поширять на всю країну.

Прем'єр-міністр Девід Кемерон вважає, що новинка "призведе до революції" у системі відбування покарань, бо дозволить засудженим зберегти свої робочі місця.

Огляд підготувала Наталія Наздравецька, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів