Окуляри як мистецтво - культогляд ВВС

Окуляри Копирайт изображения Getty
Image caption Ваші окуляри також можуть стати знаменитими

Експеримент американських підлітків із сучасним мистецтвом, вшанування спадщини авангардиста українського походження Казимира Малевича, нові тренди в сучасній архітектурі та новинки українського прокату - в огляді культурних подій тижня.

Контраверсійне сучасне мистецтво

Наступного разу, коли насолоджуватиметеся творами сучасного мистецтва, озирніться та уважно придивіться до оточення. Можливо, за вами хтось спостерігає, а інсталяція, яку ви бачите перед собою, не має нічого спільного з мистецтвом.

Нещодавно у музеї сучасного мистецтва у Сан-Франциско на підлозі однієї з експозиційних зал підліток залишив свої сонячні окуляри. Спантеличені шанувальників мистецтва сприйняли аксесуар за інсталяцію, повідомляє Guardian.

"Пара американських підлітків обіграла митців у їхній же грі", - пише видання.

Вони були вражені експозицією, проте засумнівалися у цінності деяких робіт і вирішили спробувати себе у ролі митців.

Окуляри на підлозі не залишили відвідувачів байдужими. Люди зупинялися перед ними, фотографували їх та навіть коментували значення "інсталяції" у Twitter.

У цей час здивовані підлітки спостерігали за зацікавленими відвідувачами та фотографували їх.

"Ми думали, що ця історія матиме максимум кілька сотень ретвітів, проте, агов, тепер я щодня ношу популярні окуляри", - цитує видання одного з "авторів інсталяції".

За його словами, "будь-що у житті може бути мистецтвом, якщо ти придумаєш підтекст та допоможеш людям побачити те, що бачиш сам".

Спадщина Малевича

Музеї Європи, від Іспанії до Австрії, відзначають століття супрематизму та вшановують спадщину його засновника Казимира Малевича, пише International New York Times.

Експозиції, присвячені доробку художника українського походження, побачать у Відні, Парижі, Малазі та інших європейських містах.

Image caption Роботи Малевича поклали край століттям художньої традиції

Взимку 1915-1916 років Малевич презентував світові своє бачення мистецтва на виставці у Санкт-Петербурзі. Саме цю подію вважають дебютом супрематизму.

"У своїх роботах Малевич зображав площини кольорів, які рухаються у космосі, що розширюється. Прагнув відобразити моменти, які він називав вільним плаванням "вищих світів" у часі та просторі", - пише видання.

"Його чисті абстрактні форми поклали край століттям художньої традиції", - додає газета.

Минулої зими виставку, присвячену митцю, організували у Швейцарії. Через виставку відслідковували вплив Малевича на покоління нових художників, таких як Марк Ротко та Піт Мондріан.

"Те, що провокативні роботи Малевича вижили у буремному світі, в якому були створені, є художнім дивом світового масштабу", - підсумовує International New York Times.

Соціальна відповідальність на Венеційській бієнале

Цьогорічна Венеційська бієнале - на покращенні суспільної поінформованості, пише Financial Times.

Виставка відкривається 28 травня. Її куратором цього року призначений митець із Чілі Алехандро Аравена.

Архітектор відомий своїм проектом "наполовину-будинок". Він запропонував дизайн житла, половина якого складає порожній простір, який можна розширити та оздобити, коли у власника з'являться кошти. Такий варіант дизайну коштує недорого і залишає простір для фантазії.

Останнім часом архітектура стає соціально відповідальнішою, пише видання. Це і прагне передати чилійський архітектор на виставці цьогоріч.

І, здається, настав час архітекторам перевести погляд з дахів хмарочосів на вулиці, підсумовує видання.

"Грошова пастка"

Наступного тижня в українському прокаті стартує показ стрічки, знятої американською акторкою Джоді Фостер.

Цей фільм може затьмарити оскароносну "Гру на пониження" - такої думки дотримується кінокритик Guardian Пітер Бредшоу.

Йдеться про трилер "Грошова пастка". Головні ролі у фільми виконали всесвітньовідомі Джордж Клуні та Джулія Робертс.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Критики вважають, що фільм Джоді Фостер може затьмарити оскароносну "Гру на пониження"

"Попри очевидний консерватизм, та відверту простоту, він (фільм. – Ред.) проникливіший та, безперечно, менш помпезний, ніж надто переоцінений оскароносний фаворит 'Гра на пониження'", - пише критик у своїй колонці.

За сюжетом, телеведучого популярного шоу під назвою "Грошова пастка" бере у заручники один із глядачів. Телеведучого грає Джордж Клуні.

Пан Бредшоу зазначає, що стрічка претендує на запровадження нового жанру "ексцентричного екшену".

І попри те, що фільм навряд чи можна назвати повноцінним трилером, а його ідею оригінальною, стрічка весела і цілком придатна для перегляду, підсумовує автор.

Тетяна Кирилюк, служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів